19.9 C
Ιωάννινα
15 Απριλίου 2024
ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Στην πισίνα οι παίδες του Πύρρου

Πλήρης δράση και στους 12 Ομίλους της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων (Κ15) υπήρξε το Σάββατο (20/1), καθώς ξεκίνησαν οι αγώνες και στους τέσσερις Ομίλους που δεν είχαν κάνει πρεμιέρα την Παρασκευή.

Κορυφώνονται έτσι οι μάχες για τις προκρίσεις στην επόμενη (Β’) φάση, οι οποίες θα οριστικοποιηθούν την Κυριακή (21/1), οπότε και ολοκληρώνονται οι αγώνες όλων των Ομίλων.

Θυμίζουμε ότι από την Α’ στη Β’ φάση ΔΕΝ προκρίνονται μόνο οι ομάδες που θα πάρουν την τελευταία θέση σε όλους τους Ομίλους.

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γλυφάδας):

ΑΟ Πετρούπολης – Απόλλων Σμύρνης 7-19, ΝΟ Χίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 6-15, Παναθηναϊκός – ΑΟ Πετρούπολης 25-3, Απόλλων Σμύρνης – ΝΟ Χίου 7-22.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Βουλιαγμένης):

Νηρέας Χαλανδρίου – Άλιμος ΝΑΣ 7-13, ΝΟ Βουλιαγμένης – Ιωνικός 7-2, ΑΟ Καστέλλας – Νηρέας Χαλανδρίου 21-3, Άλιμος ΝΑΣ – ΝΟ Βουλιαγμένης 1-17.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Π. Φαλήρου):

ΣΚ Ροή – Ηλυσιακός 11-12, Παλαιό Φάληρο – Υδραϊκός 3-9, Εθνικός Πειραιά – ΣΚ Ροή 5-14, ΓΣ Ηλιούπολης – Παλαιό Φάληρο 5-3.

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ιλίσιο, Γέρακα, Περιστερίου):

ΓΣ Περιστερίου – Νηρέας Γέρακα 16-2, Μίλων – Ηλυσιακός 14-4, ΑΕΚ – ΓΣ Περιστερίου 5-19.

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νέας Σμύρνης, Χαϊδαρίου):

ΑΕ Χαϊδαρίου – Άρης Νίκαιας 15-8, Ολυμπιακός – Πανιώνιος 11-4, Τρίτων Αμαρουσίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 4-16, Άρης Νίκαιας – Ολυμπιακός 6-23.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΟΦΗ – ΝΟ Αγ. Νικολάου 15-10, ΝΟ Χανίων – Ακαδημία Ηρακλείου 19-6, ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 5-23, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΝΟ Χανίων 4-24.

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Κολυμβητήριο Χαλκίδας):

Διώνη – Νηρέας Λαμίας 15-4, ΝΕ Λαμίας – Αναγέννηση Λαμίας 10-4, ΝΟ Χαλκίδας – ΑΕ Καρατσινίου 15-6, Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λαμίας 18-8, ΑΕ Κερατσινίου – Διώνη 8-9, Αναγέννηση Λαμίας – ΝΟ Χαλκίδας 7-19.

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Νέας Πολιτείας):

ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 14-13, Ποσειδών Λάρισας – Νίκη Βόλου 7-22, ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 16-9, Ποσειδών Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 9-21.

ΟΜΙΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Κολυμβητήριο Ιωαννίνων):

Πύρρος Ιωαννίνων – ΚΕ Κοζάνης 8-11, Ποσειδών Λυξουρίου – ΝΑΟ Κέρκυρας 3-25, Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΑΟ Κέρκυρας 1-14, Ποσειδών Λυξουρίου – ΚΕ Κοζάνης 13-12.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Ναυπλίου – Άργης Καλαμάτας 15-7, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Πατρών 9-20, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου 16-2, Άργης Καλαμάτας – ΝΟ Καλαμάτας 9-13.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΟΦΘ – Πανσερραϊκός 5-0 χωρίς αγώνα (δεν προσήλθε ο Πανσερραϊκός που μηδενίζεται στον συγκεκριμένο αγώνα και του αφαιρείται ένας βαθμός), Άρης Θεσσαλονίκης – Νέος Ηρακλής 18-3.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΠΑΟΚ – ΣΑΠΚ Νεάπολης 26-5, ΠΑΣ Φοίβος – ΝΟ Αλεξανδρούπολης 17-4.

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής

 

Related posts

Εντυπωσιακή η 2η Ανάβαση Ιωαννίνων

Κώστας Γεωργιάδης

Σε Παγκόσμιο ξιφασκίας αθλήτρια του ΠΑΣ Γιάννινα

Κώστας Γεωργιάδης

Ο Ν.Ο.Ι. παρέλαβε τα κύπελλα του Πρωταθλητή και Πολυνίκη Ελλάδος

Κώστας Γεωργιάδης