1.6 C
Ιωάννινα
29 Νοεμβρίου 2022
ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Πρωταθλήτρια Ελλάδας στην Ελευθέρα η Τραπεζούντα – Χρυσό για τον Άτλαντα Καλλιθέας στις γυναίκες

Με σπουδαίες και αμφίρροπες αναμετρήσεις, ένταση και πάθος ολοκληρώθηκε  το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Πάλης Ανδρών – Γυναικών που διεξήχθη στην Χαλκίδα. Μετά την πρώτη ημέρα όπου ο ΠΑΟΚ κατέκτησε το πρωτάθλημα στην Ελληνορωμαϊκή, στη δεύτερη ημέρα της διοργάνωσης εξελίχθηκαν τα πρωταθλήματα της Ελευθέρας και των γυναικών.

Πρωταθλήτρια ομάδα στην Ελευθέρα αναδείχθηκε η  Τραπεζούντα, ενώ ακολούθησαν οι Δίας Αχαρνών και Άτλας Καλλιθέας. Στις γυναίκες ο Άτλας Καλλιθέας κατέκτησε την πρωτιά, ενώ στο  βάθρο των νικητών ανέβηκαν οι Ευπυρίδαι και Βικτώρια.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα ανά κατηγορία

Γυναικών

50κ.

1. Μαρίνα Καραπαναγιωτίδου (Ολυμπιονίκης Νίκος Καρυπίδης)

53κ.

1. Κατερίνα Βεκρή (Εθνικός)

55κ.

1. Μαρία Πρεβολαράκη (Άτλας Καλλιθέας)

57κ.

1. Τίνα Μπράνταρ (Άτλας Καλλιθέας)

2. Βιολέτα Μπίλα (Άτλας Καλλιθέας)

59κ.

1. Χριστίνα Παπαδοπούλου (Βικτώρια)

2. Χριστίνα Στέλιου (Άτλας Καλλιθέας)

3. Μαρία Ζαχαριάδου (Ευπυρίδαι)

62κ.

1. Χριστίνα Καμενίτσα (Άτλας Καλλιθέας)

2. Αναστασία Χαφουσίδου (Πολυνίκης)

65κ.

1. Ευαγγελία Καζαλά (ΑΣ Τρικάλων)

2. Μαρία-Γαβριέλα Χατζημιχαήλ (Ολυμπιονίκης Νίκος Καρυπίδης)

68κ.

1. Λαμπρινή Σκυφτού (Άτλας Καλλιθέας)

2. Θεοδώρα Τελιανίδου (Ευπυρίδαι)

72κ.

1. Ελένη Βάχλα (Παναθηναϊκός)

2. Μαρία Λουίζα Βρυώνη (Άτλας Καλλιθέας)

76κ.

1. Αγόρω Παπαβασιλείου (Ευπυρίδαι)

2. Αΐντα Αχμέτ (Ευπυρίδαι)

Ελευθέρα

57κ.

1. Δημήτρης Οφλίδης (Άρκων)

2. Αλέξανδρος Σαμανίδης (Τραπεζούντα)

61κ.

1. Λάζαρος Καραθανάσης (Κρότων)

2. Νικόλαος Βλάνδος (Αντύπας)

3. Κωνσταντίνος Χάμος (Πήγασος)

65κ.

1. Φώτης Παπαδάκης (Άτλας Καλλιθέας)

2. Γιώργος Ιωακειμίδης (Πολυνίκης)

3. Φίλιππος Καμπερίδης (Άτλας Καλλιθέας)

70κ.

1. Ρολάνδος Σαρίδης (Τραπεζούντα)

2. Γιώργος Ραπτόπουλος (Άρκων)

3. Αργύρης Γρηγοριάν (Δημοκρίτειο)

3. Σταύρος Αλεβίζος (Άτλας Καλλιθέας)

74κ.

1. Χρήστος Χριστοφορίδης (Ολυμπιονίκης Νίκος Καρυπίδης)

2. Χριστόφορος Πολυχρονίδης (Ολυμπιονίκης Νίκος Καρυπίδης)

3. Ευάγγελος Μακρυλάκης (ΟΚΑ Αρκάδι)

3. Νίκος Μακρυγιάννης (Τραπεζούντα)

79κ.

1. Γιώργος Κοτανίδης (Τραπεζούντα)

2. Αλέξανδρος Μουζενίδης (Τραπεζούντα)

3. Κωνσταντίνος Νικοπολίδης (Άτλας Καλλιθέας)

3. Πέτρος Ουζουνάκης (Δημοκρίτειο)

86κ.

1. Θόδωρος Κυριακίδης (Τραπεζούντα)

2. Κυριάκος Παπαδόπουλος (Δίας Αχαρνών)

3. Γιώργος Παπαδόπουλος (Δίας Αχαρνών)

3. Άγγελος Κούκλαρης (Τραπεζούντα)

92κ.

1. Γκίβι Μπλιάτζε (Τραπεζούντα)

2. Κυριάκος Σωτηριάδης (ΓΟ Ευόσμου)

3. Γιάννης Γκόλιας (Δίας Αχαρνών)

3. Θεόδωρος Ιωσηφίδης (Τραπεζούντα)

97κ.

1. Χαράλαμπος Αυτοφορίδης (Δημοκρίτειο)

2. Γιάννης Γκέντσος (Ολυμπιονίκης Νίκος Καρυπίδης)

3. Γιάννης Μαραγκόπουλος (Τραπεζούντα)

3. Φιλλήμων Συλλαίος (Δίας Αχαρνών)

125κ.

1. Αζαμάτ Χοσόνοφ (Άρκων)

2. Γιάννης Παπαδόπουλος (ΓΣ Κορωπίου)

3. Θανάσης Καπαθανασίδης (Πολυνίκης)

3. Απόστολος Τσιόβολος (ΑΣ Τρικάλων)

Related posts

Με μεγάλη επιτυχία το Περιφερειακό Πρωτάθλημα Μπριτζ Βορειοδυτικής Ελλάδος στα Ιωαννίνα

Κώστας Γεωργιάδης

Το διεθνές και εγχώριο καλαντάρι για το 2023

Κώστας Γεωργιάδης

Το Ναύπλιο γιόρτασε την 7η Επετειακή διοργάνωση του Παλαμηδείου Άθλου γιορτάζοντας παράλληλα τα 200 χρόνια και την απελευθέρωση του

Κώστας Γεωργιάδης