24.9 C
Ιωάννινα
20 Μαΐου 2024
ΜΠΑΣΚΕΤ

Που θα αγωνιστούν οι ομάδες των Ιωαννίνων (17-18/2)

Το Σαββατοκύριακο 17-18/2 και την Τετάρτη 21 Φεβρουαρίου συνεχίζουν την παρουσία οι Γιαννιώτικες ομάδες στα Εθνικά Πρωταθλήματα.

Διαιτητές – Κομισάριοι Εθνικών Πρωταθλημάτων (17-18/2)

Α1 Γυναικών (15η αγωνιστική)

Τετάρτη 21/2

Εσπέρου 17.00 Εσπερίδες-Ολυμπιακός Αργυρούδης-Σκουλαρίκης-Τσουρή (Σαμαρτζή)

Γ. Γεννηματάς 20.00 Πρωτέας Βούλας-Εύνικος Αναστασίου-Αντωνιάδης-Περδετζόγλου (Ζώης)

Ιβανώφειο 16.00 Ηρακλής-Ελευθερία Μοσχάτου Χατζημπαλίδης-Ντούρας-Γεωργούλης (Τοζακίδης)

Ιωαννίνων (Ν) 15.00 ΠΑΣ Γιάννινα-Νίκη Λευκάδας Τσάνταλη-Αναστασιάδης Β.-Κλεπουσνιώτου (Τζαμάκου)

Πέμπτη 29/2

Π. Γιαννακόπουλος 18.30 Παναθηναϊκός-Αθηναϊκός Τζίμης-Πολάτογλου-Γεωργόπουλος (Καλαρέμας)

Ρεπό: ΠΑΟΚ

National League 1 (17-18/2)

1ος Όμιλος (20η αγωνιστική)

Σάββατο 17/2

Μιχ. Μουρούτσος 17.00 Δάφνη-ΑΕ Ν. Κηφισιάς Αναστασίου-Χρόνης-Γαραντζιώτης (Κουλούρης)

Σοφία Μπεφόν 17.00 Π. Φάληρο-Παγκράτι Χρηστίδης Παύλ.-Βελέντζας-Σπυρλιδάκης (Μωϋσιάδης)

Βαρδινογιάννειο 13.00 ΟΦΗ-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ Κωνσταντινίδου-Φραγκούλη-Λαζόγκα (Μακρής)

Τάκης Βογιατζής 17.00 Πανελευσινιακός-Έσπερος Μαρτινάκος-Καλογριάς-Καψιώχας (Ηπιώτης)

Στ. Βενέτης 17.00 Αιγάλεω-Αναγέννηση Κανελλόπουλος-Λάμπος-Παπαδόπουλος Νικ. (Φλώρος)

Κυριακή 18/2

Ζωγράφου 13.30 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια Ρίζος-Αγγελής-Μαρίγλη (Ζερβούδης)

Ρεπό: Πρωτέας Βούλας

2ος Όμιλος (17η αγωνιστική)

Σάββατο 17/2

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Βίκος Ιωαννίνων-Αίολος Αγυιάς Μπακάλης-Βασιλόπουλος-Κούρογλου (Καραδήμας)

Ν. Ιωνίας 17.00 Νίκη Β.-Πανελλήνιος Τσάνταλη-Δέλλας-Σιταρίδης (Νικολούλης)

Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ.-Νήαρ Ηστ Γερακίνης-Αγραφιώτης Γρ.-Κάννης (Πλεξίδας)

Κατσιμήδειο 17.00 Τρίκαλα Basket-Εθνικός Λιβαδειάς Λόρτος-Σαρακενίδης-Ντόντης (Χλωρός Ν.)

Κυριακή 18/2

Π. Σαλπέας 13.00 Εθνικός- ΝΕΟ Ληξουρίου Νάστος-Ασλανίδης-Μπαβέλας (Δήμου)

Ρεπό: ΓΣ Σοφάδων

3ος Όμιλος (20η αγωνιστική)

Σάββατο 17/2

11ο Δημοτικό 17.00 ΔΕΚΑ-Γέφυρα Αναστασιάδης Β.-Κώνης-Μιχέλη (Γεωργικόπουλος)

Δ. Κραχτίδης 17.00 ΚΑΟ Δράμας-Φίλιππος Βέροιας Λουλουδιάδης-Εκίζογλου-Αθανασιάδης Αθ. (Γαϊτάνης)

2ο ΓΛ Κομοτηνής 17.00 ΓΑΣ Κομοτηνή-ΑΕΠΣ Μαχητές Πειραματικού Παπαγερίδης-Χατζηχαρίσης-Νικολαϊδης (Αποστολίδης)

ΔΑΚ Καλαμαριάς 17.00 Αρετσού Καλαμαριάς-ΕΚ Καβάλας Χατζημπαλίδης-Μπουγλός Ι.-Καντζουρίδης (Παπαδόπουλος Ιωάν.)

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λ.-Πανσερραϊκός Παζώλης-Πράττος-Λυγούρας (Πανταζής)

Μίμης Τσικίνας 17.00 ΧΑΝΘ-Λεύκιππος Ξάνθης Ταρενίδης-Νέδογλου-Γιαννούλης (Αργυρού)

Ρεπό: Μακεδονικός

National League 2 (16η αγωνιστική, 18-19/2)

1ος Όμιλος

Κυριακή 18/2

Κάτω Αχαϊας 17.00 Αχαγιά 82-Αστέρας Κηπώσης–Σάλτας-Τζαγκάτζης (Δημόπουλος)

Κωστακίων 17.00 Δόξα Πύρρου Άρτας-Γαργαλιάνοι Μακρόπουλος-Λιαρομμάτης-Μπολάνο (Σταθόπουλος)

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Ιωάννινα ΣΚ-Αργοναύτης Ν. Κίου Κατωτικίδης-Λυγούρα-Σταμπουλής (Τζαμάκου)

Κέρκυρας 17.00 Ιόνιος-Παναχαϊκή Αγραφιώτης Β.-Κωνσταντινέλλης-Καραβάς (Μιχαλοπούλου)

Παραμυθιάς 17.00 ΚΑΕ Παραμυθιάς-ΑΓΣ Ιωαννίνων Καμήτσος-Ελ Ανύ-Θεοδοσόπουλος Παν. (Καραδήμας)

Δευτέρα 19/2

Promitheas Park 17.00 Προμηθέας 2014-ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου Δελαγραμμάτικας-Τζιμινίδης-Αυγουστόγλου (Πίγκας)

13η αγωνιστική, 21/2

Ιωαννίνων (Ν) 18.00 Ιωάννινα ΣΚ-ΕΑ Προμηθέας 2014 Κοϊμτζόγλου-Τοπαλίδης-Αναστασιάδης Γ. (Καραδήμας)

2ος Όμιλος

Κυριακή 18/2

Δ. Περιστεράκης 13.00 Πανναξιακός-Αργοναύτης Τρ. Μπακετέα-Χαϊνά-Γκαραβέλος (Καραμπίνης)

Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΑΕ Ικάρου Καλλιθέας Κούλης Χρα.-Καραπαπάς-Μπον (Δραμεσιώτης)

Κορίνθου 17.00 ΚΑΟΚ Παλαίμων-ΑΚ Μπάσκετ Ελευσίνας Τσακιράκη-Λιόνας-Πλέγας (Τρίγκα)

Αγ. Θωμά 18.30 Δούκας-Ηλυσιακός Ναστούλης-Ραπτογιάννης-Ψύχας (Σταθούλης)

Γεωργία Λαούδη 17.00 ΚΑΠ-Πέρα Αναστασόπουλος-Γερός-Παπανικολάου Ιωάν. (Γιαλιάς)

Ρεπό: ΑΕ Πικερμίου

3ος Όμιλος

Κυριακή 18/2

Π. Σαλπέας 17.00 Πορφύρας-Νίκη Αμαρουσίου Σιδερής-Βαγγάλης-Κουτίβης (Κυριόγλου)

ΕΑΚ Χανίων 15.00 ΑΟ Χανιά-ΚΟ Χολαργού Τσάλας-Λογοθέτης-Ζαφείρη (Χριστινάκης)

Α’ Μοσχάτου 17.00 Ελευθερία Μ.-Πεύκη Τούσης-Μπερέτσος-Βαλουξής (Φαλούκας)

Α’ Ηλιούπολης 17.00 ΓΣ Ηλιούπολης-Ηράκλειο Κωστής-Τσατταλιού-Καλαβρός (Γκόγκας)

Γ. Κακούρης 17.00 Ένωση Ιλίου-Δάφνη Δ. Πετράκης Ιωάν.-Αλεξόπουλος Π.-Κονταξάκης (Παππάς Ηλ.)

Αγ. Αναργύρων 15.30 ΓΕ Αγ. Αναργύρων-Ερμής Αργυρούπολης Χρηστίδης Ηλ.-Αντωνέλου-Μούστρης (Κυρτάτας)

4ος Όμιλος

Κυριακή 18/2

Εκπ. Φρυγανιώτη 17.00 Εκπ. Φρυγανιώτη-ΑΕ Λάρισας Ντούρας-Χατζηκώστας-Μαρτυγάκης (Παραλικίδης)

ΔΑΚ Μεσοποταμίας 17.00 Καστοριά-Ολυμπιακός Β Ηλιόπουλος-Τσαρδούλιας Τ.-Θώμος (Πλεξίδας)

Δ. Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-Τρίκαλα Μαραμής-Γεωργούλης-Κοντοστάθης (Βαρνάς)

Βικέλας 17.00 Αετοί Βέροιας-Αλμυρός Παπαθανασίου-Κώνης-Αναστασιάδης Γ. (Ντόγκας)

ΔΑΚ Άργους Ορεστικό 17.00 Άργος Ορεστικό-ΚούΠα Κιλκίς Παπαγερίδης-Αναστασιάδης Π.-Πλιάκος (Καλότσης)

Ρεπό: Πιερικός Αρχέλαος

5ος Όμιλος

Κυριακή 18/2

ΔΑΚ Λαγυνών 17.00 Εθνικός Λαγυνών-Σταυρούπολη Σελεβός-Μιχέλης-Τσαρδούλιας Χρ. (Δροσόπουλος)

Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-Ναύαρχος Βότσης Κλεπουσνιώτου-Σκρίνος-Τσαπόγα (Κωστίκας)

Σιδηροκάστρου 17.00 Ρούπελ Σιδηροκάστρου-Ακαδ. Μπάσκετ Μουδανιά Λαμπρέλλης-Τριανταφύλλου-Αβρονιδάκης (Δημάδης)

Κορδελιού 17.00 Όλυμπος ΕΚΕ-ΓΑΣ Βασιλικών Εκίζογλου-Κανελλίδης-Δώνης (Αναστασίου Αθ.)

Διαβατών 17.00 Ιωνικός Ιων.-Ασπίς Ξάνθης Τοπαλίδης-Γκαρτζονίκας-Γεωργοσόπουλος (Σιμητόπουλος Ιωάν.)

Ν. Μουδανιών 17.00 ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-ΜΠΑΣ Αγ. Βαρβάρας Καντερές-Κασούμης-Σμπρίνης (Θωμόπουλος)

Α2 Γυναικών (16η αγωνιστική, 17/2)

1ος Όμιλος

Σάββατο 17/2

Γ. Στεφανόπουλος 17.00 Άμιλλα Περιστερίου-Πορφύρας Ρώτας-Αυγερινός (Κουτσομήτρος)

Άργους 17.00 Δαναοί Άργους-ΚΑΟ Μελισσίων Καραμπιτσάκος-Διαμαντής (Τοκατλίδης)

Μ. Λιούγκας 18.00 Τερψιθέα-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Παλογέλης-Μπαράκου (Λημνιάτης)

Σπόρτιγκ 15.30 Σπόρτιγκ-Προμηθέας Π. Τσικριτσάκη-Πετράκης Γ. (Θωμάς)

Σοφία Μπεφόν 19.30 Π. Φάληρο-Αγ. Παρασκευή Παπαδόπουλος Ανδ.-Στραγαλινός (Καλαρέμας)

Αγ. Δημητρίου (Π) 14.45 Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Ιωνικός ΝΦ Δημουλάς-Αρτελάρης (Μοσκοβής)

Ανθούπολης 14.30 ΑΕΚ Περιστερίου-Αμύντας Διόλατζης-Οικονόμου (Φιλίππου Χριστίνα)

2ος Όμιλος

Σάββατο 17/2

Ιωαννίνων (Ν) 14.00 Ιωάννινα ΣΚ-Πάνθηρες Καβάλας Βασιλόπουλος-Κουρόγλου (Τζαμάκου)

Επταπυργίου 14.45 Παναθλητικός-Πιερικός Αρχέλαος Πάνος-Γκαντίδης Μ. (Μοσχοτόγλου)

Κοιλάδας 13.00 Πανσερραϊκός-Αναγέννηση Ν.Ρ. Δημούδης-Γκαντίδης Θ. (Δρακίογλου)

Ηλ. Τριανταφυλλίδης 14.45 Πανόραμα-Απόλλων Πτ. Καρυπίδης-Σιούλας (Καυχίτσας)

Αλεξάνδρειο 13.00 Άρης-Πυλαία Δώνης-Τσαρδούλιας Χρ. (Πολυχρονίδης)

Ρεπό: Ανόρθωση Βόλου/ΜΕΝΤ

Ειδικό Πρωτάθλημα Ανόδου Α2 Γυναικών

Α’ Όμιλος

2η αγωνιστική

17/2 Κρυα Ιτέων 17.30 ΚΑΟ Νέοι Έσπερος-Ολυμπιάδα Άσσου Πολάτογλου-Αλεξόπουλος Χρ. (Σπυρόπουλος)

18/2 Ιωαννίνων (Ν) 14.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων-Απόλλων ΠΑΣ Χαλκίδας Λυγούρας-Σταμπουλής (Τζαμάκου)

Ρεπό: Σπαρτιατικός ΓΣ

Β’ Όμιλος

1η αγωνιστική

17/2 Ι. Σκαρκάλας 18.00 Ηρακλής Κοζάνης-Ολυμπιακός Β. Κλεπουσνιώτου-Σκρίνος (Παραδάς)

17/2 ΔΑΚ Κιλκίς 20.00 ΚούΠα Κιλκίς-ΓΑΣ Κομοτηνή Κασούμης-Τσαπόγα (Γκαντίδης)

Related posts

Παρέμεινε “ζωντανό” το IBC για την παραμονή στη Α2 Γυναικών

Κώστας Γεωργιάδης

Β’ ΕΣΚΑΒΔΕ: Διαδικαστικό φινάλε για τον Βίκο και την Αστράκα

Κώστας Γεωργιάδης

Φινάλε με ήττα για τους Μολοσσούς

Κώστας Γεωργιάδης