24.9 C
Ιωάννινα
20 Σεπτεμβρίου 2021
ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Στη μάχη του Ευρωπαϊκού η Εθνική εφήβων

EHF logo Blue RGB
  • Σε live stream από τo EHF TV οι αγώνες

Με αντίπαλο την Πολωνία ξεκινά απόψε (21:30) η Εθνική εφήβων τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα Β’ κατηγορίας U19, που θα διεξαχθεί έως τις 15 Αυγούστου στο γήπεδο “Μπόρις Τραϊκόφσκι” των Σκοπίων.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα έφτασε το μεσημέρι της Κυριακής στα Σκόπια, το απόγευμα προπονήθηκε στο γήπεδο των αγώνων και σήμερα θα ολοκληρώσει την προετοιμασία με μία ακόμη πρωινή προπόνηση, υπό τις οδηγίες του Νίκου Γεωργιάδη και των συνεργατών του, Γιάννη Πηλαλίδη, Μπάμπη Προδρομίδη και Γιώργου Χρυσάφη.

Οι 16 αθλητές που αποτελούν την αποστολή είναι οι Μπαμπατζανίδης, Κοτσιώνης, Βασιλείου (ΑΕΚ), Παπαγιάννης (Φίλιππος Βέροιας), Παγιάτης, Ασλής, Στεφανίτσης, Γερουλάνος, Αναστασίου (ΑΣΕ Δούκα), Παπάζογλου, Σίνα (Δράμα 1986), Αναγνωστόπουλος (Διομήδης Άργους), Αλεξανδρίδης (ΑΕΣΧ Πυλαίας), Τζωρτζίνης, Γιορανίδης και Κυριακίδης (ΠΑΟΚ).

Χθες πραγματοποιήθηκε και η τεχνική σύσκεψη για τους αγώνες, υπό την επίβλεψη του delegate της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας, Πάνου Αντωνίου, από την Κύπρο.

Ολοι οι αγώνες θα μεταδοθούν διαδικτυακά από το κανάλι της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας.

Η ομάδα που θα κατακτήσει την πρώτη θέση στο τουρνουά θα πάρει την άνοδο για το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Α’ κατηγορίας των εφήβων.

Το πανόραμα της διοργάνωσης
Α’ Όμιλος: Ελλάς, Βόρεια Μακεδονία, Πολωνία.
Β’ όμιλος: Ελβετία, Ουκρανία, Βοσνία Ερζεγοβίνη, Γεωργία.

Το πρόγραμμα (σε ώρες Ελλάδος):
Δευτέρα 9 Αυγούστου
16:00: Ελβετία – Γεωργία
19:00: Ουκρανία – Βοσνία Ερζεγοβίνη
21:30: Ελλάς – Πολωνία

Τρίτη 10 Αυγούστου
16:00: Γεωργία – Βοσνία Ερζεγοβίνη
19:00: Ελβετία – Ουκρανία
21:30: Βόρεια Μακεδονία – Ελλάς

Τετάρτη 11 Αυγούστου
Ρεπό για όλες τις ομάδες

Πέμπτη 12 Αυγούστου
16:00: Βόρεια Μακεδονία – Πολωνία
19:00: Βοσνία Ερζεγοβίνη – Ελβετία
21:30: Γεωργία – Ουκρανία

Παρασκευή 13 Αυγούστου
14:00: 3ος Α’ ομίλου – 4ος Β’ ομίλου (θέσεις 5-7)
16:30: 1ος Β’ ομίλου – 2ος Α’ ομίλου (1ος ημιτελικός)
19:00: 1ος Α’ ομίλου – 2ος Β ομίλου (2ος ημιτελικός)

Σάββατο 14 Αυγούστου
Ρεπό για όλες τις ομάδες

Κυριακή 15 Αυγούστου
14:00: 3ος Α’ ομίλου – Νικητής αγώνα θέσεων 5-7 (για 5η θέση)
16:30: Μικρός τελικός
19:00: Τελικός

Related posts

Τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου (18-19/9)

Κώστας Γεωργιάδης

Με το αριστερό η Αναγέννηση Άρτας

Κώστας Γεωργιάδης

Αρχίζει το 41ο πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών

Κώστας Γεωργιάδης