32.9 C
Ιωάννινα
30 Ιουνίου 2022
ΜΠΑΣΚΕΤ

Σαρωτική πρεμιέρα για τις νεανίδες του IBC

Καταιγιστικές ήταν οι νεανίδες του IBC στην πρεμιέρα της Β Φάσης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α’ Όμιλος (Λιτόχωρο, Πύρρος Δήμας)

Παρασκευή 15 Απριλίου

Πιερικός Αρχέλαος-Ηρακλής Κοζάνης 63-41

Διαιτητές: Κλεπουσνιώτου-Μιχέλη Ευ.

Δεκάλεπτα: 17-8, 31-17, 42-34, 63-41

Πιερικός Αρχέλαος (Τσάτσας): Γεωργιάδου, Γελαστοπούλου, Κιολέογλου Ν. 32 (6), Αλμπάνη, Δημουλιού 9 (1), Παπανικολάου 6, Κιολέογλου Π. 2, Στράτου 3 (1), Κόκκαλη, Ζαμάνη 2, Σισμανίδου, Ζαρκανέλα 9

Ηρακλής Κοζάνης (Τοπάλης): Στραβού 3 (1), Σταμκοπούλου Π. 10 (1), Σταμκοπούλου Α. 2, Παπαζήση, Τοπάλη 7, Γκούμα 7, Ιακωβίδου 3, Σεμερτζίδου 4, Ζηντζιόβα 1, Μαυρίδου, Μυλωνά 4, Παρασκευά.

Η συνέχεια και οι διαιτητές

Σάββατο 16 Απριλίου

17.00 Ηρακλής Κοζάνης-Πάνθηρες Χρυσάφης-Τοπαλίδης

Κυριακή 17 Απριλίου

17.00 Πάνθηρες-Πιερικός Αρχέλαος Δικταπανίδης-Αγραφιώτης Β.

Β’ Όμιλος (Ιωάννινα, Νέο Ιωαννίνων)

Παρασκευή 15 Απριλίου

ΣΚ Ιωάννινα-Θησέας Παναγιούδας 60-35

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης-Χατζηκώστας

Δεκάλεπτα: 10-12, 22-8,15-5,13-10

Ιωάννινα ΣΚ (Αυγερινός): Γκλινάβου 3, Γκαρόζη 6, Δήμου 6 (2), Παππά 10, Μπαξεβάνη, Ζώτου, Κατσάνου, Τσίπη, Τζίμα 2, Μάντζιου Α. 11, Μάντζιου 13 (3), Μπαρτζώκα 9

Θησέας Παναγιούδας (Ταμπάκου): Ξένου 5 (1), Κωστάκη 12 (1), Τρακέλλη Χ. 1, Τρακέλλη Μ., Κότσι 2, Κουγιουμτζή 2, Κοτζαγιώργη 2, Ταμπάκου 11

Η συνέχεια και οι διαιτητές

Σάββατο 16 Απριλίου

12.00 Θησέας Παναγιούδας-ΑΚ Σχημ. Πρωτέας Διαμαντής-Βινής

Κυριακή 17 Απριλίου

13.00 ΑΚ Σχημ. Πρωτέας-ΣΚ Ιωάννινα Λυγούρας-Αναστασιάδης Π.

Γ’ Όμιλος (Μεσσήνη, ΚΓ Μεσσήνης)

Παρασκευή 15 Απριλίου

Ερμιονίδα-Άρις Καλαμάτας 24-80

Διαιτητές: Κοτσίρης, Βάγγαλης

Δεκάλεπτα: 2-24, 10-24, 2-21, 10-11

Ερμιονίδα: Ζαβαλάρη 2, Ηλία, Κρητικού 4, Σάββα 2, Κωνσταντινου 6, Ι. Κωνσταντίνου, Κυριαζή 2, Καλογιάννη 4, Δημαράκη, Ζώτος, Κοτσώνη, Πραχαλία

Άρις Καλαμάτας (Μπακογιάννης): Ευτυχιάκου 23(1), Χρονοπούλου 13, Γκατζιώλη, Κορδονούρη 6, Κυριακοπούλου 4, Ποντίκη 2, Κάρτσωνα, Μπρούμα, Παπαδοπούλου 32

Αιγέας Χίου-Προμηθέας 2014 76-50

Διαιτητές: Κοτσίρης-Βαγγάλης

Δεκάλεπτα: 22-12, 19-13, 21-13, 14-12

Αιγέας Χίου (Γιασεμής): Χαλια 4, Δάνδουλα 29(2), Ξενάκη, Χαψια 5(1), Καλαφάτη 9(3), Παντζή 1, Μπογή, Ζησιοπούλου, Παφύλα 4(1), Καλουτά , Σβορώνου 24

Προμηθέας 2014 (Νάκης): Χατζηνικολάου 4, Αθανασοπούλου 6, Παπαδοπούλου16, Αναστασοπούλου, Γιαννακοπούλου 4, Κατύβα 2, Σαρρή 8, Κατσαντώνη 8, Καστάνη 2

Η συνέχεια και οι διαιτητές

Σάββατο 16 Απριλίου

15.00 Προμηθέας 2014-Ερμιονίδα Χριστοδουλάκης-Καψιώχας

17.00 Άρις Καλαμάτας-Αιγέας Χίου Χριστοδουλάκης-Καψιώχας

Κυριακή 17 Απριλίου

11.00 Ερμιονίδα-Αιγέας Χίου Κουλουμπαρίτσης-Μπαράκου

13.00 Προμηθέας 2014-Άρις Καλαμάτας Κουλουμπαρίτσης-Μπαράκου

Δ’ Όμιλος (Αθήνα, Εθν. Αντιστάσεως)

Παρασκευή 15 Απριλίου

Ιπποκράτης-ΟΑ Χανίων 47-44

Διαιτητές: Λαζόγκα-Περδετζόγλου

Δεκάλεπτα: 4-8, 15-7, 18-12, 10-17

Ιπποκράτης Κω (Αργυρίου): Γκοτζάι 14, Καλάβια, Ντερβίση, Κιλιμάτου, Κιαπόκα 11, Κουντουριώτη 7, Ψαρού 13, Μιλίκοβιτς 2

ΟΑ Χανίων (Δημητρουλάκη): Αργυρουπούλου 18, Παπαδάκη Ε. 9, Ξανθουδάκη, Λουπασάκη, Λαγωνικάκη 2, Κωνσταντουδάκη, Σκεμπέ, Παπαδάκη 15, Πολυανίδη, Παπαδάκη Α., Παπαγιαννάκη, Μπολιώτη

Η συνέχεια και οι διαιτητές

Σάββατο 16 Απριλίου

ΟΑ Χανίων-ΑΕΣ Σάμου Ο Αθλέων Παπαδόπουλος Ανδ.-Τσαούση

Κυριακή 17 Απριλίου

12.00 ΑΕΣ Σάμου Ο Αθλέων-Ιπποκράτης Ραπτογιάννης-Αυγουστόγλου

Ε’ Όμιλος (Θεσσαλονίκη, Μίκρας)

Κυριακή 17 Απριλίου

13.00 ΓΣ Ηλιούπολης-Άρης Νέδογλου-Καντζουρίδης

*Φωτογραφία: epirusbasket.gr

Related posts

Συνεργασία ΑΟ Αγρινίου-ΑΛΦΑ ’93

Κώστας Γεωργιάδης

Πανελλήνιο Κορασίδων ΟΠΑΠ: Το πανόραμα των αγώνων (29/6)

Κώστας Γεωργιάδης

Πανελλήνιο Παίδων ΟΠΑΠ: Το πανόραμα των αγώνων (29/6)

Κώστας Γεωργιάδης