8.9 C
Ιωάννινα
20 Οκτωβρίου 2021
ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

Στην εκκίνηση η Α’ Ερασιτεχνική 2021-22

krapsi eleousa

Στην γραμμή της αφετηρίας μπαίνουν οι ομάδες των δύο ομίλων της Hall of Brands Α’ Ερασιτεχνικής, για την έναρξη της αγωνιστικής περιόδου 2021-22.

Με την ευχή να ολοκληρωθεί κανονικά ο φετινός μαραθώνιος, που δύο χρονιές δεν επέτρεψε η πανδημία, το πρωτάθλημα από φέτος έχει την ιδιαιτερότητα ότι ο πρωταθλητής δεν ανεβαίνει απευθείας στη Γ’ Εθνική, καθώς επέστρεψε το Ειδικό Πρωτάθλημα των πρωταθλητών των ΕΠΣ.

Σύμφωνα με την προκήρυξη, οι δύο (2) πρώτες ομάδες κάθε ομίλου, τέσσερις (4) συνολικά, θα αγωνιστούν σε διπλούς αγώνες (μίνι πρωτάθλημα) εντός και εκτός έδρας, με ειδική βαθμολογία (βαθμοί 2-0 για τους πρώτους και δεύτερους αντίστοιχα). Από αυτούς τους αγώνες θα προκύψει η πρωταθλήτρια ομάδα Α ́ Κατηγορίας, η οποία και θα συμμετάσχει στους αγώνες μπαράζ για την άνοδο στη Γ’ Εθνική.
Υποβιβάζονται απευθείας η τελευταία ομάδα κάθε ομίλου. Οι υπόλοιπες τρεις (3) τελευταίες ομάδες της βαθμολογίας κάθε ομίλου θα αγωνιστούν σε αγώνες κατάταξης (πλέι-άουτ) μεταξύ τους με ειδική βαθμολογία (βαθμοί 2-1-0, για τον 4ο, τον 3ο και τον 2ο από το τέλος, αντίστοιχα), για να προκύψει η δεύτερη ομάδα στον κάθε όμιλο που θα υποβιβαστεί.
Στην Α ́ Ερασιτεχνική Κατηγορία δεν θα γίνουν αγώνες κατάταξης (πλέι-άουτ) εφόσον η διαφορά στη γενική βαθμολογία του 4ου από το τέλος με τον 2ο από το τέλος είναι ίση ή μεγαλύτερη από ΕΠΤΑ (7) βαθμούς. Σε αυτή την περίπτωση υποβιβάζεται ο 2ος από το τέλος.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 1ης αγωνιστικής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΙΣΚΑΣ Σάββατο 25/09/21 17:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ.
Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 – Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ ΛΕΑΝΔΡΟΣ ΚΑΜΗΝΑΣ Σάββατο 25/09/21 17:00 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ.
ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ – ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Σάββατο 25/09/21 17:15 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΣΙΟΝΤΗΣ Α., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν.
ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ – Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΛΩΛΗΣ Κυριακή 26/09/21 17:00 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΚΟΣΙΝΑΣ Ε., ΝΙΚΑΣ Χ.
Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ – ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 26/09/21 19:00 ΝΕΟΣ Κ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΠΑΣΙΑΣ Α.
Ρεπό: Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ – Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Σάββατο 25/09/21 17:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΠΑΝΟΣ Σ., ΓΚΕΛΗΣ Θ.
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ – ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ ΚΑΤΣΙΚΑΣ Σάββατο 25/09/21 17:00 ΝΕΟΣ Κ., ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΚΥΡΙΑΖΗ Α.
Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ – Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ ΚΟΣΜΗΡΑΣ Κυριακή 26/09/21 17:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο.
ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ – ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 26/09/21 17:00 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ., ΣΙΣΚΑΣ Π.
ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY – ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ (Συνθετικος χλοοτ Κυριακή 26/09/21 17:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΧΑΛΚΗΣ Μ.
Ρεπό: Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ

Κώστας Γεωργιάδης

Related posts

Στην Ελεούσα ο Βασίλης Στάθης

Κώστας Γεωργιάδης

Το Mini Golden Cup του ΟΑΣΠΕ πάει Λάρισα!

Κώστας Γεωργιάδης

Παραίτηση Σάκη Κουβεντάρη από την Κοσμηρά

Κώστας Γεωργιάδης