5.5 C
Ιωάννινα
8 Φεβρουαρίου 2023
ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Πρωτάθλημα Παίδων: Κορυφώνεται η δράση στην Α’ φάση

pyrros logo waterpolo

Με πλήρη αγωνιστική δραστηριότητα και στους 12 Ομίλους συνεχίστηκε το Σάββατο (14/1) η Α’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων (Κ15), καθώς ξεκίνησαν και αυτοί που δεν είχαν ανοίξει αυλαία από την Παρασκευή.

Η συντριπτική πλειοψηφία των αγώνων της συγκεκριμένης φάσης ολοκληρώνεται την Κυριακή, οπότε και θα μάθουμε τις περισσότερες ομάδες που περνούν στη Β’ φάση (να σημειώσουμε ότι δεν προκρίνονται μόνο οι ομάδες που θα πάρουν την τελευταία θέση στη βαθμολογία των Ομίλων):

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):

Εθνικός Πειραιά – ΝΟ Χίου 5-25, Παλαιό Φάληρο – Νηρέας Χαλανδρίου 22-2, Παναθηναϊκός – Εθνικός Πειραιά 20-2, ΝΟ Χίου – Παλαιό Φάληρο 4-13.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

ΣΚ Ροή – Μίλων 8-11, Ιωνικός – Πανιώνιος 6-14.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):

Απόλλων Σμύρνης – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-19, ΓΣ Ηλιούπολης – ΑΕΚ 12-7.

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Αλίμου):

Διώνη – ΑΟ Καστέλλας 6-5, ΝΟ Καλαμακίου – Τρίτων Αμαρουσίου 12-4.

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Αλίμου):

ΑΝΟ Γλυφάδας – ΑΕ Χαϊδαρίου 14-4, Υδραϊκός – Ολυμπιακός 6-9.

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ιλίσιο):

ΑΟ Πετρούπολης – Ηλυσιακός 8-9.

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΣΑΠΚ Νεάπολης – Άρης Θεσσαλονίκης 3-18, ΠΑΣ Φοίβος – ΧΑΝΘ 10-4, ΠΑΟΚ – ΣΑΠΚ Νεάπολης 21-3, Άρης – ΠΑΣ Φοίβος – 21-3.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΟΦΗ – Ακαδημία Ηρακλείου 8-12, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΝΟ Ρεθύμνου 3-22, ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 24-2, Ακαδημία Ηρακλείου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 23-2.

ΟΜΙΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Κολυμβητήριο Ιωαννίνων):

ΚΕ Κοζάνης – Ποσειδών Ληξουρίου 11-12, ΝΑΟ Κέρκυρας – Πύρρος Ιωαννίνων 28-4, ΟΦΘ – ΚΕ Κοζάνης 25-2, Ποσειδών Ληξουρίου – ΝΑΟ Κέρκυρας 5-24.

ΟΜΙΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κολυμβητήριο Αλεξανδρούπολης):

ΝΟΘΑ Καβάλας – Πανσερραϊκός 17-16, ΝΟ Αλεξανδρούπολης – Νέος Ηρακλής 3-26.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

Άργης Καλαμάτας – ΝΟ Ναυπλίου 8-10, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Πατρών 9-21, ΝΕ Πατρών – Άργης Καλαμάτας 18-9, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Καλαμάτας 13-3.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΝΟ Λάρισας 0-23, Νηρέας Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 2-28, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 15-3, ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 24-1.

Τα αποτελέσματα της Παρασκευής

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):

ΝΟ Χίου – Παναθηναϊκός 5-22, Νηρέας Χαλανδρίου – Εθνικός Πειραιά 16-10.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Μίλων – Πανιώνιος 6-13.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):

Απόλλων Σμύρνης – ΓΣ Ηλιούπολης 5-17, ΓΣ Περιστερίου – ΑΕΚ 26-4 (από την Πέμπτη). ΑΕΚ – Απόλλων Σμύρνης 6-15, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΓΣ Περιστερίου 13-7.

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ιλίσιο):

Άρης Νίκαιας – Ηλυσιακός 4-21.

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Άρης – ΠΑΟΚ 5-22, ΧΑΝΘ – ΣΑΠΚ Νεάπολης 11-16.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

Ακαδημία Ηρακλείου – ΝΟ Χανίων 6-17, ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 8-12.

ΟΜΙΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Κολυμβητήριο Ιωαννίνων):

Ποσειδών Ληξουρίου – ΟΦΘ 7-15, Πύρρος Ιωαννίνων – ΚΕ Κοζάνης 12-7.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Ναυπλίου – ΝΕ Πατρών 9-19, ΝΟ Πατρών – Άργης Καλαμάτας 13-7.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

ΝΟ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 20-2, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 30-1.

 

Related posts

“Χρυσός” ο Γ. Κοσμάς στο Ανοικτό Τουρνουά Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης

Κώστας Γεωργιάδης

Νέες επιτυχίες για το τζούντο του Σπάρτακου

Κώστας Γεωργιάδης

Με την συνδρομή της Κωπηλατικής Ομοσπονδίας οι Έλληνες προπονητές στο Παγκόσμιο Προπονητικό Συνέδριο

Κώστας Γεωργιάδης