25.9 C
Ιωάννινα
4 Ιουλίου 2022
ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Πανελλήνια Πρωταθλήματα Α/Γ και Κ23: Προκήρυξη – Πρόγραμμα

Το Καυτανζόγλειο Στάδιο της Θεσσαλονίκης θα φιλοξενήσει τα πανελλήνια πρωταθλήματα, ανδρών-γυναικών που είναι αφιερωμένο στη μνήμη του Ηλία Μισαηλίδη και ανδρών-γυναικών Κ23 στη μνήμη Κώστα Παπαναστασίου, τα οποία θα διεξαχθούν ταυτόχρονα, το Σαββατοκύριακο 25 και 26 Ιουνίου.  

Όπως προβλέπεται από την προκήρυξη που εξέδωσε ο ΣΕΓΑΣ, σύμφωνα με τα αποτελέσματα του τελικού και του προκριματικού θα γίνεται Ξεχωριστή κατάταξη, βαθμολόγηση και απονομή επάθλων, για κάθε μία από τα δύο κατηγορίες ανδρών-γυναικών και ανδρών-γυναικών Κ23.

Ξεχωριστή θα είναι επίσης και η βαθμολογία για κάθε κατηγορία.

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Ωρολόγιο πρόγραμμα

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ – ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ, ΣΑΒΒΑΤΟ, 25 ΙΟΥΝΙΟΥ 2022
ΠΡΩΪΝΟ ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΑΓΩΝΙΣΜΑ Α/Γ Προκριματικός/ Τελικός ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
8:30 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ Α Προκριματικός Όριο: 57,00μ.
9:00 ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ Α Προκριματικός 2 group 2 σκάμματα – Όριο: 15,00μ.
9:15 100μ. με Εμπόδια Γ Προκριματικές Σειρές
9:30 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Α Προκριματικός 2 group Όριο: 4,80μ.
9:35 110μ. με Εμπόδια Α Προκριματικές Σειρές
10:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ Γ Προκριματικός 2 group Όριο: 1,70μ.
10:00 400μ. Γ Προκριματικές Σειρές  
10:15 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Γ Προκριματικός Όριο: 41,00μ.
10:25 400μ. Α Προκριματικές Σειρές  
10:45 ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ Γ Προκριματικός 2 group 2 σκάμματα – Όριο: 12,20μ.
11:00 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Α Προκριματικός Όριο: 15,90μ.
11:10 100μ. Γ Προκριματικές Σειρές  
11:35 100μ. Α Προκριματικές Σειρές  
12:00 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Γ Προκριματικός Όριο: 44,00μ.
ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
16:15 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
18:00 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
18:05 ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
18:30 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
18:40 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
18:45 100μ. με Εμπόδια Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
18:55 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
19:00 110μ. με Εμπόδια Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
19:15 100μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1  
19:21 100μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2  
19:30 100μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1  
19:36 100μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2  
19:40 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
19:45 ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
19:50 400μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1  
19:56 400μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2  
20:05 400μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1  
20:11 400μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2  
20:15 1500μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1  
20:25 1500μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2  
20:35 1500μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1  
20:45 1500μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2  
20:55 3.000μ. με Φ.Ε. Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
21:10 3.000μ. με Φ.Ε. Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
21:35 4 X 100μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1  
21:44 4 X 100μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2  
21:50 4 X 100μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1  
21:59 4 X 100μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2  
22:08 4 X 100μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 3  

Παρατηρήσεις: μετά την ολοκλήρωση του ελέγχου των δηλώσεων σε περίπτωση που σε ορισμένα αγωνίσματα δεν υπάρχει η ανάλογη συμμετοχή οι προκριματικοί θα καταργούνται. Επίσης οι ώρες έναρξης των αγωνισμάτων μπορεί να τροποποιηθούν. Σε κάθε περίπτωση όλοι οι ενδιαφερόμενοι θα μπορούν να ενημερώνονται από το site του ΣΕΓΑΣ.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ – ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ, KΥΡΙΑΚΗ, 26 ΙΟΥΝΙΟΥ 2022
 
ΠΡΩΪΝΟ ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΑΓΩΝΙΣΜΑ Α/Γ Προκριματικός/Τελικός ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
8:30 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ Γ Προκριματικός Όριο: 48,00μ.
9:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ Γ Προκριματικός 2 group 2 σκάμματα – Όριο: 5,80μ.
9:35 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Γ Προκριματικός Όριο: 3,70μ.
9:30 400μ. με Εμπόδια Γ Προκριματικές Σειρές
9:55 400μ. με Εμπόδια Α Προκριματικές Σειρές
10:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ Α Προκριματικός 2 group Όριο: 2,00μ.
10:15 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Α Προκριματικός Όριο: 47,60μ.
10:20 800μ. Γ Προκριματικές Σειρές
10:40 800μ. Α Προκριματικές Σειρές
10:45 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ Α Προκριματικός 2 group 2 σκάμματα – Όριο: 7,40μ.
11:00 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Γ Προκριματικός Όριο: 12,50μ.
11:05 200μ. Γ Προκριματικές Σειρές
11:30 200μ. Α Προκριματικές Σειρές
12:00 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Α Προκριματικός Όριο: 62,00μ.
   
ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
16:15 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
18:00 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
18:05 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
18:30 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
18:40 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
18:55 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
19:05 400μ. με Εμπόδια Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
19:15 400μ. με Εμπόδια Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
19:25 200μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1  
19:31 200μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2  
19:35 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
19:40 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
19:45 200μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1  
19:51 200μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2  
20:00 800μ. Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
20:10 800μ. Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
20:20 5.000μ. Γ ΤΕΛΙΚΟΣ  
20:50 5.000μ. Α ΤΕΛΙΚΟΣ  
21:15 4 X 400μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1  
21:24 4 X 400μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2  
21:35 4 X 400μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1  
21:44 4 X 400μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2  

 

Related posts

Μεσογειακοί Αγώνες: Δύο χρυσά και 11 μετάλλια στο σύνολο την Κυριακή 3 Ιουλίου

Κώστας Γεωργιάδης

Παγκόσμιο Πρωτάθλημα 2022: Η εθνική ομάδα αναχώρησε για τις ΗΠΑ

Κώστας Γεωργιάδης

Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ18: Με 25 αθλητές και αθλήτριες η πρώτη ημέρα της διοργάνωσης

Κώστας Γεωργιάδης