12.8 C
Ιωάννινα
13 Απριλίου 2024
ΜΠΑΣΚΕΤ

Ρεπό και τουρνουά για τον Βίκο Ιωαννίνων

Με την 11η αγωνιστική, ολοκληρώνεται το Σάββατο, ο πρώτος γύρος στη National League 1.

Ο Βίκος Ιωαννίνων, με νέο πρόσωπο στον πάγκο τον Κώστα Δελέγκο, έχει ρεπό, και ετοιμάζεται για την εκτός έδρας αναμέτρηση της 12ης αγωνιστικής απέναντι στον Εθνικό.

Στο Αγρίνιο για το ο τουρνουά αγάπης “Μαργαρίτα Σαπλαούρα”

Η ομάδα των Ιωαννίνων όμως δεν θα μείνει άπραγη, καθώς συμμετέχει στο 5ο τουρνουά αγάπης “Μαργαρίτα Σαπλαούρα” το οποίο διοργανώνεται το Σαββατοκύριακο 6 και 7 Ιανουαρίου από το Δήμο Αγρινίου σε συνεργασία με τον Α.Ο. Αγρινίου.

Οι ομάδες που θα λάβουν μέρος στο τουρνουά μαζί με τους Vikos Φalcons είναι οι: Α.Ο. Μυκόνου, ο Α.Σ.Α. Κόροιβος, ο Γ.Σ. Χαρίλαος Τρικούπης.

Το πρόγραμμα της πρώτης μέρας των αγώνων είναι το εξής:
Σάββατο 6 Ιανουαρίου
16:00 Vikos Φάλκονς B.C. – Γ.Σ. Χαρίλαος Τρικούπης
18:00 Α.Σ.Α. Κόροιβος – Α.Ο. Μυκόνου
Την Κυριακή 7 Ιανουαρίου στις 16:00 θα γίνει ο μικρός τελικός του τουρνουά και στις 18:00 ο μεγάλος τελικός.
Τα έσοδα του τουρνουά θα δοθούν στο Σύλλογο Γονέων Παιδιών με Νεοπλασματική Ασθένεια “ΦΛΟΓΑ”, ενώ είναι σε κυκλοφορία τα εισιτήρια της διοργάνωσης στη συμβολική τιμή των 3 ευρώ.

National League 1: Επιστροφή στη δράση και στους τρεις ομίλους – Το πρόγραμμα της αγωνιστικής

Με την έναρξη του δεύτερου γύρου στον 1ο και τον 3ο όμιλο, την ολοκλήρωση του πρώτου στον 2ο και αρκετά ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις, αρχίζει ξανά απόψε η δράση στο πρωτάθλημα της National League 1.

Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής:

1ος Όμιλος, 14η αγωνιστική

Σάββατο 6/1

Δύο Αοράκια 17.00 ΑΣΑ Αναγέννηση-Παγκράτι Δελαγραμμάτικας-Κουλιάφας-Παπαδόπουλος Ανδρ. (Ναλετάκης Ιωάν.)

Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Βούλας-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ Μπούκας-Κούλης Κ.-Διόλατζης (Γολεγού)

Στ. Βενέτης 17.00 Αιγάλεω-ΟΦΗ Κωνσταντινίδου-Αγγελής-Λιόνας (Ζαγκλής)

Τάκης Βογιατζής 17.00 Πανελευσινιακός-Π. Φάληρο Κονταράτος-Κούληας Χαρ.-Τζίμης (Φλώρος)

Μιχ. Μουρούτσος 17.00 Δάφνη-ΕΦΑΟ Ζωγράφου Τσαχάκης-Παπαδόπουλος Χρ.-Οικονόμου (Τασούλας)

Κυριακή 7/1

Εσπέρου 14.00 Έσπερος Καλλιθέας-ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια Ξυλάς-Καραμπιτσάκος-Λάμπος (Παπαδόπουλος Ευστ.)

Ρεπό: ΑΕ Ν. Κηφισιάς

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(Σε 13 αγώνες)

1) Πρωτέας Βούλας 21 9-3 908-783 125

2) Πανελευσινιακός 20 8-4 916-863 53

3) Δάφνη 20 8-4 878-859 19

4) ΟΦΗ 20 8-4 889-855 34

5) Αιγάλεω 19 8-3 878-813 65

6) ΑΟ Π. Φαλήρου 19 7-5 856-853 3

7) Έσπερος Καλλιθέας 19 7-5 977-917 60

8) ΑΣΑ Αναγέννηση 18 6-6 838-917 -79

9) ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια 17 6-5 848-782 66

10) ΑΕ Νέας Κηφισιάς 16 4-8 859-873 -14

11) ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 14 2-10 867-976 -109

12) ΕΦΑΟ Ζωγράφου 14 3-8 804-863 -59

13) ΑΟ Παγκρατίου 11 0-11 726-890 -164

*ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια, ΑΟ Παγκρατίου, Αιγάλεω και ΕΦΑΟΖ έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

2ος Όμιλος, 11η αγωνιστική

Σάββατο 6/1

Ληξουρίου 13.30 ΝΕΟ Ληξουρίου-Αίολος Αγυιάς Λιότσιος-Ρίζος-Νάστος (Θεοδωρόπουλος)

Κατσιμήδειο 16.00 Τρίκαλα Basket-Νήαρ Ηστ Λόρτος-Δέλλας-Κανελλίδης (Χλωρός Νίκος)

Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ.-Σοφάδες Γερακίνης-Ηλιόπουλος-Κουρόγλου (Πλεξίδας)

Π. Σαλπέας 17.00 Εθνικός-Νίκη Βόλου Κανελλόπουλος-Ασλανίδης-Κουκουλεκίδης Β. (Δραμεσιώτης)

Λιβαδειάς 17.00 Εθνικός Λιβαδειάς-Πανελλήνιος Καρακάσης-Λογοθέτης-Λιαρομμάτης (Χριστοδούλου

Ρεπό: Βίκος Ιωαννίνων

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 10 αγώνες)

1) Τρίκαλα Basket 17 8-1 639-568 71

2) Αίολος Αγυιάς Πατρών 16 7-2 700-653 47

3) Νήαρ Ηστ 16 7-2 659-568 91

4) Βίκος Ιωαννίνων 16 5-5 687-679 8

5) Εθνικός Λειβαδιάς 14 5-4 602-593 9

6) ΝΕΟ Ληξουρίου 14 5-4 651-597 54

7) ΓΣ Σοφάδων 13 4-5 646-676 -30

8) Νίκη Βόλου 12 3-6 615-629 -14

9) Εθνικός ΟΦΠΦ 12 3-6 599-643 -44

10) Πρωτέας Γρεβενών 10 1-8 591-727 -136

11) Πανελλήνιος 10 1-8 630-686 -56

3ος Όμιλος, 14η αγωνιστική

Σάββατο 6/1

Κοιλάδας 17.00 Πανσερραϊκός-Φίλιππος Βέροιας Ξενικάκης-Παζώλης-Μπουγλός Ι. (Δημάδης)

Φ. Αμοιρίδης 17.00 Λεύκιππος Ξάνθης-Μαχητές Πειραματικού Πεύκων Ντούρας-Χατζηχαρίσης-Τοπαλίδης (Σαλικίδης)

Μακεδονικού 17.00 Μακεδονικός-ΕΚ Καβάλας Ευφραιμίδης-Λαδάς-Κάννης (Πανταζής)

Μίμης Τσίκινας 17.00 ΧΑΝΘ-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς Τσάνταλη-Καντερές-Ντόντης (Παπαδόπουλος Ιωάν.)

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-Κομοτηνή Ελευθεριάδης-Γεωργούλης-Λυγούρας (Παραλικίδης)

Κυριακή 7/1

11ο Δημοτικό 17.00 ΔΕΚΑ-ΚΑΟ Δράμας Κατωτικίδης-Παπαγερίδης-Αναστασιάδης Π. (Αναστασίου Αθαν.)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(Σε 13 αγώνες)

1) ΧΑΝΘ 23 11-1 949-748 201

2) ΔΕΚΑ 21 9-3 937-846 91

3) Φίλιππος Βέροιας 20 8-4 889-873 16

4) ΓΑΣ Κομοτηνή 19 7-5 807-797 10

5) ΜΓΣ Γέφυρας 19 7-6 815-780 35

6) Λεύκιππος Ξάνθης 19 6-6 791-750 41

7) Πανσερραϊκός 18 6-6 786-787 -1

8) Ερμής Λαγκαδά 18 6-6 855-823 32

9) Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 17 5-7 837-825 12

10) ΕΚ Καβάλας 16 4-8 780-893 -113

11) Μακεδονικός 16 4-8 770-899 -129

12) ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 15 3-9 769-851 -82

13) ΚΑΟ Δράμας 13 1-11 775-888 -113

Related posts

Για τις ελπίδες ανόδου ο ΑΓΣΙ WBC

Κώστας Γεωργιάδης

Ξεκούραση για τις γυναίκες του IBC

Κώστας Γεωργιάδης

Στη μάχη παραμονής το IBC

Κώστας Γεωργιάδης