31.9 C
Ιωάννινα
25 Μαΐου 2022
ΒΟΛΛΕΥ

Πανελλήνιο εφήβων: Το πρόγραμμα του final-4

ao prevezas efivoiΠραγματοποιήθηκε στα γραφεία της Ε.Ο.ΠΕ. η κλήρωση του final-4 του Πανελλήνιου πρωταθλήματος εφήβων. Η τελική φάση θα διεξαχθεί το τριήμερο 22-24 Μαρτίου. Η έδρα και οι ώρες των αγώνων θα ανακοινωθούν τις επόμενες ημέρες.

 

Το πρόγραμμα του final-4

Παρασκευή 22 Μαρτίου – 1η αγωνιστική

Ηρακλής Πετ. 2015 – Ολυμπιακός ΣΦΠ
Παναθηναϊκός ΑΟ – Πήγασος Πολίχνης

Σάββατο 23 Μαρτίου – 2η αγωνιστική

Παναθηναϊκός ΑΟ – Ηρακλής Πετ. 2015
Πήγασος Πολίχνης – Ολυμπιακός ΣΦΠ

Κυριακή 24 Μαρτίου – 3η αγωνιστική

Ολυμπιακός ΣΦΠ – Παναθηναϊκός ΑΟ
Ηρακλής Πετ. 2015 – Πήγασος Πολίχνης

Το αποτελέσματα της ημιτελικής φάσης:

Όμιλοι Α & Β – Κυριακή 10 Μαρτίου

Πήγασος Πολίχνης – ΑΟ Πρέβεζας 3-1 (25-19, 23-25, 25-16, 25-15), Διαιτητές: Δημητρίου, Μαυρίδης.
Ηρακλής Πετ. 2015 – ΠΑΣ Ίκαρος 3-0 (25-19, 25-17, 25-19), Διαιτητές: Γεωργιάδης, Τοσουνίδης.

Όμιλοι Γ & Δ – Κυριακή 10 Μαρτίου

ΓΑΣ Παμβοχαϊκός – Ολυμπιακός ΣΦΠ 1-3 (22-25, 18-25, 25-23, 17-25), Διαιτητές: Ονόπας, Μενεσλής.
Παναθηναϊκός ΑΟ – ΓΕ Ηρακλείου 3-1 (22-25, 25-18, 25-16, 25-14), Διαιτητές: Κυριοπούλου, Μάλφας

Τα αποτελέσματα της προημιτελικής φάσης του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Εφήβων

Α’ όμιλος (ΔΑΚ Πολίχνης)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

ΠΑΣ Ίκαρος – Πήγασος Πολίχνης 1-3 (17-25, 17-25, 25-19, 22-25)
ΑΣ Ελπίς – ΑΟ Ορεστιάδας 3-0 (25-21, 25-15, 25-15)

Παρασκευή 8 Μαρτίου

ΑΣ Ελπίς – ΠΑΣ Ίκαρος 1-3 (25-17, 23-25, 22-25, 22-25)
ΑΟ Ορεστιάδας – Πήγασος Πολίχνης 0-3 (16-25, 10-25, 20-25)

Σάββατο 9 Μαρτίου

ΠΑΣ Ίκαρος – ΑΟ Ορεστιάδας 3-0 (25-18, 25-20, 25-13)
Πήγασος Πολίχνης – ΑΣ Ελπίς 2-3 (25-19, 19-25, 25-23, 19-25, 13-15)

Βαθμολογία Α’ ομίλου

1. Πήγασος Πολίχνης 7β. (8-4)
2. ΠΑΣ Ίκαρος 6β. (7-4)
3. ΑΣ Ελπίς 5β. (7-5)
4. ΑΟ Ορεστιάδας 0β. (0-9)

Β’ όμιλος (Κατσάνειο)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

ΑΠΣ Φθία – ΦΕΣ Αριστοτέλης 0-3 (15-25, 16-25, 16-25)
ΑΟ Πρέβεζας – Ηρακλής Πετ. 2015 0-3 (14-25, 19-25, 08-25)

Παρασκευή 8 Μαρτίου

ΑΟ Πρέβεζας – ΑΠΣ Φθία 3-1 (25-17, 23-25, 25-13, 25-12)
Ηρακλής Πετ. 2015 – ΦΕΣ Αριστοτέλης 3-0 (25-13, 25-15, 25-21)

Σάββατο 9 Μαρτίου

ΑΠΣ Φθία – Ηρακλής Πετ. 2015 0-3 (11-25, 19-25, 15-25)
ΦΕΣ Αριστοτέλης – ΑΟ Πρέβεζας 1-3 (29-27, 22-25, 21-25, 22-25)

Βαθμολογία Β’ ομίλου

1. Ηρακλής Πετ. 2015 9β. (9-0)
2. ΑΟ Πρέβεζας 6β. (6-5)
3. ΦΕΣ Αριστοτέλης 3β. (4-6)
4. ΑΠΣ Φθία 0β. (1-9)

Γ’ όμιλος (Κλειστό Αργυρούπολης)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

Ολυμπιακός ΣΦΠ – ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-0 (25-16, 25-19, 25-18)
Παναθηναϊκός ΑΟ – ΑΣΠ Απόλλων 3-0 (25-18, 25-14, 25-21)

Παρασκευή 8 Μαρτίου

Παναθηναϊκός ΑΟ – Ολυμπιακός ΣΦΠ 3-1 (25-17, 27-25, 18-25, 25-18)
ΑΣΠ Απόλλων – ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-2 (16-25, 25-21, 24-26, 25-13, 15-13)

Σάββατο 9 Μαρτίου

ΑΟΝ Αργυρούπολης – Παναθηναϊκός ΑΟ 3-2 (25-23, 15-25, 23-25, 25-16, 15-05)
Ολυμπιακός ΣΦΠ – ΑΣΠ Απόλλων 3-1 (25-22, 20-25, 25-11, 25-18)

Βαθμολογία Γ’ ομίλου

1. Παναθηναϊκός ΑΟ 7β. (8-4)
2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 6β. (7-4)
3. ΑΟΝ Αργυρούπολης 3β. (5-7)
4. ΑΣΠ Απόλλων 2β. (4-8)

Δ’ όμιλος (Κλειστό Μίλωνα)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

ΑΟΝΣ Μίλων – ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 2-3 (20-25, 24-26, 25-14, 25-11, 13-15)
ΦΟ Καμποχώρων – ΓΕ Ηρακλείου 0-3 (15-25, 10-25, 08-25)

Παρασκευή 8 Μαρτίου

ΓΑΣ Παμβοχαϊκός – ΓΕ Ηρακλείου 3-2 (25-22, 26-28, 27-25, 23-25, 15-12)
ΑΟΝΣ Μίλων – ΦΟ Καμποχώρων 3-0 (25-10, 25-15, 25-16)

Σάββατο 9 Μαρτίου

ΦΟ Καμποχώρων – ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 0-3 (13-25, 16-25, 17-25)
ΓΕ Ηρακλείου – ΑΟΝΣ Μίλων 3-1 (25-18, 25-22, 15-25, 28-26)

Βαθμολογία Δ’ ομίλου

1. ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 7β. (9-4)
2. ΓΕ Ηρακλείου 7β. (8-4)
3. ΑΟΝΣ Μίλων 4β. (6-6)
4. ΦΟ Καμποχώρων 0β. (0-9)

Related posts

Ενθουσιασμός και προσμονή για το φετινό σιρκουί από τους πρωταγωνιστές της άμμου

Κώστας Γεωργιάδης

Από το Σύνταγμα στην Αριστοτέλους, στη Ξάνθη και στον Άγιο Νικόλαο ένα σερβίς δρόμος

Κώστας Γεωργιάδης

Στην ΕΟΕ η παρουσίαση του πρωταθλήματος μπιτς βόλεϊ

Κώστας Γεωργιάδης