20.9 C
Ιωάννινα
27 Μαΐου 2024
ΜΠΑΣΚΕΤ

Συνάντηση κορυφής για τους Vikos Φalcons

Το μενού της 19ης αγωνιστικής της National League 1 έχει σπουδαίο ντέρμπι για τους Vikos Φalcons.

Η ομάδα του Κώστα Δελέγκου υποδέχεται στο Νέο Κλειστό τη Νήαρ Ηστ, και στοχεύει να συνεχίσει το σερί των επιτυχιών.

Ο αγώνας θα διεξαχθεί το Σάββατο στις 17:00.

Συνεχίζεται το πρωτάθλημα με δυνατές αναμετρήσεις National League 1

Με τη διεξαγωγή της 22ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο και στον 3ο όμιλο και της 19ης στον 2ο, συνεχίζεται σήμερα (2/3) το πρωτάθλημα της National League 1.

Απόψε θα συνεχιστεί και η αναμέτρηση Αίολος Αγυιάς Πατρών-Πανελλήνιος για την 14η αγωνιστική του 2ου ομίλου, η οποία διακόπηκε στις 27 Ιανουαρίου, όταν έσπασε η μπασκέτα στην προθέρμανση για το δεύτερο ημίχρονο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1ος Όμιλος, 22η αγωνιστική

Σάββατο 2/3

Απ. Κόντος 16.00 ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Παγκράτι Κονταράτος-Ναστούλης-Ραπτογιάννης (Αλετράς)

Σοφία Μπεφόν 17.00 Παλαιό Φάληρο-ΑΕ Ν. Κηφισιάς Μπούκας-Αντωνιάδης-Βαγγάλης (Φλώρος)

Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Έσπερος Καλλιθέας Ουσταμπασίδης-Χρηστίδης Π.-Αναστασόπουλος Β. (Παπαφωτίου)

Τ. Βογιατζής 17.00 Πανελευσινιακός-Πρωτέας Βούλας Τεφτίκης-Κανελλόπουλος-Ανδρεόπουλος (Ντίνος)

Κυριακή 3/3

Βαρδινογιάννειο 17.00 ΟΦΗ-ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια Στρέμπας-Παπαδόπουλος Χρ.-Δελαγραμμάτικας (Σκανδαλάκης)

Μιχ. Μουρούτσος 17.00 Δάφνη- ΑΣΑ Αναγέννηση Αγγελής-Λογοθέτης-Καραμπιτσάκος (Μοσκοβής)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1) Αιγάλεω 36 16-4 1557-1397 160

2) ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια 34 14-6 1585-1433 152

3) ΑΟ Δάφνης 34 14-6 1520-1433 80

4) Πρωτέας Βούλας 33 14-5 1420-1212 208

5) Πανελευσινιακός 32 12-8 1533-1474 59

6) ΑΟ Π. Φαλήρου 32 13-6 1406-1365 41

7) ΟΦΗ 31 12-7 1422-1372 50

8) Έσπερος Καλλιθέας 27 8-11 1520-1498 22

9) ΑΣΑ Αναγέννηση 27 8-11 1336-1472 -136

10) ΑΕ Νέας Κηφισιάς 25 6-13 1325-1376 -51

11) ΕΦΑΟ Ζωγράφου 24 5-14 1356-1477 -121

12) ΑΟ Παγκρατίου 22 3-17 1360-1611 -251

13) ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 21 2-17 1362-1575 -213

* ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ, Πρωτέας Βούλας, ΟΦΗ, Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου, ΑΟ Π. Φαλήρου, Εσπερος, ΕΦΑΟ Ζωγράφου και ΑΕΝ Κηφισιάς έχουν κάνει το ρεπό τους.

2ος Όμιλος 19η αγωνιστική

Σάββατο 2/3

Κατσιμήδειο 16.00 Τρίκαλα Basket-ΓΣ Σοφάδων Κοϊμτζόγλου-Ηλιόπουλος-Κώνης (Χλωρός Ν.)

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Βίκος Ιωαννίνων-Νήαρ Ηστ Τσάνταλη-Αγραφιώτης Ι.-Σιταρίδης (Καραδήμας)

Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ.-Νίκη Βόλου Λουλουδιάδης-Εκίζογλου-Καντερές (Πλεξίδας)

Κυριακή 3/3

Διστόμου 13.00 Εθνικός Λιβαδειάς-ΝΕΟ Ληξουρίου Κούλης Χαρ.-Κούλης Κ.-Σκουλαρίκης (Χουγιάζος)

Ρεπό: Πανελλήνιος

14η αγωνιστική

Σάββατο 2/3

Παν. Αλεξιώτισσα 17.00 Αίολος Αγυιάς-Πανελλήνιος Φασόλης-Μπακετέα-Μπαβέλας (Σπυρόπουλος)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1) Βίκος Ιωαννίνων 29 12-5 1198-1107 91

2) Τρίκαλα Basket 27 11-5 1158-1082 76

3) Νήαρ Ηστ 27 10-7 1203-1131 72

4) Εθνικός Λειβαδιάς 26 10-6 1122-1039 83

5) ΝΕΟ Ληξουρίου 26 10-6 1165-1111 54

6) Εθνικός Πειραιά 26 9-8 1188-1224 -36

7) Αίολος Αγυιάς Πατρών 25 9-7 1166-1118 48

8) ΓΣ Σοφάδων 24 8-8 1129-1110 19

9) Πανελλήνιος 21 5-11 1157-1228 -71

10) Νίκη Βόλου 21 4-13 1194-1279 -85

11) Πρωτέας Γρεβενών 18 2-14 1033-1284 -251

*Εθνικός Πειραιά και Αίολος Αγυιάς Πατρών έχουν έναν αγώνα περισσότερο.
**Εκκρεμεί ο αγώνα Αίολος Αγυιάς Πατρών-Πανελλήνιος.
***Αίολος Αγυιάς, ΓΣ Σοφάδων, ΝΕΟ Ληξουρίου, Εθνικός Λειβαδιάς, Τρίκαλα Basket, Εθνικός Πειραιά και Πρωτέας Γρεβενών έχουν κάνει το ρεπό τους.

3ος Όμιλος, 22η αγωνιστική

Σάββατο 2/3

2ο Γ.Λ. Κομοτηνής 17.00 ΓΑΣ Κομοτηνή- ΜΓΣ Γέφυρας Κατωτικίδης-Λυγούρας-Νέδογλου (Αποστολίδης)

Καλαμαριάς 17.00 ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς-Φίλιππος Βέροιας Παπαγεωργίου-Γεωργούλης-Γιαννούλης (Παπαδόπουλος Ι.)

Αλ. Δημόγλου 17.00 Καβάλα-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων Ευφραιμίδης-Λαδάς-Θεοδωρίδης (Μπακλατζής)

Δ. Κραχτίδης 17.00 ΚΑΟ Δράμας-Πανσερραϊκός Δέλλας-Βασιλόπουλος-Αγραφιώτης Β. (Γαϊτάνης)

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-Μακεδονικός Αγραφιώτης Γρ.-Σαρακενίδης-Κλεπουσνιώτου (Αργυρού)

Τετάρτη 6/3

11ο Δημοτικό 17.00 ΔΕΚΑ_Λεύκιππος Ξάνθης Γερακίνης-Γεωργούλης-Γιατρόπουλος (Φωτιάδης)

Ρεπό ΧΑΝΘ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1) ΧΑΝΘ 37 17-3 1562-1286 276

2) Φίλιππος Βέροιας 34 14-6 1462-1410 52

3) ΔΕΚΑ 33 13-7 1507-1413 94

4) Λεύκιππος Ξάνθης 31 12-7 1264-1211 53

5) Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 31 11-9 1450-1362 88

6) Ερμής Λαγκαδά 30 10-10 1379-1306 73

7) ΓΑΣ Κομοτηνή 30 11-8 1257-1249 8

8) ΜΓΣ Γέφυρας 30 11-8 1305-1217 88

9) Πανσερραϊκός 28 9-10 1284-1259 25

10) ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 24 5-14 1197-1366 -169

11) ΕΚ Καβάλας 24 5-14 1255-1437 -182

12) Μακεδονικός 24 5-14 1194-1455 -261

13) ΚΑΟ Δράμας 22 3-16 1277-1422 -145

* ΕΚ Καβάλας, Μακεδονικός, ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς, Λεύκιππος Ξάνθης, ΓΑΣ Κομοτηνή, Πανσερραϊκός, ΜΓΣ Γέφυρας και ΚΑΟ Δράμας έχουν κάνει το ρεπό τους.

 

Related posts

Έδωσε μάχη αλλά υποβιβάστηκαν οι γυναίκες του IBC

Κώστας Γεωργιάδης

Β’ ΕΣΚΑΒΔΕ: Η απονομή στον πρωταθλητή Βίκο Ιωαννίνων U23

Κώστας Γεωργιάδης

89 συλλήψεις στο Βερολίνο

Άκης Λιούτας