9.9 C
Ιωάννινα
23 Φεβρουαρίου 2024
ΜΠΑΣΚΕΤ

Στα παρκέ των εθνικών κατηγοριών: Που αγωνίζονται οι ομάδες των Ιωαννίνων

Οι ομάδες των Ιωαννίνων, δίνουν ραντεβού στο παρκέ των εθνικών κατηγοριών το Σαββατοκύριακο (16-17/12).

Διαιτητές – Κομισάριοι Εθνικών Πρωταθλημάτων (16-17/12 και 20/12)

Διαιτητές-Κομισάριοι Α1 Γυναικών (9η αγωνιστική, 16-17/12)

Σάββατο 16/12

ΠΑΟΚ 15.00 ΠΑΟΚ-Εύνικος Ξενικάκης-Παπαγερίδης-Ντούρας (Θεοδώρου)

Κυριακή 17/12

Εσπέρου 12.30 Εσπερίδες Καλλιθέας-ΠΑΣ Γιάννινα Ρίζος-Νάστος-Μπακετέα (Σαμαρτζή)

Γ. Γεννηματάς 13.00 Πρωτέας Βούλας-Ηρακλής Κωνσταντινίδου-Λιότσιος-Ασημακάκη (Παλάτος)

Δ. Καλτσάς 13.45 Αθηναϊκός-Νίκη Λευκάδας Μαρίγλη-Χαϊνά-Τσατταλιού (Δραμεσιώτης)

ΣΕΦ (αίθ. 5) 15.00 Ολυμπιακός-Ελευθερία Μοσχάτου Θεοδωρόπουλος-Αναστασίου-Φραγκούλη (Αλετράς)

Ρεπό: Παναθηναϊκός

Διαιτητές – Κομισάριοι National League 1 (16-17/12)

1ος Όμιλος (11η αγωνιστική)

Τετάρτη 13/12

Νέας Αλικαρνασσού (Δύο Αοράκια) 17.00 ΑΣΑ Αναγέννηση-Π. Φάληρο Φασόλης-Τσακιράκη-Λιόνας (Σκανδαλάκης)

Σάββατο 16/12

Δ. Βικέλας 18.30 ΑΕ Ν. Κηφισιάς-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ Δελαγραμμάτικας-Σκουλαρίκης-Δημουλάς (Ζαγκλής)

Εσπέρου 17.00 Έσπερος Καλλιθέας-ΟΦΗ Καννελόπουλος-Λογοθέτης-Λιαρομμάτης (Δήμου)

Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Β.-ΕΦΑΟ Ζωγράφου Ορφανός Ιορδ.-Ναστούλης-Περδετζόγλου (Φλώρος)

Στ. Βενέτης 17.00 Αιγάλεω-Δάφνη Τηγάνης-Λεβεντάκος-Κούλης Κ. (Τεφτίκης)

Κυριακή 17/12

Δ. Περιστεράκης 13.00 ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια-Παγκράτι Μπούκας-Ανδρεόπουλος-Κηπώσης (Τηγάνης)

Ρεπό: Πανελευσινιακός ΑΟΚ

1ος Όμιλος (12η αγωνιστική)

Tετάρτη 20/12

Μετς 18.00 Παγκράτι-ΑΕ Ν. Κηφισιάς Ραχιώτης-Χρηστίδης Ηλ.-Αναστασόπουλος Β. (Τασούλας)

Απ. Κόντος 20.00 ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Έσπερος Παπαδόπουλος Χρ.-Χρηστίδης Παύλ.-Τούσης (Μοσκοβής)

Βαρδινογιάννειο 17.00 ΟΦΗ-ΑΣΑ Αναγέννηση Στρέμπας-Σιδέρης-Καψιώχας (Ναλετάκης Ιωάν.)

Σοφία Μπεφόν 19.00 Π. Φάληρο-Πρωτέας Β. Αναστασίου-Καλογριάς-Αντωνιάδης (Φραγκιαδάκης)

Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟΖ-Αιγάλεω Κονταράτος-Τζίμης-Χριστοδουλάκης (Παπαφωτίου)

Μιχ. Μουρούτσος 20.45 Δάφνη-Πανελευσινιακός Σπυρόπουλος-Ουσταμπασίδης-Δελαγραμμάτικας (Ζαγκλής)

Ρεπό: ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια

2ος Όμιλος (10η αγωνιστική)

Σάββατο 16/12

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Βίκος Ιωαννίνων-Πρωτέας Γρεβενών Εκίζογλου-Αγραφιώτης Γρ.-Κανελλίδης (Καραδήμας)

Νήαρ Ηστ 17.00 Νήαρ Ηστ-Εθνικός Κονταράτος-Κιουλάφας-Μαυρέλης (Παπάντος)

Πανελληνίου 17.00 Πανελλήνιος-Τρίκαλα Basket Κουτσοδήμος-Καμήτσος-Λάμπος (Ζώης)

Παν. Αλεξιώτισσα 17.00 Αίολος Αγυιάς-Εθνικός Λιβαδειάς Αργυρούδης-Βελέντζας-Χρόνης (Δημόπουλος)

Κυριακή 17/12

Σοφάδων 12.30 ΓΣ Σοφάδων-ΝΕΟΛ Κοντογιάννης-Παζώλης-Αγραφιώτης Β. (Νικολούλης)

Ρεπό: Νίκη Βόλου

3ος Όμιλος (11η αγωνιστική)

Τετάρτη 13/12

Μίμης Τσίκινας 17.00 ΧΑΝΘ-ΔΕΚΑ Αγραφιώτης Ι.-Λουλουδιάδης-Κώνης (Σιμητόπουλος Ι.)

Σάββατο 16/12

Γέφυρας 17.00 Γέφυρα-Καβάλα Παπαγεωργίου-Χρυσάφης-Καντζουρίδης (Δροσόπουλος)

Βικέλας 17.00 Φίλιππος Βέρ.-Μαχητές Πειραματικού Πεύκων Ταρενίδης-Θεοδωρίδης-Νέδογλου (Καλότσης)

Κοιλάδας 17.00 Πανσερραϊκός-Αρετσού Καλαμαριάς Χατζημπαλίδης-Χατζηκώστας-Ράπτης (Δημάδης)

Φ. Αμοιρίδης 17.00 Λεύκιππος Ξάνθης-Κομοτηνή Κοϊμτζόγλου-Βασιλόπουλος-Αθανασιάδης Αθ. (Σαλικίδης)

Μακεδονικού 17.00 Μακεδονικός-ΚΑΟ Δράμας Ελευθεριάδης-Πράττος-Τοπαλίδης (Παπαδόπουλος Νικ.)

3ος Όμιλος (12η αγωνιστική)

Τετάρτη 20/12

Πεύκων 17.00 Μαχητές Πειραματικού Πεύκων-Γέφυρα Εκιζόγλου-Αναστασιάδης Β.-Κωνσταντινέλης (Σιμητόπουλος Ι.)

Αλεξ. Δημόγλου 17.00 Καβάλα-Πανσερραϊκός Τσάνταλη-Δέλλας-Αναστασιάδης Γ. (Μπρίγκος)

Καλαμαριάς 17.00 ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς-Λεύκιππος Ξάνθης Μαραμής-Παπαγεωργίου-Γιαννούλης (Παπαδόπουλος Ιωάν.)

2ο Γ. Λ. Κομοτηνής 17.00 Κομοτηνή-Μακεδονικός Χατζηχαρίσης-Νέδογλου-Χάνος (Αποστολίδης)

Δ. Κραχτίδης 17.00 ΚΑΟ Δράμας-ΧΑΝΘ Ευφραιμίδης Σ.-Ντούρας-Γεωργούλης (Γαϊτάνης)

11ο Δημοτικό 20.00 ΔΕΚΑ-Ερμής Λαγκαδά Αγραφιώτης Γρ.-Σελεβός-Αθανασιάδης Βλ. (Πανταζής)

Ρεπό: Φίλιππος Βέροιας

Διαιτητές – Κομισάριοι National League 2 (17/12)

1ος Όμιλος (9η αγωνιστική)

Κυριακή 17/12

Αιγίου 17.00 Αστέρας Τεμένης-Αργοναύτης Ν. Κίου Σιδέρης-Παπαγεωργίου Δημ.-Ρώτας (Κρεσταινίτης)

Κρυα Ιτέων 17.00 ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου-Γαργαλιάνοι Γεωργόπουλος Χρ.-Τζιμινίδης-Κονταξάκης (Σπυρόπουλος)

Παναχαϊκή 17.00 Παναχαίκή-Αχαγιά 82 Πετράκης Ιωάν.-Αναστασόπουλος Β.-Πολάτογλου (Κοκορδάτος)

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ιωάννινα ΣΚ Λογοθέτης-Πλέγας-Μπολάνο (Γκαρτζονίκας)

Κέρκυρας 17.00 Ιόνιος ΑΣ-Δόξα Πύρρου Άρτας Δέλλας-Κωνσταντινέλλης-Αθανασιάδης Βλ. (Μιχαλόπουλος)

2ος Όμιλος (9η αγωνιστική)

Κυριακή 17/12

Ραφήνας 17.00 Αργοναύτης Τρ.-Ηλυσιακός Σπυρλιδάκης-Οικονόμου-Μούστρης (Γιαλιάς)

Εσπέρου 17.00 Ίκαρος Καλλιθέας-ΑΚ Μπάσκετ Ελευσίνας Σάλτας-Τσουρή-Παπαχρυσανθακόπουλος (Κουτσομήτρος)

Βυζαντινό 17.00 Πέρα-Δούκας Ραπτογιάννης-Αλεξόπουλος Παν.-Χρήστου (Καφετζέλης)

Διώνης 17.00 Πικέρμι-ΚΑΟΚ Παλαίμων Τσάλας-Τζανετάκης-Γεωργιλάκης (Λιμνιάτης)

Γεωργία Λαούδη 17.00 ΚΑΠ-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Γερός-Παλογέλης-Στραγαλινός (Θωμάς)

Ρεπό: Πανναξιακός

3ος Όμιλος (9η αγωνιστική)

Κυριακή 17/12

Κοκκινιάς Αμαρ. 17.00 Νίκη Αμαρουσίου-Ηράκλειο Καλαβρός-Μύζικας-Πουλάκης (Φραγκιαδάκης)

Αντ. Τρίτσης 17.00 ΚΟ Χολαργού-Πεύκη Γαραντζιώτης-Μπερέτσος-Κολίλας (Μοσκοβής)

1ο Χαϊδαρίου 17.00 Δάφνη Δ.-Πορφύρας Τούσης-Κουτίβης-Βαλουξής (Νικολοπούλου)

Αργοναύτες 17.00 Ερμής Αργυρούπολης-Ηλιούπολη Παπαδόπουλος Ανδ.-Διόλατζης-Αλεξόπουλος Χρ. (Φαλούκας)

Γ. Κακούρης 17.00 Ένωση Ιλίου-Ελευθερία Μοσχάτου Ευφραιμίδης-Σίμα-Αυγερινός (Τασούλας)

Αγ. Αναργύρων 15.30 ΓΕ Αγ. Αναργύρων-ΑΟΚ Χανιά Μπαβέλας-Νικολιάς-Ζαφείρη (Κυριόγλου)

Τετάρτη 20/12 (6η αγωνιστική)

Λίντο 15.00 Ηράκλειο-Δάφνη Δ. Κουτσοδήμος-Παπαδόπουλος Νικ.-Θεοδοσόπουλος (Μακρής)

4ος Όμιλος (9η αγωνιστική)

Κυριακή 17/12

Μελίκης 17.00 Μελίκη-Τρίκαλα Σιταρίδης-Κλεπουσνιώτου-Δώνης (Γιαμούζης)

Αγ. Θωμά 17.00 ΑΕ Λάρισας-Ολυμπιακός Β. Κολοκυθάς-Δικταπανίδης-Κουρόγλου (Γκούτας)

Αλμυρού 17.00 Αλμυρός-Πιερικός Αρχέλαος Τσάνταλη-Τσαρδούλιας Τ.-Γιατρόπουλος (Βαρνάς)

Κιλκίς (Ν) 17.00 ΚούΠα Κιλκίς-Τιτάνες Παλαμά Αναστασιάδης Β.-Σκρίνος-Λαμπρέλης (Γκαντίδης)

Βικέλας 17.00 Αετοί Βέροιας-Καστοριά Σελεβός-Ντόντης-Μιχέλης (Ντόγκας)

Άργους Ορεστικό 17.00 Άργος Ορ.-Εκπ. Φρυγανιώτη Μαρτινάκος-Τοπαλίδης-Κάννης (Πλεξίδας)

5ος Όμιλος (9η αγωνιστική)

Κυριακή 17/12

Λ. Παπαδόπουλος 17.00 Σταυρούπολη ΕΚ-ΓΑΣ Βασιλικών Καντερές-Ηλιόπουλος-Τογανίδου(Κωστίκας)

Χ. Χριστοδούλου 17.00 Ασπίς Ξάνθης-Εθνικός Λαγυνών Θεοδωρίδης-Χατζηκώστας-Χάνος (Σαλικίδης)

Ποταμουδιών 17.00 ΜΠΑΣ Αγ. Βαρβάρας-Όλυμπος ΕΚΕ Λαδάς-Αναστασιάδης Π.-Δημούδης (Μπακλατζής)

Διαβατών 17.00 Ιωνικός Ιων.-Ρούπελ Σιδηροκάστρου Μαραμής-Ράπτης-Κοντοστάθης (Μοσχοτόγλου)

Ν. Μουδανιών 17.00 ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Ευκαρπία Μπουγλός Ι.-Καρυπίδης-Γκαντίδης Μιχ. (Θωμόπουλος)

Τρίτη 19/12

Αλεξάνδρειο 19.00 Ναύαρχος Βότσης-Ακαδημία Μπάσκετ Μουδανιών Γιαννούλης-Καντζουρίδης-Γεωργουσόπουλος (Βουτσινάς)

Διαιτητές – Κομισάριοι Α2 Γυναικών (9η αγωνιστική)

1ος Όμιλος

Κυριακή 17/12

Παν. Σαλπέας 14.00 Πορφύρας-Ιωνικός ΝΦ Αντωνέλλου-Δόβας (Παππάς)

Παν. Τριανταφύλλου 13.30 ΚΑΟ Μελισσίων-Αγ. Παρασκευή Παπανικολάου Ιωάν.-Κατσέλη (Παπάντος)

Αγ. Δημητρίου (Ν) 13.30 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Προμηθέας Π. Τσικριτσάκη-Πετρόπουλος Γεωρ. (Παπαφωτίου)

Υμηττού 17.00 Αμύντας-Τερψιθέα Γαρινή-Αποστολόπουλος (Φλώρος)

Ανθούπολης 14.30 ΑΕΚ Περιστερίου-Δάφνη Αγ. Δημητρίου Λαζόγκα-Πετράκης Γεωρ. (Καλαρέμας)

ΚΓ Μπόθου 15.30 Άμιλλα Περ.-Π. Φάληρο Αυγουστόγλου-Βομπίρης (Σαμαρτζή)

Άργους 17.00 Δαναοί Άργους-Σπόρτιγκ Παπαδόπουλος Νικ.-Θεοδοσόπουλος (Τοκατλίδης)

2ος Όμιλος

Κυριακή 17/12

Αλ. Δημόγλου 12.30 Πάνθηρες Καβάλας-Ολύμπια Λάρισας Τριανταφύλλου-Μαρτυγάκης (Μπρίγκος)

ΣΣ Κατερίνης 18.00 Πιερικός Αρχέλαος-Πυλαία Μπουγλός Π.-Πλιάκος (Βάτσιος)

Ν. Ρυσίου 13.00 Αναγέννηση Ν.Ρ.-Απόλλων Πτ. Πάνος-Σιούλας (Αργυρού)

ΜΕΝΤ 13.00 ΜΕΝΤ-Ανόρθωση Βόλου Νικολαϊδης-Γκαντίδης Θ. (Πολυχρονίδης)

Ιωαννίνων (Ν) 14.00 Ιωάννινα ΣΚ-Άρης Πλέγας-Μπολάνο (Τζαμάκου)

Επταπυργίου 13.45 Παναθλητικός-Πανόραμα Μιχέλη Ευ.-Τσαπόγα (Κουκουβίνου)

Ρεπό: Πανσερραϊκός

Related posts

Πλούσια δράση με οκτώ αγώνες στο Νέο Κλειστό

Κώστας Γεωργιάδης

Στη μάχη του τελικού νεανίδων το IBC

Κώστας Γεωργιάδης

Με Ηρόδικο Κομοτηνής το μπάσκετ με αμαξίδιο του IBC

Κώστας Γεωργιάδης