24.9 C
Ιωάννινα
30 Ιουνίου 2022
ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Συγκροτήθηκε η ομάδα για τους Βαλκανικούς Α/Γ

Συγκροτήθηκε η Εθνική ομάδα Ανδρών και Γυναικών που θα πάρει μέρος στο 75ο Βαλκανικό Πρωτάθλημα το οποίο θα διεξαχθεί στις 18 και 19 Ιουνίου στην Κραϊόβα της Ρουμανίας.

Η ομάδα αποτελείται συνολικά 47 αθλήτριες (23) και αθλητές (24) για τους οποίους είναι μια πολύ καλή ευκαιρία να τεστάρουν την αγωνιστική τους κατάσταση ενόψει των υποχρεώσεων της επόμενης περιόδου.

Η σύνθεση της ομάδας

Γυναίκες:

100-200μ Ραφαηλία Σπανουδάκη-Χατζηρήγα (ΓΣ Ηλιούπολης)

400μ Ανδριάννα Φέρρα (ΟΣΦΠ)

800μ Κατερίνα Κουτλή (ΓΣ Ηλιούπολης)

5.000μ Αναστασία Μαρινάκου (ΠΑΟ)

110μ εμπόδια – Αναΐς Καραγιάννη (ΑΕΚ) – Ελισάβετ Πεσιρίδου (ΑΟ Κάλλιστος)

400μ εμπόδια Δήμητρα Γναφάκη (ΠΑΟ)

3.000μ ΦΕ Ισαβέλλα Κοτσαχείλη (Πανιώνιος)

Υψος Ελευθερία Χριστογεώργου (ΓΣ Κηφισιάς) – Τατιάνα Γκούσιν (ΓΣ Κηφισιάς)

Επί κοντώ Νικολ Κυριακοπούλου ΑΓΕΣ Κάμειρος) – Ελένη Πόλακ (ΑΟ Μεγάρων)

Μήκος Βασιλική Χαϊτίδου (ΠΑΟΚ)

Τριπλούν Σπυριδούλα Καρύδη (ΑΟ Κάλλιστος)

Σφαιροβολία Μαρία Μαγκούλια (ΑΕ Καζώνης Καλύμνου)

Δισκοβολία Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου (ΓΣ Ηλιούπολης)

Σφυροβολία Σταματία Σκαρβέλη (ΓΣ Τρικάλων) – Σταυρούλα Κοσμίδου (ΓΣ Ελ Βενιζέλος)

4χ400μ Φέρρα-Γναφάκη-Μαρία Αργυρού (ΓΣ Ελ Βενιζέλος)-Δέσποινα Μουρτά (Ολυμπιάδα Πάτρας)-Αννα Κιάφα (ΓΣ Κηφισιάς)

7θλο Σοφία Υφαντίδου (ΟΚΑ Βικέλας) – Πασχαλίνα Παπαδοπούλου (ΓΣ Λαγκαδά)

Άνδρες

100μ Γιάννης Νυφαντόπουλος (ΓΣ Ελ Βενιζέλος) – Κώστας Ζήκος (ΓΕΑ Τρικάλων)

200μ Παναγιώτης Τριβυζάς (ΠΑΟ) – Νίκος Εμπέογλου (ΣΑΚΑ)

400μ Γιάννης Ντέτσικας (ΑΟ Ρόδου Ε.Μ. Σταματίου)

800μ Χρήστος Κοτίτσας (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας) – Χαράλαμπος Λαγός (ΓΣ Τρικάλων)

5.000μ Μάριος Αναγνώστου (Αναγέννηση Λαμίας)

110μ εμπόδια Μιχάλης Κιάφας (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας)

400μ εμπόδια Δημήτρης Λεβαντίνος (ΓΣ Κερατσινίου)

3.000μ ΦΕ Γιώργος Σταμούλης (ΑΟ Παλ Φαλήρου)

Ύψος Αντώνης Μέρλος (ΠΑΟΚ)

Επί κοντώ Γιάννης Ρίζος (ΑΣ Αρης) – Πέτρος Χατζίου (ΟΣΦΠ)

Μήκος Αντώνης Στυλιανίδης (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας) – Παναγιώτης Μαντζουρογιάννης (ΑΟ Κάλλιστος)

Τριπλούν Ανδρέας Πανταζής (ΑΟ Μεγάρων) – Δημήτρης Τσιάμης (ΟΣΦΠ)

Σφαιροβολία Αναστάσιος Λατιφλάρι (ΑΣ Κένταυρος) – Οδυσσέας Μουζενίδης (ΑΣ Κένταυρος)

Δισκοβολία Ιάσων Θανόπουλος (ΟΣΦΠ)

Ακοντισμός Δημήτρης Τσίτσος (ΓΣ Ελ Βενιζέλος)

Σφυροβολία Ιβαν Μενγλεμπέι (ΟΣΦΠ)

4χ100μ Νυφαντόπουλος-Ζήκος-Τριβυζάς-Εμπέογλου-Μυριανθόπουλος

10θλο Άρης Περιστέρης (ΓΑΣ Παιανίας)

Related posts

Πένθος στην ιστιοπλοΐα από τον θάνατο του πρωταθλητή Στράτου Κοσμόγλου

Κώστας Γεωργιάδης

Άτλας Ιωαννίνων: Φινάλε με 44 μετάλλια

Κώστας Γεωργιάδης

Η κάτοχος του τίτλου Ιταλία αντίπαλος της Εθνικής στον ημιτελικό

Κώστας Γεωργιάδης