15.9 C
Ιωάννινα
21 Μαΐου 2024
ΜΠΑΣΚΕΤ

Που θα αγωνιστούν οι ομάδες των Ιωαννίνων το Σαββατοκύριακο (3-4/2)

Με σημαντικούς αγώνες, συνεχίζουν την παρουσία τους στις εθνικές κατηγορίες, οι ομάδες των Ιωαννίνων.

Διαιτητές – Κομισάριοι Εθνικών Πρωταθλημάτων (3-4/2)

Α1 Γυναικών

Σάββατο3/2

Δ. Καλτσάς 13.45 Αθηναϊκός-Εσπερίδες Καλλιθέας Σιδέρης-Μαυρέλης-Αναστασόπουλος Β. (Σαμαρτζή)

ΣΕΦ (αίθ. 5) 16.30 Ολυμπιακός-Πρωτέας Βούλας Φραγκούλη-Χρηστίδης Π.-Ναστούλης (Αλετράς)

3ο Άνω Λιοσίων 15.30 Εύνικος-Ηρακλής Τσακιράκη-Χαϊνά-Τσατταλιού (Ζερβούδης)

Μοσχάτου Α’ 14.00 Ελευθερία Μ.-ΠΑΣ Γιάννινα Μαρίγλη-Καμήτσος-Πλέγας (Φλώρος)

Π. Γιαννακόπουλος 14.30 Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ Μπακετέα-Κουκουλεκίδης Β.-Τσικριτσάκη (Φραγκιαδάκης)

Ρεπό: Νίκη Λευκάδας

National League 1

1ος Όμιλος (18η αγωνιστική)

Σάββατο 3/2

Στ. Βενέτης 17.00 Αιγάλεω-ΑΕ Ν. Κηφισιάς Καλογερόπουλος Φ.-Βελέντζας-Πολάτογλου (Καλαρέμας)

Μιχ. Μουρούτσος 17.00 Δάφνη-Παγκράτι Αντωνιάδης-Κηπώσης-Λαζόγκα (Ντίνος)

Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ Αργυρούδης-Κονταράτος-Βαγγάλης (Παπαδόπουλος Ευστ.)

Σοφία Μπεφόν 17.00 Π. Φάληρο-ΟΦΗ Καρακάσης-Ασημακάκη-Ελ Ανύ (Ζώης)

Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Βούλας-Έσπερος Καλλιθέας Στρέμπας-Σπυρόπουλος-Κιουλάφας (Ζαγκλής)

Κυριακή 4/2

Τ. Βογιατζής 13.30 Πανελευσινιακός-ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια Ασλανίδης-Κατσαπρακάκης-Λιόνας (Παλάτος)

Ρεπό: ΑΣΑ Αναγέννηση

2ος Όμιλος (15η αγωνιστική)

Σάββατο 3/2

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Βίκος Ιωαννίνων-ΝΕΟ Ληξουρίου Ευφραιμίδης-Ταρενίδης-Λυγούρας (Τζαμάκου)

Ν. Ιωνίας 17.00 Νίκη Βόλου-ΓΣ Σοφάδων Γερακίνης-Μαραμής-Γιατρόπουλος (Βαρνάς)

Νήαρ Ηστ 17.00 Νήαρ Ηστ-Αίολος Αγυιάς Αναστόπουλος-Νάστος-Κουτσοδήμος (Παπαφωτίου)

Γρεβενών 16.00 Πρωτέας Γρ.-Πανελλήνιος Λουλουδιάδης-Χατζηχαρίσης-Αθανασιάδης Αθ. (Πλεξίδας)

Π. Σαλπέας 17.00 Εθνικός-Τρίκαλα Basket Κανελλόπουλος-Λογοθέτης-Θεοδοσόπουλος Π. (Μωϋσιάδης)

Ρεπό: Εθνικός Λιβαδειάς

3ος Όμιλος (18η αγωνιστική)

Σάββατο 3/2

Μ. Τσικίνας 19.30 ΧΑΝΘ-Γέφυρα Δέλλας-Βασιλόπουλος-Τσαρδούλιας Τ. (Θεοδώρου)

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λ.-Φίλιππος Β. Χατζημπαλίδης-Ντούρας-Καννής (Γεωργικόπουλος)

11ο Δημοτικό 17.00 ΔΕΚΑ-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων Κοϊμτζόγλου-Σαρακενίδης-Κλεπουσνιώτου (Παπαδόπουλος Ν.)

2ο Γ.Λ. Κομοτηνής 17.00 Κομοτηνή-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς Παπαγεωργίου-Λαδάς-Θεοδωρίδης (Αποστολίδης)

Μακεδονικού 17.00 Μακεδονικός-Πανσερραϊκός Παζώλης-Γεωργούλης-Μπουγλός Ι. (Παπαδόπουλος Ιωάν.)

Κυριακή 4/2

Δ. Κραχτίδης 17.00 ΚΑΟΔ-ΕΚ Καβάλας Κώνης-Αγραφιώτης Γρ.-Κανελλίδης (Γαϊτάνης)

Ρεπό: Λεύκιππος Ξάνθης

National League 2 (14η αγωνιστική)

1ος Όμιλος

Κυριακή 4/2

Κέρκυρας 17.00 Ιόνιος-Αστέρας Τεμένης Παπαγεωργίου Δημ.-Πετράκης Ιωάν.-Ψύχας (Μιχαλόπουλος)

Παραμυθιάς 17.00 ΚΑΕ Παραμυθιάς-ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου Παπαθανασίου-Κωνσταντινέλλης-Αναστασιάδης Γ. (Γκαρτζονίκας)

Κάτω Αχαϊας 17.00 Αχαγιά 82-Γαργαλιάνοι Καψιώχας-Μπον-Ρώτας (Κρεσταινίτης)

Promitheas Park 13.00 Προμηθέας 2014-Αργοναύτης Ν. Κίου Τούσης-Καραπαπάς-Τζαγκατζής (Κοκορδάτος)

Κωστακίων 17.00 Δόξα Πύρρου Άρτας-Ιωάννινα Σκ Κοντογιάννης-Ηλιόπουλος-Κουρόγλου (Τζαμάκου)

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων-Παναχαϊκή Λυτροσυγκούνης-Πάνος-Γεωργοσόπουλος (Μίγδος)

2ος Όμιλος

Κυριακή 4/2

Διώνης 17.00 Πικέρμι-Αργοναύτης Τρ. Ραπτογιάννης-Κουλουμπαρίτσης-Αρτελάρης (Γιαλιάς)

Γ. Λαούδη 17.00 ΚΑΠ-Ίκαρος Καλλιθέας Ανδρεόπουλος-Γεωργόπουλος Χρ.-Βαλουξής (Δήμου)

Δ. Περιστεράκης 13.00 Πανναξιακός-ΑΚ Μπάσκετ Ελευσίνας Μακρόπουλος-Παπαδόπουλος Νικ.-Μπολάνο (Τεφτίκης)

Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ηλυσιακός Κούλης Κ.-Σίμα-Περδετζόγλου (Καφετζέλης)

Κορίνθου 17.00 ΚΑΟΚ Παλαίμων-Δούκας Τσάλας-Σπυρόπουλος Αντ.-Ζαφείρη (Λευθεριώτης)

Ρεπό: ΑΣ Πέρα

3ος Όμιλος

Κυριακή 4/2

Κακούρης 17.00 Ένωση Ιλίου-Νίκη Αμαρουσίου Ουσταμπασίδης-Αλεξόπουλος Χρ.-Αυγουστόγλου (Θωμάς)

Αγ. Αναργύρων 15.30 Αγ. Αναργύρων-ΚΟ Χολαργού Ραχιώτης-Σπυρλιδάκης-Αλεξόπουλος Ιωάν. (Μοσκοβής)

Π. Σαλπέας 17.00 Πορφύρας-Πεύκη Τσουρή-Μπερέτσος-Παπαχρυσανθακόπουλος (Λημνιάτης)

ΕΑΚ Χανίων 17.00 ΑΟΚ Χανιά-Ηράκλειο Χρόνης-Τζιμινίδης-Μούστρης (Πετράκης)

Α΄ Μοσχάτου 17.00 Ελευθερία Μ.-Ηλιούπολη Δελαγραμμάτικας-Γαραντζιώτης-Σάλτας (Κουτσομήτρος)

Αργοναύτες 17.00 Ερμής Αργ.-Δάφνη Δ. Χριστοδουλάκης-Κουτίβης-Διόλατζης (Γκόγκας)

4ος Όμιλος

Κυριακή 4/2

Άργους Ορεστικού 17.00 Άργος Ορ.-ΑΕ Λάρισας Δέλλας-Μιχέλη-Σμπρίνης (Πλεξίδας)

ΣΣ Κατερίνης 17.00 Πιερικός Αρχέλαος-Ολυμπιακός Β. Σαρακενίδης-Κλεπουσνιώτου-Αθανασιάδης Βλ. (Βάτσιος)

Εκπ. Φρυγανιώτη 17.00 Εκπ Φρυγανιώτη-Τρίκαλα Νέδογλου-Καντζουρίδης-Πλιάκος (Κωστίκας)

Μεσοποταμίας 17.00 Καστοριά-Τιτάνες Παλαμά Αναστασιάδης Β.-Μιχέλης-Ντόντης (Μπαταούλα)

Κιλκίς (Ν) 17.00 ΚούΠα Κιλκίς-Αλμυρός Τσάνταλη-Κασούμης-Αβρονιδάκης (Γκαντίδης)

5ος Όμιλος

Κυριακή 4/2

Διαβατών 17.00 Ιωνικός Ιων.-Σταυρούπολη Βασιλόπουλος-Σιταρίδης-Καραβάς (Μοσχοτόγλου)

Ν. Μουδανιών 17.00 ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Ναύαρχος Βότσης Λαδάς-Γιαννούλης-Μπουγλός Π. (Μανιός)

Λαγυνών 17.00 Εθνικός Λαγυνών-Ακαδημία Μπάσκετ Μουδανιών Χατζηκώστας-Σταμπουλής-Θώμος (Σιμητόπουλος Ιωάν.)

Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-Βασιλικά Αθανασιάδης Αθ.-Τσαρδούλιας Χρ.-Τσαπόγα (Καυχίτσας)

Σιδηροκάστρου 17.00 Ρούπελ Σιδηροκάστρου-Όλυμπος ΕΚΕ Τολαλίδης-Νικολαϊδης-Κοντοστάθης (Δρακιόγλου)

Ποταμουδιών 17.00 ΜΠΑΣ Αγ. Βαρβάρα-Ασπίς Ξάνθης Σελεβός-Αγραφιώτης Β.-Τογανίδου (Μπακλατζής)

Α2 Γυναικών (14η αγωνιστική)

1ος Όμιλος

Κυριακή 4/2

Υμηττού 17.00 Αμύντας-Πορφύρας Δημουλάς-Στραγαλινός (Δραμεσιώτης)

Ανθούπολης 14.30 ΑΕΚ Περιστερίου-ΚΑΟ Μελισσίων Παπανικολάου-Μπαράκου (Κυριόγλου)

Γ. Στεφανόπουλος 17.00 Άμιλλα Περιστερίου-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Δόβας-Κατσέλη (Σταθούλης)

Άργους 17.00 Δαναοί Άργους-Προμηθέας Π. Αυγερινός-Ξηροκώστας (Σακελλάρη)

Μ. Λιούγκας 18.30 Τερψιθέα-Αγ. Παρασκευή Νικολιάς-Αντωνέλου (Φαλούκας)

Σπόρτιγκ 14.00 Σπόρτιγκ-Ιωνικός ΝΦ Παπαδόπουλος Ανδρ.-Κολίλας (Παππάς)

Σοφία Μπεφόν 17.00 Π. Φάληρο-Δάφνη Αγ. Δημητρίου Οικονόμου-Χρήστου (Νικολοπούλου)

2ος Όμιλος

Κυριακή 4/2

ΜΕΝΤ 13.00 ΜΕΝΤ-Πιερικός Αρχέλαος Τριανταφύλλου-Μαρτυγάκης (Πολυχρονίδης)

Ιωαννίνων (Ν) 14.00 Ιωάννινα ΣΚ-Αναγέννηση Ν.Ρ. Λυτροσυγκούνης-Πάνος (Μίγδος)

Επταπυργίου 13.45 Παναθλητικός-Απόλλων Πτ. Λαμπρέλλης-Δώνης (Κουκουβίνου)

Κοιλάδας 13.00 Πανσερραϊκός-Πυλαία Καρυπίδης-Γκαντίδης Μ. (Δημάδης)

Αλεξάνδρειο 16.00 Άρης-Ανόρθωση Γκαντίδης Θ.-Σιούλας (Αναστασίου Αθαν.)

Ρεπό: Πάνθηρες Καβάλας

Related posts

Στην Εθνική 3Χ3 για το Europe Cup η Ντίνα Σαρηγιαννίδου

Παρέμεινε “ζωντανό” το IBC για την παραμονή στη Α2 Γυναικών

Κώστας Γεωργιάδης

Β’ ΕΣΚΑΒΔΕ: Διαδικαστικό φινάλε για τον Βίκο και την Αστράκα

Κώστας Γεωργιάδης