26.9 C
Ιωάννινα
29 Ιουνίου 2022
ΒΟΛΛΕΥ

Πανελλήνιο κοριτσιών Κ20: Σε Πολίχνη και Αμπελοκήπους η τελική φάση

Στη Θεσσαλονίκη το διάστημα 29 Απριλίου – 1 Μαΐου θα διεξαχθεί η τελική φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος κοριτσιών Κ20 με τη συμμετοχή του περσινού πρωταθλητή ΑΟ Μαρκοπούλου, του ΠΑΟΚ, της Ελπίδας Αμπελοκήπων και του Απόλλωνα Πατρών.

Οι αγώνες της 1ης ημέρας θα διεξαχθούν στο κλειστό γυμναστήριο ΔΑΚ Πολίχνης και της 2ης και της 3ης ημέρας στο ΕΑΚ Αμπελοκήπων.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Παρασκευή 29 Απριλίου – 1η αγωνιστική (ΔΑΚ Πολίχνης)

18.30: Ελπίδα Αμπελοκήπων – ΠΑΟΚ
20.30: Απόλλων Πατρών – ΑΟ Μαρκοπούλου

Σάββατο 30 Απριλίου – 2η αγωνιστική (ΕΑΚ Αμπελοκήπων)

16.00: ΑΟ Μαρκοπούλου – ΠΑΟΚ
18.30: Απόλλων Πατρών – Ελπίδα Αμπελοκήπων

Κυριακή 1 Μαΐου – 3η αγωνιστική (ΕΑΚ Αμπελοκήπων)

15.00: ΠΑΟΚ – Απόλλων Πατρών
17.30: Ελπίδα Αμπελοκήπων – ΑΟ Μαρκοπούλου

ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ Κ20

ΕΤΟΣ (ΠΟΛΗ) ΟΜΑΔΑ

2021 (Μουζάκι) Α.Ο. Μαρκοπούλου
2020 (Μαρκόπουλο) Π.Α.Ο.Κ.
2019 (Πολίχνη) Π.Α.Ο.Κ.
2018 (Αιγάλεω) Α.Σ.Άρης
2017 (Πτολεμαΐδα) Α.Σ.Άρης
2016 (Παλαμάς, Καρδίτσα) Ελπίς Αμπελοκήπων
2015 (Τύρναβος) Ηρακλής Κηφισιάς
2014 (Μαρκόπουλο Αττικής) Ελπίς Αμπελοκήπων
2013 (Αργος) Παναθηναϊκός Α.Ο.
2012 (Μαρκόπουλο Αττικής) Γ.Σ.Ηρακλής
2011 (Παιανία Αττικής) Ηρακλής Κηφισιάς
2010 (Βασιλικά Θεσ.) Πανελλήνιος Γ.Σ.
2009 (Αργος) Ηρακλής Κηφισιάς
2008 (Αλμυρός) Ηρακλής Γ.Σ.
2007 (Πεύκη Αττικής) Α.Ε.Βύρωνα
2006 (Δράμα) Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός
2005 (Βύρωνας, Αθήνα) Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός
2004 (Ασβεστοχώρι Θεσ.) Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών
2003 (Ηλιούπολη Αττικής) Φιλία Ηλιούπολης
2002 (Αμπελόκηποι Θεσ.) Απολλώνιος Κερατσινίου
2001 (Δραπετσώνα) Αρης Νικαίας
2000 (Βριλήσσια Αττικής) Ε.Α.Λάρισας
1999 (Ν. Σμύρνη, Αττικής) Αίας Ευόσμου
1998 (Κυψέλη, Αθήνα) Αίας Ευόσμου
1997 (Ν. Φιλαδέλφεια Αττικής) Αίας Ευόσμου
1996 (Ν. Φιλαδέλφεια Αττικής) Ε.Α.Λάρισας
1995 (Μίκρα Θεσσαλονίκης) Ε.Α.Λάρισας
1994 (Χίος) Φ.Ο.Καμποχώρων
1993 (Καλαμάτα) Ε.Α.Λάρισας
1992 (Καρπενήσι) Νίκη Αλεξανδρούπολης
1991 (Δράμα) Παναθηναϊκός Α.Ο.
1990 (Λουτράκι) Νίκη Αλεξανδρούπολης
1989 (Σιδηρόκαστρο) Αρτεμις Κορυδαλλού
1988 (Πάτρα) Α.Ο.Καβάλας
1987 (Ιωάννινα) Ε.Ο.Σταυρούπολης
1986 (Τρίκαλα) Ε.Ο.Σταυρούπολης
1985 (Ιωάννινα) Φιλαθλητικός
1984 (Χανιά) Φιλαθλητικός

Related posts

Μεσογειακοί Αγώνες: Ανώδυνη ήττα για την ανδρών, με Κροατία στα προημιτελικά

Κώστας Γεωργιάδης

Μεσογειακοί Αγώνες: Έκανε το 3X3 η εθνική γυναικών

Κώστας Γεωργιάδης

Ευρωπαϊκά κύπελλα: Οι αντίπαλοι των ελληνικών ομάδων

Κώστας Γεωργιάδης