37.9 C
Ιωάννινα
30 Ιουλίου 2021
ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Πανελλήνιο Κ20: Αγωνίσματα χωρίς προκριματικό και το νέο πρόγραμμα διημέρου

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ20 θα γίνει το Σάββατο (3/7) και την Κυριακή (4/7) στο Καυτανζόγλειο Στάδιο.

Η ομοσπονδία μετά την επεξεργασία των τελικών δηλώσεων και σε συνδυασμό με τις κλιματολογικές συνθήκες που αναμένονται το Σαββατοκύριακο στη Θεσσαλονίκη, ανακοινώνει τα αγωνίσματα χωρίς προκριματικό, καθώς και το νέο πρόγραμμα.

Αγωνίσματα χωρίς προκριματικό:
Άνδρες Κ20: Σφυροβολία, 110 Εμπόδια, Ύψος, 400 Εμπόδια
Γυναίκες Κ20: 100 μ. εμπ., Δισκοβολία, Σφυροβολία

Νέο πρόγραμμα
Σάββατο (3/7)- Πρωί

ΩΡΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ   ΟΡΙΟ
08.00 10.000μ ΒΑΔΗΝ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ  
08.00 10.000μ ΒΑΔΗΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ  
09.15 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΑΝΔΡΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 4.35 μ
09.15 ΤΡΙΠΛΟΥΝ    ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 12.00 μ.

 

09.20 ΥΨΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ  

1.65 μ.

09.20 400μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ  

 

09.40 400μ ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ  

 

  09.50 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 14.60 μ.

 

10.00 100μ ΕΜΠ. ΕΠΤΑΘΛΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ  
10.25 100μ. ΔΕΚΑΘΛΟΥ ΑΝΔΡΩΝ  
10.30 ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΑΝΔΡΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ  

14.00 μ

10.35 100 μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ
11.00 ΥΨΟΣ ΕΠΤΑΘΛΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ  
11.05 100 μ ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ  

 

11.10 ΜΗΚΟΣ ΔΕΚΑΘΛΟΥ ΑΝΔΡΩΝ  
11.30 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

 

39.00 μ
12.10 ΣΦΑΙΡΑ ΔΕΚΑΘΛΟΥ ΑΝΔΡΩΝ  

Απόγευμα

ΩΡΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ    
17.30 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18.00 ΥΨΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18.15 110μ ΕΜΠ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ

ΣΕΙΡΕΣ

 

 

18.30 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18.30 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ  

 

18.30 ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ  

 

18.30 100μ ΕΜΠ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ

ΣΕΙΡΕΣ

 

 

18.45 100μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ

ΣΕΙΡΕΣ

 

 

19.00 100μ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ

ΣΕΙΡΕΣ

 

 

19.15 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19.15 400 μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ

ΣΕΙΡΕΣ

 

 

19.30 400 μ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ

ΣΕΙΡΕΣ

 

 

19.40 ΥΨΟΣ ΔΕΚΑΘΛΟΥ ΑΝΔΡΩΝ    
19.40 ΣΦΑΙΡΑ ΕΠΤΑΘΛΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ  
19.45 1.500 μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ  

 

20.00 1.500 μ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ  

 

20.00 ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

 

20.15 3.000 μ  Φ.Ε ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
20.35 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
20.40 3.000 μ  Φ.Ε ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
21.00 5.000 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
21.25 5.000 ANΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
21.45 200 μ

ΕΠΤΑΘΛΟΥ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ    
22.00 400 μ ΔΕΚΑΘΛΟΥ ΑΝΔΡΩΝ    

 

22.10 4Χ100μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ  ΣΕΙΡΕΣ  

 

22.25 4Χ100μ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ  ΣΕΙΡΕΣ  

 

 

 

 Κυριακή (4/7) – Πρωί

 

ΩΡΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ   ΟΡΙΟ

 

09.00 110μ ΕΜΠ

ΔΕΚΑΘΛΟΥ

ΑΝΔΡΩΝ  
09.00 ΜΗΚΟΣ ΕΠΤΑΘΛΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ    
09.00 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ  

3.50 μ.

09.00 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΑΝΔΡΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ  

54.00 μ.

09.30 400μ ΕΜΠ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ  

 

09.50 ΔΙΣΚΟΣ ΔΕΚΑΘΛΟΥ ΑΝΔΡΩΝ    
10.00 800μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ  

 

10.00 ΜΗΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

 

5.80 μ
10.15 800μ ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ  

 

10.30 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 11.50 μ

 

10.30 ΑΚΟΝΤΙΟ ΕΠΤΑΘΛΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ  

 

 

10.30 200μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ  

 

11.00 200μ ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ  

 

11.00 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΔΕΚΑΘΛΟΥ ΑΝΔΡΩΝ
11.10 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 45.00 μ

 

11.15 ΜΗΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

 

6.95 μ

 

 Απόγευμα

ΩΡΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ    

 

17.00 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ  

 

18.00 ΥΨΟΣ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18.00 ΜΗΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18.00 400 μ ΕΜΠ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18.15 400 μ ΕΜΠ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18.20 ΑΚΟΝΤΙΟ

ΔΕΚΑΘΛΟΥ

ΑΝΔΡΩΝ  
18.25 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ  
18.30 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18.30 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ  
18.35 200 μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ  
18.55 200 μ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19.15 800 μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19.30 800 μ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19.40 ΜΗΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19.45 800 μ   ΕΠΤΑΘΛΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
19.45 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
20.00 3.000 μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
20.20 3.000 μ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
20.40 1.500

ΔΕΚΑΘΛΟΥ

ΑΝΔΡΩΝ
20.55 4Χ400 μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ  ΣΕΙΡΕΣ
21.10 4Χ400 μ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ  ΣΕΙΡΕΣ

Related posts

Πρωταθλητής ο ΦΟ Αριδαίας και δύο Πανελλήνια ρεκόρ

Κώστας Γεωργιάδης

Πρεμιέρα στο 31ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα σπριντ κανόε καγιάκ

Κώστας Γεωργιάδης

Τα αποτελέσματα της 30/07 και το πρόγραμμα της 31/07 (vids)

Κώστας Γεωργιάδης