11.9 C
Ιωάννινα
24 Φεβρουαρίου 2024
ΒΟΛΛΕΥ

Πρόγραμμα και διαιτητές (17-18/12/2022)

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές όλων των εθνικών πρωταθλημάτων για το διάστημα 17-18 Δεκεμβρίου 2022.

Volley League Ανδρών – 8η αγωνιστική

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου 2022

Γυμναστήριο Ζηρίνειο Κηφισιάς, 17:00: Α.Ο.Π.Κηφισιάς – Πήγασος Πολίχνης
Διαιτητές: Μυλωνάκης, Χανδρινός, Παρατηρητής: Πέρρος, Επόπτες: Βαρατάσης, Τόλιος, Γραμματεία: Εμμανοηλίδη.

Γυμναστήριο Δ.Α.Κ. Καλυβίων, 17:30: Φ.Ε.Σ. Αριστοτέλης Σκύδρας – Παναθηναϊκός Α.Ο.
Διαιτητές: Παπακοσμάς, Πορτοκαλίδης, Παρατηρητής: Αντωνούλης, Επόπτες: Χανός, Σαρακινίδης, Γραμματεία: Συρομάχου.

Γυμναστήριο Β.Α.Κ. Ηρακλείου Κρήτης, 18:00: Ο.Φ.Η. – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Διαιτητές: Τραχαλάκη, Αγγελίδης, Παρατηρητής: Κοκοτσάκης, Επόπτες: Κουνδουράκη, Ξυδάκης, Γραμματεία: Παπαδάκη.

Γυμναστήριο Κροίσος Πέρσης Νέας Σμύρνης, 21:00: Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων – Α.Ο. Φοίνικας Σύρου ΟΝΕΧ
Διαιτητές: Βασιλειάδης, Κυριοπούλου, Παρατηρητής: Ράπτης, Επόπτες: Αρβανίτης, Μαλλιάρα, Γραμματεία: Καρατζογλίδου.

Γυμναστήριο PAOK Sports Arena, 21:30: Π.Α.Ο.Κ. – Άθλος Ορεστιάδας
Διαιτητές: Αβραμίδης, Τσιούλα, Παρατηρητής: Μιχελινάκης, Επόπτες: Βασδέκης, Σταυρίδης, Γραμματεία: Δεληκωστίδου.

Volley League Γυναικών – 10η αγωνιστική

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου 2022

Γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη», 16.30: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Α.Ο. Λαμίας 2013
Διαιτητές: Μουλά Ειρ., Κατερλή, Παρατηρητής: Τσιντομηνάς, Επόπτες: Μέκιος, Ιωάννου, Γραμματεία: Καλιγέρη.

Γυμναστήριο Μαρκοπούλου, 18.00: Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil – Παναθηναϊκός Α.Ο.
Διαιτητές: Βελώνης, Λιάκου, Παρατηρητής: Μαυρικίδης, Επόπτες: Παυλάκης, Τομαράς, Γραμματεία: Ταλάρου.

Γυμναστήριο «Αντώνης Φώτσης», 19.00: Ηλυσιακός Α.Ο. – Α.Σ.Π. Θέτις
Διαιτητές: Ράντσιου, Καραγιαννόπουλος, Παρατηρητής: Τσάκωνας, Επόπτες: Βλάχος, Τσίτσικας, Γραμματεία: Τρίκκα.

Γυμναστήριο Ζηρινείου, 20.30: Ζ.Α.Ο.Ν. – Α.Ο. Αιγάλεω
Διαιτητές: Μαρκάτης, Οικονόμου Β., Παρατηρητής: Τσιμπινός, Επόπτες: Μπάμπαλης, Σταθοπούλου, Γραμματεία: Μισιάκα.

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου 2022

Γυμναστήριο «PAOK Sports Arena», 16.00: Π.Α.Ο.Κ. – Α.Ο. Θήρας
Διαιτητές: Ισκάς, Δημητρίου, Παρατηρητής: Μιχελινάκης, Επόπτες: Σταυρίδου, Ψύχου, Γραμματεία: Παναγιωτίδου.

Γυμναστήριο Μίκρας, 16.00: Α.Σ. Άρης – Α.Ε.Κ.
Διαιτητές: Σταυριανίδης, Μαυρίδης, Παρατηρητής αγώνα: Κάλλης, Παρατηρητής διαιτησίας: Δεληκωστίδης, Επόπτες: Σταυρίδης, Παπαδοπούλου, Γραμματεία: Πασπάλα.

Pre League Ανδρών – 7η αγωνιστική

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου 2022

ΚΑΠΠΑ 2000, 18.00: Ο.Π.Α.Θ. Περσέας – Α.Ο. Καλαμάτα 80
Διαιτητές: Τοσουνίδης, Δημητρίου, Παρατηρητής: Κουκουμάκας Ν.

Κατσάνειο, 18.00: Ν.Γ.Σ.Θ. Ηρακλής – Α.Σ. Κέρκης Σάμου
Διαιτητές: Γεωργιάδης Εμμ., Κυριακόπουλος, Παρατηρητής: Δεληκωστίδης.

«Απ. Κόντος», 18.45: Α.Ε.Κ. – Α.Σ. Άρης
Διαιτητές: Κουτσούλας, Προκοπίου, Παρατηρητής: Γεωργουλέας.

Αιγίου, 19.00: Α.Ο. Αιγιαλέων – Α.Ο. Φλοίσβος
Διαιτητές: Κτενάς, Σπίνας, Παρατηρητής: Πετούσης.

Pre League Γυναικών – 10η αγωνιστική

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου 2022

«Ι. Λεμονίδης», 17.30: Α.Σ. Ελπίς – Α.Σ.Π. Κόρινθος
Διαιτητές: Ισκάς, Παπαδόπουλος Αρ., Παρατηρητής: Τσοπάνογλου.

Βριλησσίων, 17.45: Φ.Ο. Βριλησσίων – Γ.Σ. Πανιώνιος
Διαιτητές: Μαύρος, Χαμπιλού, Παρατηρητής: Καπάνταης.

«Στ. Καλαϊτζής», 18.00: Α.Ο.Ν. Αμαζόνες – Α.Π.Σ. Αίας
Διαιτητές: Μάλφας, Λιδωρικιώτη, Παρατηρητής: Παπαστάμος.

Δ.Α.Κ. Πεύκων, 18.00: Α.Σ. Ακαδ. Πρωταθλητών Πεύκων – Ο.Φ.Α. Απολλώνιος
Διαιτητές: Δανιηλίδου, Δρανίτσας, Παρατηρητής: Σιδηράς.

Παραλίας, 18.00: Απόλλων Καλαμάτας – Α.Ο.Φ. Πορφύρας
Διαιτητές: Γεράνιος, Πετούσης, Παρατηρητής: Ιορδανίδης.

Βότση, 18.00: Α.Π.Σ. Ναυάρχου Βότση – Α.Σ. Μακεδόνες
Διαιτητές: Λούμσι, Σταυριανίδης, Παρατηρητής: Μαυρίδης.

Α2 Ανδρών – Α’ Ζώνη – 8η αγωνιστική

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου 2022

1ο Γυμν. Ρέντη, 15.00: Α.Ε. Αρμενική – Α.Ε.Π. Ολυμπιάς, Διαιτητές: Βλάχος, Παπαχατζής.

Σελεπίτσαρι, 17.30: Α.Ο. Ιωνικός – Γ.Σ. Πετρούπολης, Διαιτητές: Χατζηβασιλείου, Κουρπανίδης.

Αμαλιάδος, 18.00: Α.Σ. Κόροιβος – Γ.Σ. Πανιώνιος, Διαιτητές: Λιναρδάτος, Δαγκούνας.

Λύκειο Μελισσίων, 18.30: Σ.Φ.Α.Μ. Φοίβος – Γ.Σ. Κερατέας, Διαιτητές: Τσίτσικας, Παπαθανασίου.

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου 2022

Λίντο, 13.30: Γ.Ε. Ηρακλείου – ΑΘΛΗΣΗ Μυτιλήνης, Διαιτητές: Καραπουλάκης, Κόκκας.

«Ο. Παπαδόπουλος», 16.00: Α.Σ.Π. Γλυφάδας – Σ.Φ.Π. Χανίων, Διαιτητές: Αρβανίτης, Ιωάννου.

Α2 Ανδρών – Β’ Ζώνη – 8η αγωνιστική

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου 2022

Δ.Α.Κ. Καλαμίτσας, 17.00: Α.Ο. Καβάλας – Α.Σ.Α. Έβρος, Διαιτητές: Παπαβασιλείου, Τζίμου.

Δ.Α.Κ. Κομοτηνής, 18.00: Μ.Γ.Σ.Α.Ε. Κομοτηνής – Α.Σ. Ελπίς, Διαιτητές: Τονονίδης, Ιωαννίδης.

Πανοράματος, 18.00: Α.Ε.Ν. Πανοράματος – Μ.Γ.Σ. Εθνικός, Διαιτητές: Μπέλλος Ι., Καπλάνης.

Ε.Α.Κ. Νεάπολης, 18.00: Α.Σ. Μακεδονικός – Γ.Σ. Πανηπειρωτικός, Διαιτητές: Μαυρίδης, Κουκουμάκας Π..

Δ.Α.Κ. Ξάνθης, 18.00: Α.Σ. Ερμογένης – Α.Π.Σ. Ήφαιστος Φλώρινας, Διαιτητές: Κυριακίδης, Κωστοπούλου.

Ε.Α.Κ. Νεάπολης, 19.00: Ε.Α. Λαρίσης – Χ.Α.Ν.Θ., Διαιτητές: Χλωρός, Βήτας.

Α2 Γυναικών – Α’ Ζώνη – 8η αγωνιστική

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου 2022

Α’ Ηλιούπολης, 13.30: Γ.Σ. Ηλιούπολης – Ν.Ο.Π. Ρεθύμνου, Διαιτητές: Δρόσος, Γεωργιάδης Στ.

Μίλωνα, 18.00: Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων – Α.Γ.Σ. Άρτεμις, Διαιτητές: Σπίγγου, Γεωργοπούλου Αγ.

«Ν. Παξιμαδάς», 18.30: Γ.Σ. Πετρούπολης – Α.Ε. Αμπελοκήπων, Διαιτητές: Κατσούλης, Μαλκοπούλου.

Νότου Αγ. Παρασκευής, 19.00: Α.Ε. Αγ. Παρασκευής – Α.Ο. Ιωνικός, Διαιτητές: Οικονομοπούλου, Καπότης.

Α’ Αργυρούπολης, 19.30: Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης – Γ.Σ. Αστέρας Αγ. Δημητρίου, Διαιτητές: Οικονόμου Μ., Κατσιάρας.

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου 2022

Απόλλωνος, 17.00: Α.Σ.Π. Απόλλων – Γ.Σ.Κ. Ηρακλής, Διαιτητές: Γκόλφης, Λάμπρου.

Α2 Γυναικών – Β’ Ζώνη – 8η αγωνιστική

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου 2022

Αγριάς Βόλου, 17.00: Α.Σ. Αργώ Βόλου – Φ.Γ.Σ. Πρέβεζας, Διαιτητές: Παρασκευάς, Σκορδαρά.

1ο Γυμν. Λάρισας, 17.00: Ε.Α. Λαρίσης – Ο.Π.Α.Θ. Περσέας, Διαιτητές: Χουλιαρόπουλος, Μπόλης.

«Μ. Παρασκευόπουλος», 18.00: Φοίνικας Αλεξανδρούπολης – Π.Α.Σ. Γιάννενα, Διαιτητές: Μαργαριτίδης, Σκαρλατούδη.

Ιωαννίνων, 18.00: Α.Σ. Γιάννενα – Γ.Σ.Γ. Νίκη, Διαιτητές: Τζελέτας, Αποστόλου.

Ε.Α.Κ. Σταυρούπολης, 18.00: Ε.Ο. Σταυρούπολης – Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός, Διαιτητές: Μούζουλας, Παπαδοπούλου Χρ..

Δ.Α.Κ. Έδεσσας, 18.00: Π.Α.Σ. Ίκαρος Έδεσσας – Μ.Α.Σ. Νέα Γενεά, Διαιτητές: Δαλκιράνης, Ντόβα.

Related posts

Στην Ηγουμενίτσα ο ΑΓΣΙ

Κώστας Γεωργιάδης

Τα ματς στις εγκαταστάσεις του ΠΕΑΚΙ

Κώστας Γεωργιάδης

Για να κρατήσει “ζωντανό” το όνειρο της 4αδας ο ΠΑΣ – Στον Εύοσμο ο ΓΑΣ

Κώστας Γεωργιάδης