2.9 C
Ιωάννινα
2 Δεκεμβρίου 2021
Γ ΕΘΝΙΚΗ

Πόσες ομάδες υποβιβάζονται από κάθε όμιλο

gethnikiprotatlhima

Εκτός από την κλήρωση, έγινε γνωστό και πόσες ομάδες υποβιβάζονται από κάθε όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Στον 4ο Όμιλο υποβιβάζονται στα τοπικά έξι ομάδες.

Όσον αγορά την άνοδο στη Super League 2, οι επτά πρωταθλήτριες θα συμμετάσχουν στο Ειδικό Πρωτάθλημα για τα τέσσερα εισιτήρια στην ανώτερη κατηγορία.

1ος Όμιλος : Έβρος: Αλεξανδρούπολη FC, Ξάνθη: Άρης Αβάτου, Ορφέας Ξάνθης, Καβάλα: Νέστος Χρυσούπολης, Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου, Δράμα: Πανδραμαϊκός, Δόξα Δράμας, Σέρρες: Απόλλων Παραλιμνίου, Μακεδονία: Αγροτικός Αστέρας, Θερμαϊκός Θέρμης, Εθνικός Σοχού, Κιλκίς: Αναγέννηση Πλαγιάς.
Υποβιβάζονται: 5

2ος Όμιλος: Μακεδονία: Ηρακλής Αμπελοκήπων, Μακεδονικός, Ποσειδώνας Μηχανιώνας, Πέλλα: Εδεσσαϊκός, Αναγέννηση Γιαννιτσών, Θύελλα Σαρακηνών, Ημαθία: Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων, Κοζάνη: ΑΕΠ Κοζάνης, ΦΣ Κοζάνη, Γρεβενά: Αστέρας Καληράχης, Κέρκυρα: ΑΕ Λευκίμμης, ΟΦ Αγίου Ματθαίου (ΟΦΑΜ).
Υποβιβάζονται: 5

3ος Όμιλος: Πιερία: Εθνικός Νέου Κεραμιδίου, Καρδίτσα: Ατρόμητος Παλαμά, Λάρισα: Ηρακλής Λάρισας, Αετός Μακρυχωρίου, ΠΟ Ελασσόνας, Τρίκαλα: ΠΟ Φήκης, Θεσσαλία: Θησέας Αγριάς, Δήμητρα Ευξεινούπολης, Βοιωτία: ΑΟ Υπάτου, Αμβρυσσέας Διστόμου, Εύβοια: Νέα Αρτάκη, Φθιώτιδα: ΑΠΟ Αταλάντη.
Υποβιβάζονται: 5

4ος Όμιλος: Αχαΐα: Παναχαϊκή, Διαγόρας Βραχνεΐκων, Παναιγιάλειος, Μεσσηνία: ΑΟ Διαβολιτσίου, Ηλεία: ΠΑΟ Βάρδας, Αίας Γαστούνης, Αιτ/νία: Ναυπακτιακός Αστέρας, Παναγρινιακός, Αμβρακικός Λουτρού, Πρέβεζα-Λευκάδα: Τηλυκράτης Λευκάδας, ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου, Ζάκυνθος: Εθνικός Σκουλικάδου, Άρτα: Αναγέννηση Άρτας.
Υποβιβάζονται: 6

5ος Όμιλος: Αθήνα: Ηλιούπολη, Χαραυγιακός, Φωστήρας, Άγιος Ιερόθεος, Αρκαδία: Παναρκαδικός, Ερμής Μελιγούς, Αργολίδα: ΑΕ Ερμιονίδας, Φοίνικας Νέας Επιδαύρου, Λακωνία: Άρης Σκάλας, Κυκλάδες: ΑΕ Μυκόνου, ΑΣ Σαντορίνη 2020.
Υποβιβάζονται: 4

6ος Όμιλος: Πειραιάς: ΑΠΟ Κερατσίνι, Αίας Σαλαμίνας, ΑΟ Καραβάς, Εθνικός, Προοδευτική, Ανατολική Αττική: Θύελλα Ραφήνας, Αστέρας Βάρης, Αήττητος Σπάτων, Λέσβου: Αιολικός, Δυτική Αττική: Πανελευσινιακός, Δωδ/σου: Δίας ΑΕ Πυλίου Κω
Υποβιβάζονται: 4

7ος Όμιλος: Ηρακλείου: Γιούχτας, Ατσαλένιος, ΑΟ Πόρου, Αλμυρός Γαζίου, Λασίθι: ΑΟ Αγίου Νικολάου, ΑΕ Νεάπολης, Αναγέννηση Ιεράπετρας, Χανιά: Άρης Σούδας, Πειραιάς: Πανιώνιος, Αθήνα: ΠΑΟ Ρουφ.
Υποβιβάζονται: 4

Related posts

Πολύτιμα τρίποντα για τον Αχέροντα και την Αναγέννηση

Κώστας Γεωργιάδης

Νίκη ουσίας και ψυχολογίας για την Αναγέννηση Άρτας με 2-1 επί του Τηλυκράτη

Κώστας Γεωργιάδης

Είχε δύσκολο αντίπαλο αλλά συνεχίζει απτόητος ο Αχέροντας! (photos)

Κώστας Γεωργιάδης