4.9 C
Ιωάννινα
3 Μαρτίου 2024
ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών: Οι 16 από τις 19 ομάδες που προκρίθηκαν στη Β΄φάση

Ολοκληρώθηκαν αργά το βράδυ της Κυριακής (27/11) οι αγώνες στους οκτώ από τους εννέα Ομίλους της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοφαίρισης Νέων Ανδρών και αναδείχθηκαν οι 16 από τις 19 ομάδες που παίρνουν την πρόκριση στη Β’ φάση (10-12/3/2022). Οι υπόλοιπες τρεις θα βγουν από τους αγώνες του Ομίλου Πάτρας που θα διεξαχθούν το τριήμερο 2-4/12 στο κολυμβητήριο “Αντ. Πεπανός”.

Οι 16 που έχουν σφραγίσει το εισιτήριο πρόκρισης είναι οι: Εθνικός Πειραιά, Απόλλων Σμύρνης (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), Παλαιό Φάληρο, Πανιώνιος (από τον Β’ όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός (από τον Γ΄Όμιλο Αττικής), ΓΣ Περιστερίου, ΣΚ Ροή (από τον Δ΄Όμιλο Αττικής), Παναθηναϊκός, Ηλυσιακός (από τον Ε΄Όμιλο Αττικής), ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας (από τον Όμιλο Θεσσαλίας), ΠΑΟΚ, ΟΦΘ (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ (από τον Όμιλο Κρήτης).

Αναλυτικά οι τελικές βαθμολογίες στους Ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Περιστερίου):

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Εθνικός Πειραιά 6

2. Απόλλων Σμύρνης 6

…………………………….

3. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

4. ΝΟ Χίου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παλαιό Φάληρο 9

2. Πανιώνιος 6

………………………..

3. Υδραϊκός 3

ΑΕ Χαϊδαρίου 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Νίκαιας):

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9

2. Ολυμπιακός 6

………………………….

3. ΓΣ Ηλιούπολης 3

4. Τρίτων Αμαρουσίου 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΓΣ Περιστερίου 6

2. ΣΚ Ροή 3

………………………

3. Μίλων 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νίκαιας):

ΠΕΚΕΒ – Παναθηναϊκός 3-15, Ηλυσιακός – Ιωνικός 19-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παναθηναϊκός 9

2. Ηλυσιακός 6

……………………..

3. Ιωνικός 3

4. ΠΕΚΕΒ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΟΥΚ Βόλου 9

2. ΝΟ Λάρισας 6

……………………..

3. Άρης 3

4. Νέος Ηρακλής 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 9

2. ΟΦΘ 6

…………………..

3. ΠΑΣ Φοίβος 3

4. ΣΑΠΚ Νεάπολης 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 9

2. ΟΦΗ 6

…………………………

3. ΝΟ Ρεθύμνου 3

4. Ακαδημία Ηρακλείου 0

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής

Related posts

Τεντόγλου από χρυσό και στο Παγκόσμιο της Γλασκόβης

Κώστας Γεωργιάδης

Φουλ δράση στις εγκαταστάσεις του ΠΕΑΚΙ το Σαββατοκυριακο

Συνεργασία του ΠΑΣ Γιάννινα WVC με το τμήμα άρσης βαρών του Σπάρτακου