18.9 C
Ιωάννινα
19 Μαΐου 2022
ΜΠΑΣΚΕΤ

Πανελλήνιο Κορασίδων – Β’ Φάση: Αποτελέσματα (13/5)

Στην πρώτη αγωνιστική της Β’ Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κορασίδων τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν είναι τα εξής:

Α΄ Όμιλος (Αλεξανδρούπολη)

Παρασκευή 13/5

Ξέρξης Ν. Ρόδων-Ηρακλής Κοζάνης 27-71

Διαιτητές: Τσάνταλη-Αγραφιώτης Β.

Δεκάλεπτα: 4-23, 11-39, 23-53, 27-71

Ξέρξης Ν. Ρόδων (Κιακιλίδης): Ταλέα 4, Κολοκυθά 13(1), Χατζηλίδου 4, Κιακιλίδου Σ., Χαδαλή, Καραμπατάκη 2, Καμπλιέ 2, Κιακιλίδου Στ. 2

Ηρακλής Κοζάνης (Τοπάλης): Καρατζιούλα 4, Παπαζήση 5, Ζηντζιόβα 4, Σταμκοπούλου 4, Μελά 1, Γκούμα 16, Καραπάτσιου, Παρασκευά 11, Αντωνοπούλου 7, Μαυρίδου, Μηλωνά 8, Τοπάλη 13.

Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Πιερικός Αρχέλαος 56-30

Διαιτητές: Τσάνταλη-Αγραφιώτης Β

Δεκάλεπτα: 15-8, 31-14, 42-23, 56-30

Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης (Γιαβριδης): Χονδρού 12(2), Χιδεκίδου, Τσελιπιώτη 17, Καράμπελα 15, Οζεν 4, Βραχιόλογλου 4, Καραβούζη, Χρηστίδη 4, Πασναγίδου, Καραφυλλιδη

Πιερικός Αρχέλαος (Ζουγκουρίδου): Στράτου 2, Γελαστοπούλου 5, Σιμενίδου, Ζαμάνη 11, Πιπερίδου, Γιοβανοπούλου, Κιολέογλου 9(1), Σωπιάδου 2, Τσακίρη, Σφήκα, Παντζιαλά, Σισμανίδου 1.

Η συνέχεια

Σάββατο 14/5

16.00 Πιερικός Αρχέλαος-ΑΣ Ν. Ρόδων ο Ξέρξης Ντούρας-Ζαχαριάδης

18.30 Ηρακλής Κοζάνης-Ολυμπιάδα Αλ. Ντούρας-Ζαχαριάδης

Κυριακή 15/5

11.00 ΑΣ Ν. Ρόδων ο Ξέρξης-Ολυμπιάδα Αλ. Νέδογλου-Καντζουρίδης

13.00 Πιερικός Αρχέλαος-Ηρακλής Κοζάνης Νέδογλου-Καντζουρίδης

Β’ Όμιλος (Χαλκίδα, Γήπ. Βασιλικού)

Παρασκευή 13/5

ΑΟ Έξω Παναγίτσας-Νικόπολη Πρ. 37-55

Διαιτητές: Χουγιάζος-Καραμπιτσάκος

Δεκάλεπτα: 14-9, 20-25, 31-46, 37-55

ΑΕΕΠ Χαλκίδας (Σπυροπούλου): Δούκα, Ρωμανού, Μουργιά 2, Χουλιαρά Αικ. 6, Ανδρούτσου, Φραντζέσκου, Σαμαντά 9, Μήτρογλου, Ροποτού 2, Μουρατίδη 8 (2), Μαδαρού 4, Χουλιαρά Δ. 6 (1)

Νικόπολη Πρέβεζας (Αντύπας-Σταμάτη): Μπάμπη 5 (1), Ρεμέντζα, Λιάλιου 17 (1), Κωστή 16, Σουλιώτη, Ντάτσα-Μαστρογιάννη, Γκοράτσα, Παππά 2, Μπάκα, Φλώρα-Καχριμάνη, Μικρούλη 15 (1), Τούση.

Αίολος Μυτιλήνης-Ολυμπιακός Βόλου 25-61

Διαιτητές: Χουγιάζος-Καραμπιτσάκος

Δεκάλεπτα: 2-14, 11-38, 20-59, 25-61

Αίολος Μυτιλήνης ( Γιαννίκος): Ισμιρλιάν, Αργυρού Α, Τιτίκη, Γιαννίκου 3(1), Συνοδινού 5, Καραβατάκη 9, Λιαδάκη, Ντούνια, Χατζηχρυσάφη 4, Αργυρού Ε. 4

Ολυμπιακός Βόλου (Παπαθανασίου-Δέρβος): Ράπτη, Πολύζου Α., Δραγατζίκη, Κωστοπούλου, Νιφόρου, Σιουμουρέκη 13, Λογοδότη 12, Καραστάθη 6, Κοτοπούλη 12, Δαλιάμαγκα 6, Φούτρα 6, Πολύζου Κ. 6

Η συνέχεια

Σάββατο 14/5

16.00 Ολυμπιακός Β.-ΑΟ Έξω Παναγίτσας Γεωργόπουλος-Παπαγεωργίου Δημ.

18.30 Νικόπολη Πρ.-Αίολος Μυτ. Γεωργόπουλος-Παπαγεωργίου Δημ.

Κυριακή 15/5

12.00 ΑΕ Έξω Παναγίτσας-Αίολος Μυτ. Σπυρλιδάκης-Γαραντζιώτης

14.30 Ολυμπιακός Β.-Νικόπολη Πρ. Σπυρλιδάκης-Γαραντζιώτης

Γ’ Όμιλος (Τρίπολη)

Παρασκευή 13 Μαϊου

Άμιλλα Τρίπολης-Ερμιονίδα 84-28

Διαιτητές Ρίζος-Μπακετέα

Δεκάλεπτα 31-2, 14-8, 24-12, 15-6

Άμιλλα Τρίπολης (Τσουκαλάς): Μάγκλαρη 3, Αρχοντάκου 2, Στιβακτάκη, Μιχάλου 11(1), Πολυχρονοπούλου 5, Ι.Μάγκλαρη 11(1), Κοκκώνη 6, Παναγιωτοπούλου 20(2), Βυτόγιαννη 7(1), Κοράκη 2, Παπαζαφειροπούλου 7(1), Κωνσταντινέα 10

Ερμιονίδα: Ζαβαλάρη, Ηλία 2, Κρητικού 6, Σάββα 4, Ι. Κωνσταντίνου 10, Κωνσταντίνου, Πραχαλία, Κοτσώνη 4, Ζώτος 2, Τσέλα

Βούρειος-Προμηθέας 2014 45-88

Διαιτητές: Ρίζος-Μπακετέα

Δεκάλεπτα: 8-21, 11-26, 16-23, 10-18

Βούρειος: Οικονόμου 14, Πατεράκη 2, Πρέλια 3, Τακτικού 4, Νεαμονίτη 2, Βαβακά 6(1), Μ. Πατεράκη, Αμέντα, Πατάπη 6, Πολυχρόνη, Τσιμπούκα 2, Χαβιάρα 6

Προμηθέας 2014 (Νάκης): Λιάπη 3, Γιαννακοπούλου 10, Κατσαντώνη 25, Σαρρή 17, Αναστασοπούλου 2, Παπαδοπούλου 18, Αθανασοπούλου 2, Στεφανάτου 11

Η συνέχεια

Σάββατο 14 Μαϊου

16.00 Προμηθέας 2014-Άμιλλα 2000 Νάστος-Τσουβάλης

18.30 Ερμιονίδα-Βούρειος Νάστος-Τσουβάλης

Κυριακή 15 Μαϊου

10.30 Άμιλλα 2000-Βούρειος Ρίζος-Τζουβάλης

13.00 Προμηθέας 2014-Ερμιονίδα Ρίζος-Τσουβάλης

Δ’ Όμιλος (Ηράκλειο, Λίντο)

Παρασκευή 13/5

Άνδρος-Ανδρογέα 22-81

Διαιτητές: Σκανδαλάκης-Τσικριτσάκη

Δεκάλεπτα: 8-25, 7-23, 2-18, 5-15

Άνδρος (Μουστάκας): Λεμπέση, Πέτσα 8, Λεμπέση Κ. 5, Εσάι, Νασοπούλου 1, Χέλμη, Φύριου, Σπυροπούλου, Λανς 6, Ζαχαρώδη 2, Γκουμένη, Φούντα

Ανδρογέα (Σηφομιχελάκης): Καζάκη 19, Γαλανάκη, Κοσμαδάκη, Γιαπιτζόγλου 11, Ψάρρα 4, Σταματάκη 3, Τζανετή `1, Χαλέπρου 3, Μηνάρα 13, Τζαγκαράκη 10, Βαρδαβά 6

Η συνέχεια

Σάββατο 14/5

17.00 Ανδρογέα-Ηρακλής 2000 Κω Σκανδαλάκης-Τσικριτσάκη

Κυριακή 15/5

14.30 Άνδρος-Ηρακλής 2000 Κω Πετράκης Γεώργ.-Τσαϊρίδης

Ε’ Όμιλος (Αθήνα, Μελίσσια)

Παρασκευή 13/5

20.30 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ιάσων Κολωνού Λαζόγκα-Μπαράκου

Σάββατο 14/5

17.00 Ιάσων Κολωνού-Άρης Κωστής-Τσουρή

Κυριακή 15/5

13.00 Άρης-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Νάστος-Μπαεκτέα

Related posts

Ήττα στο φινάλε για τον Ολυμπιακό στο F4

Κώστας Γεωργιάδης

Το Σάββατο το ματς της χρονιάς για τον ΑΟ Αγρινίου

Κώστας Γεωργιάδης

Β. Λιόλιος: «Τα σωματεία έδωσαν μαζική εντολή για μοντέρνα ομοσπονδία με… λυμένα χέρια»

Κώστας Γεωργιάδης