2.9 C
Ιωάννινα
3 Φεβρουαρίου 2023
ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Πρεμιέρα στα πρωταθλήματα Παίδων και Κορασίδων

pyrros logo waterpolo

Άλλα δύο ηλικιακά πρωταθλήματα υδατοσφαίρισης, παίρνουν σειρά εκκίνησης τη φετινή αγωνιστική περίοδο.

Από σήμερα (12/1) το Παιδικό πρωτάθλημα (Κ15) με τους αγώνες του 3ου Ομίλου Αττικής και την Παρασκευή (13/1) το αντίστοιχο των Κορασίδων (Κ15).

Οι Όμιλοι της Α’ φάσης του Παιδικού πρωταθλήματος:

1ος ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου): ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Χίου, Παναθηναϊκός, Εθνικός Πειραιά

2ος ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Νέας Σμύρνης): ΣΚ Ροή, Μίλων, Νηρέας Γέρακα, Ιωνικός Νίκαιας, Πανιώνιος

3ος ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Ηλιούπολης): ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Περιστερίου, Απόλλων Σμύρνης, ΓΣ Ηλιούπολης, ΑΕΚ

4ος ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Αλίμου): Διώνη, ΝΟ Καλαμακίου, ΑΟ Καστέλας, Τρίτων Αμαρουσίου

5ος ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Αλίμου): ΑΝΟ Γλυφάδας, Υδραϊκός, Ηλυσιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου

6ος ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Ιλίσιο): Άρης Νίκαιας, ΑΟ Πετρούπολης, Ηλυσιακός, ΝΟ Χαλκίδας

7ος ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Εθνικό): ΠΑΣ Φοίβος, ΧΑΝΘ, Άρης Θεσσαλονίκης, ΠΑΟΚ, ΣΑΠΚ Νεάπολης

8ος ΚΡΗΤΗΣ (Εθνικό Χανίων): ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΝΟ Ρεθύμνου, Ακαδημία Ηρακλείου, ΝΟ Χανίων

9ος ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Εθνικό Ιωαννίνων): ΝΑΟ Κέρκυρας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΚΕ Κοζάνης, ΟΦΘ, Ποσειδών Ληξουρίου

10ος ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δημοτικό Αλεξ / λης): ΝΟ Αλεξανδρούπολης, ΝΟ ΘΑ Καβάλας, Πανσερραϊκός, Νέος Ηρακλής

11ος ΠΑΤΡΩΝ («Αντώνης Πεπανός»): ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, Άργης Καλαμάτας, ΝΟ Καλαμάτας

12ος ΒΟΛΟΥ (Δημοτικό Νέας Ιωνίας): Νίκη Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, Νηρέας Λαμίας

Στην Β’ Φάση (3-5 Μαρτίου) ΔΕΝ προκρίνονται οι ομάδες που θα τερματίσουν στην τελευταία θέση του Ομίλου τους.

Η Ειδική προκήρυξη και το πρόγραμμα αγώνων

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

1ος ΑΤΤΙΚΗΣ (Λαιμός / ΝΟΒ &Δημοτικό Νέας Σμύρνης & Δημοτικό Περιστερίου & Εθνικό Πειραιά): Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου

2ος ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Νέας Σμύρνης & «Αντώνης Δημητρόπουλος» / ΑΝΟΓ & Δημοτικό Νίκαιας & Δημοτικό Ηλιούπολης): Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ηλυσιακός, Ιωνικός Νίκαιας, ΓΣ Ηλιούπολης

3ος ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Εθνικό): ΠΑΟΚ, Νέος Ηρακλής, ΠΑΣ Φοίβος, Πανσερραϊκός

4ος ΚΡΗΤΗΣ (Εθνικό Χανίων): ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, Εθνικός Πειραιά

5ος ΛΑΜΙΑΣ (Δημοτικό Λαμίας): ΝΕ Λαμίας, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Λάρισας, Άλιμος ΝΑΣ

Στην Β’ Φάση (3-5 Μαρτίου) ΔΕΝ προκρίνονται οι ομάδες που θα τερματίσουν τελευταίες στον Όμιλο τους.

Η Ειδική προκήρυξη και το πρόγραμμα αγώνων

Related posts

Η Πάτρα υποδέχτηκε τα Πανελλήνια Πρωταθλήματα Πυγμαχίας Εφήβων-Νεανίδων και Νέων Ανδρών-Νέων Γυναικών

Κώστας Γεωργιάδης

Με 25 στο 1ο Προκριματικό Αγωνιστικό και Τεχνικό πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος ο AC Taekwondo Ιωαννίνων

Κώστας Γεωργιάδης

Τουρνουά της Europe Youth Series 2023 τον Οκτώβριο στο Λουτράκι

Κώστας Γεωργιάδης