18.9 C
Ιωάννινα
29 Ιουνίου 2022
ΜΠΑΣΚΕΤ

Πανελλήνιο Νεανίδων – Β’ Φάση: Τα αποτελέσματα (16/4)

Το Σάββατο συνεχίστηκαν οι αναμετρήσεις στη Β΄Φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Νεανίδων.

Α’ Όμιλος (Λιτόχωρο, Πύρρος Δήμας)

Σάββατο 16 Απριλίου

Ηρακλής Κοζάνης-Πάνθηρες 47-71

Διαιτητές: Χρυσάφης-Τοπαλίδης

Δεκάλεπτα: 5-19, 11-34, 28-46, 47-71

Ηρακλής Κοζάνης (Τοπάλης): Στραβού 5(1), Σταμκοπούλου Π. 2, Σταμκοπούλου Α., Παπαζήση 5, Τοπάλη 9, Γκούμα 4, Ιακωβίδου, Σεμερτζίδου 6, Ζηντζιόβα 7, Μαυρίδου 2, Μυλωνά 6, Παρασκευά 1

Πάνθηρες Καβάλας (Καρατσομπάνης-Δασκαλάρας): Παναγιωτίδου 7(1), Τσινεκίδου 3(1), Αλπέντζου, Τασελαρίδου 7, Τουρετζόγλου 10(1), Βελλίδη, Σπανίδου 8(2), Αργυρού 9(1), Κελεμένη 6, Κερασοβίτη, Αποστολίδου 3, Φραγκάκη 18(6).

Αποτελέσματα

1η αγωνιστική

Πιερικός Αρχέλαος-Ηρακλής Κοζάνης 63-41

Η βαθμολογία: 1. Πάνθηρες 2 (1-0), 2. Πιερικός Αρχέλαος 2 (1-0), 3.Ηρακλής Κοζάνης 2 (0-2)

Η συνέχεια και οι διαιτητές

Κυριακή 17 Απριλίου

17.00 Πάνθηρες-Πιερικός Αρχέλαος Δικταπανίδης-Αγραφιώτης Β.

Β’ Ομιλος (Ιωάννινα, Νέο Ιωαννίνων)

Σάββατο 16 Απριλίου

Θησέας Παναγιούδας-Πρωτέας Σχηματαρίου 31-66

Διαιτητές: Διαμαντής-Βινής

Δεκάλεπτα: 6-13, 14-12, 7-19, 4-22

Θησέας Παναγιούδας (Νάκη): Ξένου, Κωστάκη 10(1), Τρακέλλη Χ., Τρακέλλη Μ., Κότσι 2, Κουγιουμτζή, Κοτζαγιώργη 2, Ταμπάκου 17

Πρωτέας Σχηματαρίου (Χαντζής): Παπαρήγα 4, Ρούσσου 4, Χαντζή 27(2), Αγγελή 4, Τσομώκου, Μπανούτα 2, Νικόλα 19, Καρακικέ 6

Αποτελέσματα

ΣΚ Ιωάννινα-Θησέας Παναγιούδας 60-35

Η βαθμολογία: 1.Πρωτέας 2 (1-0), 2.Ιωάννινα 2 (1-0), 3.Θησέας 2 (0-2)

Η συνέχεια και οι διαιτητές

Κυριακή 17 Απριλίου

13.00 ΑΚ Σχημ. Πρωτέας-ΣΚ Ιωάννινα Λυγούρας-Αναστασιάδης Π.

Γ’ Όμιλος (Μεσσήνη, ΚΓ Μεσσήνης)

Σάββατο 16 Απριλίου

Προμηθέας 2014-Ερμιονίδα 73-21

Διαιτητές: Χριστοδουλάκης-Καψιώχας

Δεκάλεπτα 22-0, 17-13, 14-4, 20-4

Προμηθέας 2014 (Νάκης): Χατζηνικολάου 11, Αθανασοπούλου 4, Παπαδοπούλου 15, Αναστασοπούλου 6, Γιαννακοπούλου 8, Κατέβα 6, Σαρρή 8, Κατσαντώνη 6, Καστάνη 8

Ερμιονίδα: Ζαβαλάρη, Ηλία, Κρητικού 6, Σάββα, Κωνσταντίνου 2, Κυριαζή 2, Γ. Κωνσταντίνου 2, Καπόγιαννη 7, Δημαράκη , Ζώτος, Κοτσώνη 4, Πραχαλία 2

Άρις Καλαμάτας-Αιγέας Χίου 56-43

Διαιτητές: Χριστοδουλάκης-Καψιώχας

Δεκάλεπτα 14-7, 15-13, 15-7, 12-16

Άρις Καλαμάτας (Μπακογιάννης): Ευτυχιάκου 17, Χρονοπούλου 3, Γκατζιώλη, Κυριακοπούλου 8, Κορδονούρη 2, Ποντίκη 5, Κάρτσωνα, Μπρούμα, Παπαδοπούλου 19

Αιγέας Χίου (Γιασεμής): Χάλια 6, Δάνδουλα 10, Καλαφάτη, Παντζή, Παφύλα, Καλουτά 2, Σβορώνου 25

Αποτελέσματα

Ερμιονίδα-Άρις Καλαμάτας 24-80

Αιγέας Χίου-Προμηθέας 2014 76-50

Η βαθμολογία: 1.Άρις Καλαμάτας 4 (2-0), 2. Αιγέας 3 (1-1), 3.Προμηθέας 2014 3 (1-1), 4.Ερμιονίδα 2 (0-2)

Η συνέχεια και οι διαιτητές

Κυριακή 17 Απριλίου

11.00 Ερμιονίδα-Αιγέας Χίου Κουλουμπαρίτσης-Μπαράκου

13.00 Προμηθέας 2014-Άρις Καλαμάτας Κουλουμπαρίτσης-Μπαράκου

Δ’ Όμιλος (Αθήνα, Εθν. Αντιστάσεως)

Σάββατο 16 Απριλίου

ΟΑ Χανίων-ΑΕΣ Σάμου Ο Αθλέων 68-16

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Ανδ.-Τσαούση

Δεκάλεπτα: 21-5, 16-8, 15-0, 16-3

ΟΑ Χανίων (Δημητρουλάκη): Αργυροπούλου 10, Παπαδάκη Ε. 8, Ξανθουλάκη 7, Λουπασάκη 1, Λαγωνικάκη 9, Κωνσταντουδάκη 8, Σκεμπέ 6, Παπαδάκη Σ. 10, Μπολιώτη, Παπαδάκη Α., Πολυανίδη 4, Παπαγιαννάκη 5

Αθλέων Σάμου (Τζουραμάνης): Μαράπα, Κρητικού 7, Αναστασίου, Βουρλιώτη, Παπαπαναγιώτου 2, Χατζηκωνσταντή 6, Φωτάκη, Μαράπα Σ. 1, Αποστόλου, Τζιαμπικάνη, Καραθανάση

Αποτελέσματα

Ιπποκράτης Κω-ΟΑ Χανίων 47-44

Η βαθμολογία: 1.Ιπποκράτης Κω 2 (1-0), 2. ΟΑ Χανίων 3 (1-1), 3.Αθλέων 1 (0-1)

Η συνέχεια και οι διαιτητές

Κυριακή 17 Απριλίου

12.00 ΑΕΣ Σάμου Ο Αθλέων-Ιπποκράτης Ραπτογιάννης-Αυγουστόγλου

Ε’ Όμιλος (Θεσσαλονίκη, Μίκρας)

Κυριακή 17 Απριλίου

13.00 ΓΣ Ηλιούπολης-Άρης Νέδογλου-Καντζουρίδης

Related posts

Γόντικας: «Υψηλό κίνητρο, αλλά και θέμα τιμής για την Εθνική ομάδα»

Κώστας Γεωργιάδης

Μεσογειακοί Αγώνες: Αναχωρεί για το Οράν η Εθνική Ομάδα 3×3

Κώστας Γεωργιάδης

Ο όμιλος του IBC στην Α2 Γυναικών

Κώστας Γεωργιάδης