31.9 C
Ιωάννινα
25 Μαΐου 2022
ΒΟΛΛΕΥ

Πανελλήνιο νεανίδων: Το πρόγραμμα του final-4

protathlitis neanidon iraklisΠραγματοποιήθηκε στα γραφεία της Ε.Ο.ΠΕ. η κλήρωση του final-4 του Πανελλήνιου πρωταθλήματος νεανίδων. Η τελική φάση θα διεξαχθεί το τριήμερο 22-24 Μαρτίου. Η έδρα και οι ώρες των αγώνων θα ανακοινωθούν τις επόμενες ημέρες.

 

Το πρόγραμμα του final-4:

Παρασκευή 22 Μαρτίου – 1η αγωνιστική

ΑΣ Ελπίς – ΠΑΟΚ
ΑΟ Μαρκοπούλου – ΑΟ Αιγάλεω

Σάββατο 23 Μαρτίου – 2η αγωνιστική

ΑΟ Μαρκοπούλου – ΑΣ Ελπίς
ΑΟ Αιγάλεω – ΠΑΟΚ

Κυριακή 24 Μαρτίου – 3η αγωνιστική

ΠΑΟΚ – ΑΟ Μαρκοπούλου
ΑΣ Ελπίς – ΑΟ Αιγάλεω

Τα αποτελέσματα της ημιτελικής φάσης:

Όμιλοι Α & Β – Κυριακή 10 Μαρτίου

ΑΣ Ελπίς – ΑΠΣ Ναυάρχου Βότση 3-2 (25-21, 26-24, 22-25, 22-25, 15-07), Διαιτητές: Τσιούλα, Δρανίτσας.
ΠΑΟΚ – ΕΑ Λαρίσης 3-0 (25-16, 25-06, 25-09), Διαιτητές: Ισκάς, Λιοτόπουλος.

Όμιλοι Γ & Δ – Κυριακή 10 Μαρτίου

ΑΟ Μαρκοπούλου – Ολυμπιακός ΣΦΠ 3-1 (25-22, 25-18, 18-25, 25-09), Διαιτητές: Μυλωνάκης, Παπαχατζής.
ΣΦΑΜ Φοίβος – ΑΟ Αιγάλεω 2-3 (16-25, 25-19, 23-25, 25-18, 11-15), Διαιτητές: Πρέντζας, Λιδωρικιώτη.

Τα αποτελέσματα της προημιτελικής φάσης του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Νεανίδων:

Α’ όμιλος (Ι. Λεμονίδης)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

ΑΣ Ελπίς – ΑΣ Αίας Κιλκίς 3-0 (25-07, 25-15, 25-15)
ΑΣ Γαία Δράμας – ΕΑ Λαρίσης 0-3 (23-25, 22-25, 18-25)

Παρασκευή 8 Μαρτίου

ΑΣ Γαία Δράμας – ΑΣ Ελπίς 0-3 (12-25, 18-25, 12-25)
ΕΑ Λαρίσης – ΑΣ Αίας Κιλκίς 3-1 (29-27, 25-21, 22-25, 25-15)

Σάββατο 9 Μαρτίου

ΑΣ Αίας Κιλκίς – ΑΣ Γαία Δράμας 3-0 (25-11, 25-22, 25-22)
ΑΣ Ελπίς – ΕΑ Λαρίσης 3-0 (25-12, 25-06, 25-11)

Βαθμολογία Α’ ομίλου

1. ΑΣ Ελπίς 9β. (9-0)
2. ΕΑ Λαρίσης 6β. (6-4)
3. ΑΣ Αίας Κιλκίς 3β. (4-6)
4. ΑΣ Γαία Δράμας 0β. (0-9)

Β’ όμιλος (PAOK Sports Arena, Μίκρα και Βότση)

Τετάρτη 6 Μαρτίου

ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων – ΠΑΟΚ 0-3 (12-25, 22-25, 11-25)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός – ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 3-0 (25-15, 25-19, 25-21)
ΠΑΟΚ – ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 3-2 (25-27, 25-14, 25-18, 20-25, 18-16)

Παρασκευή 8 Μαρτίου

ΠΑΟΚ – Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 3-0 (25-13, 25-16, 25-17)
ΑΠΣ Ναυάρχου Βότση – ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 3-0 (25-16, 25-17, 25-15)

Σάββατο 9 Μαρτίου

Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός – ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 1-3 (21-25, 25-23, 27-29, 23-25)

Βαθμολογία Β’ ομίλου

1. ΠΑΟΚ 8β. (9-2)
2. ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 7β. (8-4)
3. Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 3β. (4-6)
4. ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 0β. (0-9)

Γ’ όμιλος (Λύκειο Μελισσίων)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

Ολυμπιακός ΣΦΠ – ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-0 (25-13, 25-16, 25-20)

Παρασκευή 8 Μαρτίου

ΣΦΑΜ Φοίβος – ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-0 (25-09, 25-18, 25-16)

Σάββατο 9 Μαρτίου

Ολυμπιακός ΣΦΠ – ΣΦΑΜ Φοίβος 0-3 (20-25, 20-25, 21-25)

Βαθμολογία Γ’ ομίλου

1. ΣΦΑΜ Φοίβος 6β. (6-0)
2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 3β. (3-3)
3. ΡΣΦΠ Τελχινίς 0β. (0-6)

Δ’ όμιλος (Μαρκόπουλου)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

ΓΕ Ηρακλείου – ΓΣ Ηλιούπολης 3-0 (25-11, 25-17, 25-15)
ΑΟ Μαρκοπούλου – ΑΟ Αιγάλεω 3-0 (25-12, 25-20, 25-22)

Παρασκευή 8 Μαρτίου

ΓΣ Ηλιούπολης – ΑΟ Αιγάλεω 1-3 (25-22, 21-25, 22-25, 19-25)
ΓΕ Ηρακλείου – ΑΟ Μαρκοπούλου 0-3 (16-25, 14-25, 07-25)

Σάββατο 9 Μαρτίου

ΑΟ Αιγάλεω – ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (26-24, 25-16, 25-19)
ΑΟ Μαρκοπούλου – ΓΣ Ηλιούπολης 3-1 (25-19, 25-22, 21-25, 25-16)

Βαθμολογία Δ’ ομίλου

1. ΑΟ Μαρκοπούλου 9β. 9-1)
2. ΑΟ Αιγάλεω 6β. (6-4)
3. ΓΕ Ηρακλείου 3β. (3-6)
4. ΓΣ Ηλιούπολης 0β. (2-9)

Related posts

Ενθουσιασμός και προσμονή για το φετινό σιρκουί από τους πρωταγωνιστές της άμμου

Κώστας Γεωργιάδης

Από το Σύνταγμα στην Αριστοτέλους, στη Ξάνθη και στον Άγιο Νικόλαο ένα σερβίς δρόμος

Κώστας Γεωργιάδης

Στην ΕΟΕ η παρουσίαση του πρωταθλήματος μπιτς βόλεϊ

Κώστας Γεωργιάδης