10.9 C
Ιωάννινα
23 Απριλίου 2024
ΜΠΑΣΚΕΤ

Στη Μικτή Βορρά η Αναστασία Κωνσταντάρα του ΠΑΣ Γιάννινα WBC

Το ΚΓ Καλυβίων «Αντώνης Τρίτσης» θα φιλοξενήσει το Final 4 του πρωταθλήματος Ενώσεων Κοριτσιών U15/U16 στις 23 και 24 Μαρτίου.

Μετά από μια πορεία στη διάρκεια της χρονιάς τέσσερις ομάδες θα διεκδικήσουν τον τίτλο: Η Μικτή Βορρά, η Μικτή Νότου, η ΕΚΑΣΘ/ΕΚΑΣΧ και η ΕΣΚΑ.

Στη Μικτή Βορρά συμμετέχει η Αναστασία Κωνσταντάρα του ΠΑΣ Γιάννινα WBC.

Τα ρόστερ των ομάδων είναι τα εξής:

Μικτή Βορρά

1.Ξένη Κατωπόδη (Νίκη Λευκάδας)

2.Αναστασία Κωνσταντάρα (ΠΑΣ Γιάννινα)

3.Άννα Σωπιάδου (Πιερικός Αρχέλαος)

4.Άννα Διαμαντοπούλου (ΚούΠα Κιλκίς)

5.Παναγιώτα Χρυσίνη Καραπάτσιου (Ηρακλής Κοζάνης)

6.Ελένη Μαυροδήμου (ΓΣ Ελιμείας)

7.Φαίδρα Κυριακή Μιχαηλίδου (Αστέρας Καβάλας)

8.Βασιλική Γραμμενίδου (ΓΑΣ Κομοτηνή)

9.Δέσποινα Μπασδέκη (Ολυμπιακός Βόλου)

10.Θεοφανία Μητράλη (Ολυμπιακός Βόλου)

11.Ιωάννα Λωριδοπούλου (Νίκη Βόλου)

12.Βασιλική Χαϊτογλου (ΠΑΟΚ)

Μικτή Νότου

1.Ελευθερία Αράπογλου (Εσπερίδες Καλλιθέας)

2.Σύλια Βίγκα (Εσπερίδες Καλλιθέας)

3.Κωνσταντίνα Βουγιούκα (Ολυμπιακός)

4.Μαριέλα Ζαφείρη (Κρόνος Αγ. Δημητρίου)

5.Ολυμπία Κάσσαρη (ΕΑ Παραλίας)

6.Αγγελική Ματθαίου (Απόλλων Λιβαδειάς)

7.Ειρήνη Παναγιωτάκη (Εργοτέλης)

8.Λουκία Παπαδάκου (Αρκάδι)

9.Ιωάννα Σαμαντά (Απόλλων Χαλκίδας)

10.Βασιλική Τσουμπάνου (Πελασγός)

11.Ευθυμία Φονιαδάκη (Ηρόδοτος)

12.Έλενα Χλιαουτάκη (Εσπερίδες Καλλιθέας)

ΕΚΑΣΘ/ΕΚΑΣΧ

1.Σοφία Σταμπουλίδου (ΠΑΟΚ)

2.Χρυσούλα Καβελίδη (ΠΑΣ Συκεών)

3.Ελισάβετ Κοτζάμπαση (Άρης)

4.Αγγελική Χαϊτογλου (ΠΑΟΚ)

5.Δέσποινα Κουκουναρίδου (ΠΑΟΚ)

6.Σμαραγδα-Παρασκευή Καπετανικόλα (ΠΑΣ Συκεών)

7.Μαρία Γερακάρη (ΠΑΣ Συκεών)

8.Σταυρούλα Ντολοπούλου (ΠΑΣ Συκεών)

9.Λίσα Ιτούα (ΠΑΟΚ)

10. Νικολέτα Γκιοργκίεβ (ΑΟΚ Νέου Μαρμαρά)

11.Αποστολία Δέσποινα Ζορμπαλά (ΠΑΟΚ)

12.Σοφία Ντοκμετζή (ΠΑΣ Συκεών)

ΕΣΚΑ

1.Μαρία Ελένη Μόσχου (Ζηρίνειος ΑΟ Νέας Κηφισιάς)

2.Μαρία Τσιανάκα (Εύνικος)

3.Αικατερίνη Σωτηρία Υφαντοπούλου (Παναθηναϊκός)

4.Σοφία Καμπάκα (Παναθηναϊκός)

5.Άννα Λαγωνικάκη (Παναθηναϊκός)

6.Χριστίνα Μουλατσιώτη (Άρης Χολαργού)

7.Παρασκευή Γιαννουλάκου (ΚΑΟ Μελισσίων)

8.Μαρία Κυριακάκη (Κρόνος Γέρακα)

9.Αναστασία Νικολίνα Κυβερνητάκη (Κρόνος Γέρακα)

10.Εμμελεία Κουκουζέλη (Παναθηναϊκός)

11.Ευαγγελία Γκάτσου (Μαρούσι)

12.Ολγα Γεωργουλάκου (ΕΣΚ Δήμου Νέας Ιωνίας Ιωνία)

13.Δέσποινα Σιδηροπούλου (Μαρούσι)

14.Ελένη Κοκορέτσα (ΑΕΚ Περιστερίου)

15.Δήμητρα Μελάγιες (Κρόνος Γέρακα)

Το πρόγραμμα των αγώνων είναι το εξής:

Σάββατο 23/3

ΚΓ Καλυβίων 12.30 ΕΣΚΑ-Μεικτή Βορρά (1)

ΚΓ Καλυβίων 15.00 Μεικτή Νότου-ΕΚΑΣΘ/ΕΚΑΣΧ (2)

Κυριακή 24/3

Θ.3-4: ΚΓ Καλυβίων 12.30 Ηττημένος 1-Ηττημένος 2

Τελικός: ΚΓ Καλυβίων 15.00 Νικητής 1-Νικητής 2

Related posts

Μιχαήλ: «Η έλευση του κόσμου έφερε άλλη… πνοή στην ομάδα του ΠΑΣ Γιάννινα»

Κώστας Γεωργιάδης

Χάθηκε η άνοδος για τον ΑΓΣΙ WBC

Κώστας Γεωργιάδης

Βλέπουν Α’ οι Νέοι Βίκου Ιωαννίνων

Κώστας Γεωργιάδης