31.9 C
Ιωάννινα
26 Ιουνίου 2022
ΜΠΑΣΚΕΤ

Συνέχισαν με ήττα οι έφηβοι του Φαίακα

Ο Φαίακας Κέρκυρας συνέχισε με ήττα και στον δεύτερο αγώνα του στη Β’ Φάση του Πανελλήνιου Εφήβων.

 

Α’ Όμιλος (Σέρρες, ΚΓ Κοιλάδας)

Σάββατο 16 Απριλίου

Διόσκουροι Κοζάνης-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 64-65

Διαιτητές: Σαρακενίδης-Κωνσταντινέλλης

Δεκάλεπτα: 20-17, 31-34, 46-49, 64-65

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Βλάχος, Κωνσταντινίδης, Βελώνης, Τασόπουλος, Κοτζαϊτσης, Βούρκας 10, Κοβλακάς 13(3), Χαραλαμπίδης, Βατζήκας 18(3), Αγορίτσας, Ραντσίδης 2, Γκλιάνας 21(4)

ΚΑΟΧ Ευρώπη’87 (Παναγιωτόπουλος): Παναγιωτόπουλος 5(1), Λάσκαρης 4, Προβατίδης-Αμπντουλάχι, Μαυρίδης, Ράντονιτς 25(1), Ματζίνος 3, Σακκοράφας, Πούλος, Τύπος 16(2), Ελευθερούδης, Σταμπουλής, Νταραντάνας 12

Άθλος Αλεξάνδρειας-ΑΕ Σέρρες 57-75

Διαιτητές: Σαρακενίδης-Κωσνταντινέλλης

Δεκάλεπτα: 13-22, 30-38, 46-58, 57-75

Άθλος Αλεξάνδρειας (Αγγέλης): Αγγελοστογιάννης 5 (1), Μούτσα 28 (4), Πολυμένης 2, Στυλίδης 4, Στακτάρης 16 (4), Τακούτης 2, Σαμαράς, Αναστασόπουλος, Πουρλιοτόπουλος, Λαφαζανίδης, Αγγέλης

Α.Ε.Σέρρες (Κακιούζης): Σκαπής 2, Γρηγοριάδης 5,Γιαλαμάς, Θεοφανίδης 2, Κακλίδης 8, Θεοδοσιάδης 28 (4), Φαρδέλλας 2, Καπετάκης 16, Πεχλιβανίδης, Θεοδωρίδης, Λάτσιος 2, Χατζόπουλος.

Αποτελέσματα

ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Άθλος Αλεξάνδρειας 62-57

Σέρρες-Διόσκουροι Κοζάνης 83-63

Η βαθμολογία: 1.Σέρρες 4 (2-0), 2.ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 4 (2-0), 3.Διόσκουροι 2 (0-2), 4.Άθλος Αλεξάνδρειας 2 (0-2)

Η συνέχεια και οι διαιτητές

Κυριακή 17 Απριλίου

13.00 Άθλος Αλεξάνδρειας-Διόσκουροι Κοζάνης Ευφραιμίδης-Κώνης

15.30 Σέρρες-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 Ευφραιμίδης-Κώνης

Β’ Όμιλος (Θήβα, ΚΓ Θήβας)

Σάββατο 16 Απριλίου

Φαίακας Κέρκυρας-ΑΟ Ν. Κεραυνός 60-100

Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Τσάλας

Δεκάλεπτα: 9-43, 30-63, 39-88, 60-100

Φαίακας Κέρκυρας (Δεσύλλας): Κακαρούγκας 7 (1), Σέκας 5 (1), Γκέκος 11 (1), Λουκάς, Μοσχοβίτης, Κονοφάος 5 (1), Στεμπάρι, Μουρμούρης 21 (2), Λουκανάρης 4, Βλασερός 7 (1), Λούβρος.

Κεραυνός Λάρισας (Πάκας): Πολιτόπουλος 17 (1), Τζαλαβάρας 14, Αντωνόπουλος 6 (2), Δεμίρης 10 (3), Πάσχος 24 (6), Νταμπούρας, Ευθυμίου, Γιάκουλας 20 (1), Μηνάς 6, Δρυστέλλας, Πλιάτσικας, Μάννης 3 (1)

Ήφαιστος Λήμνου-Κάδμος 30-71

Διαιτητές: Βελέντζας-Σπυρλιδάκης

Δεκάλεπτα: 6-19, 13-42, 22-57, 30-71

Ήφαιστος Λήμνου (Παπαμακάριος): Μπερτζιλιάν 4, Χριστοφιδέλλης, Μαγνήσαλης, Φτωχογιάννης, Ζεάκης 6, Φράγκος 2, Παπαδόπουλος, Μίτρε 1, Απότσος 6, Κρυσταλλάς, Μαυράκης 11, Λόζος.

Κάδμος (Αναστασίου-Δεφίγγος): Σκούμας 7 (1), Θεοδώρου 4, Αναστασίου Δ., Ευαγγελίου Γ. 7 (1), Μπόγρης 5 (1), Ευαγγελίου Ευγ. 5 (1), Λυμπερίου, Αναστασίου Δ.Μ., Τούτουζας 20 (2), Μελετίου 6, Μίχας 3 (1), Μπότσης 14.

Αποτελέσματα

Παρασκευή 15 Απριλίου

Κεραυνός Λάρισας-Ήφαιστος Λήμνου 86-40

Κάδμος-Φαίακας Κέρκυρας 66-41

Η βαθμολογία: 1.Κάδμος 4 (2-0), 2.Κεραυνός 4 (2-0), 3.Φαίακας 2 (0-2), 4.Ήφαιστος Λήμνου 2 (0-2)

Η συνέχεια και οι διαιτητές

Κυριακή 17 Απριλίου

12.00 Φαίακας Κέρκυρας-Ήφαιστος Λήμνου Καρακωνσταντόπουλος-Xρόνης

14.30 ΑΟ Ν. Κεραυνός-Κάδμος Καρακωνσταντόπουλος-Χρόνης

Γ’ Όμιλος (Κόρινθος, ΚΓ Κορίνθου)

Σάββατο 16 Απριλίου

ΚΑΟΚ Παλαίμων-Καλαμάτα 80 52-78

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χρ.-Παπαγεωργίου Δημ.

Δεκάλεπτα: 20-24, 11-19, 11-24, 10-11

ΚΑΟΚ (Βοϊδήλας): Λάσκος, Κούτρας 3, Σίμος 6, Γκιώνης 5, Σταματόπουλος, Στάμου 12, Τσώτος, Καραγιώργος 14, Σέγγας 5, Μαλάκος 7, Κουκουλάκης, Μανωλιτσάκης

Καλαμάτα 80 (Κορογώνας): Ταβουλαρέας, Χρονόπουλος 20, Χάιδος, Παυλόπουλος, Μαρκετάκης, Μαρλάντης 2, Μούργης 20, Χαντζής 15, Χειλάς 2, Παυλόπουλος 13, Δρούγας, Μήλας 6

Προμηθέας Π.-ΒΑΟΛ 68-30

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χρ.-Παπαγεωργίου Δημ.

Δεκάλεπτα: 20-9, 30-8, 5-6, 13-7

Προμηθέας Π. (Μελίγδης): Πλώτας 2, Ευστρατιάδης 3, Ράγκος 2, Χρυσανθόπουλος 13, Σοϊλεμετζίδης 10, Γεωργίου, Βλάσσης 8, Κουρέπης 2, Βάλμπεργκ 4, Γρυλλής 6, Κάναβος 2, Καλλιακούδας 16

ΒΑΟΛ Χίου (Χατζηλάμπρου): Κατολέων, Γκλώτσος 2, Σπάρταλης 18, Αγγελής, Μηλιάδης 7, Γιαννούτσος, Χατζηλάμπρου 3, Αλούρδας, Στείρος, Γεόμελος, Αντωνίου, Σταματίου

Αποτελέσματα

Παρασκευή 15 Απριλίου

Καλαμάτα 80-Προμηθέας Π. 47-83

ΒΑΟΛ Χίου-ΚΑΟΚ Παλαίμων 65-58

Η βαθμολογία: 1.Προμηθέας 4 (2-0), 2.Καλαμάτα 80 3 (1-1), 3.ΒΑΟΛ 3 (1-1), 4.ΚΑΟΚ 2 (0-2)

Η συνέχεια και οι διαιτητές

Κυριακή 17 Απριλίου

10.00 Καλαμάτα 80-ΒΑΟΛ Αδαμόπουλος Κ.-Τζιμινίδης

12.30 ΚΑΟΚ Παλαίμων-Προμηθέας Π. Αδαμόπουλος Κ.-Τζιμινίδης

Δ’ Όμιλος (Αθήνα. Μιχ. Μουρούτσος)

Σάββατο 16 Απριλίου

Αναγέννηση-Ιάλυσος 46-55

Διαιτητές: Ναστούλης-Πετράκης Ιωάν.

Δεκάλεπτα: 18-16, 10-21, 11-9, 7-9

Αναγέννηση Σάμου (Μαραθοκαμπίτης): Σαπουνάς 7 (2), Θεοδώρου 3 (1), Μαραθοκαμπίτης 10, Παπαγεωργίου 7 (1), Βαλαμώντης, Κούτζας, Κουκούλης 6, Γιαννάκης 2, Δημητράκος 8, Μαρίνης 3 (1), Σκάλκος, Καραγεωργίου

Ιάλυσος (Γρεμμενάς): Ντογκούς 11 (2), Φυλτζανίδης 8 (2), Τελώνης 7 (1), Λιαμής 6 (2), Συκόφυλλος 8, Βόνια, Πίτσης 3 (1), Σαράντης, Τσούβαλης, Τσακίρης 6 (2), Μπόζιτς 5 (1), Ριζόπουλος 1

Φανάρια Νάξου-Ηράκλειο 41-66

Διαιτητές: Τηγάνης-Μπιστιντζάνος

Δεκάλεπτα: 14-15, 27-37, 39-52, 41-66

Φανάρια Νάξου (Βερβαινιώτης): Χιλάι 7, Τριαντάφυλλος, Παπανικολάου, Ροδέ 1, Λιανόπουλος 10, Γκιόργκα, Φραγκίσκος, Σεϊντίνι 14, Δοκλής 4, Μανδηλαράς, Κούρτης 5, Βερώνης

Ηράκλειο (Πετράκης): Κανατάκης 10, Βογιατζάκης 9, Τσαγκαράκης, Μηλαθιανάκης 2, Μαρκάκης 2, Λαμπράκης 5, Κατσούρρι 11, Γενιτσαρίδης 3, Σαραντουλάκης 6, Κιουγιουμούτζης 9, Μουτάφης 7, Αλατσάκης 2

Αποτελέσματα

Παρασκευή 15 Απριλίου

Ηράκλειο-Αναγέννηση 89-35

Ιάλυσος-Φανάρια Νάξου 66-55

Η βαθμολογία: 1.Ηράκλειο 4 (2-0), 2.Ιάλυσος 4 (2-0), 3.Αναγέννηση 2 (0-2), 4.Φανάρια Νάξου 2 (0-2)

Η συνέχεια και οι διαιτητές

Κυριακή 17 Απριλίου

12.30 Αναγέννηση-Φανάρια Νάξου Κοντογιάννης-Σπυρλιδάκης

14.30 Ιάλυσος-Ηράκλειο Καλογριάς-Παπαγεωργίου Δ.

Ε’ Όμιλος (Αθήνα, Κροίσος Πέρσης)

Σάββατο 16 Απριλίου

Άρης Θεσσαλονίκης-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 59-56

Διαιτητές: Χαϊνά-Μπαβέλας

Δεκάλεπτα: 14-12, 28-20, 42-41, 59-56

Άρης (Μήτσικας): Νάκος, Πιάρας, Τσαχτσίρας 15, Βασιλειάδης, Καζαμίας, Καραγιάννης 13, Δονάκης, Χαβαλές 8, Λαμπρόπουλος 8, Ζωίδης, Σιόγκας, Γεροκώστας

Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Στεφανάκης): Ρετσίνας, Ανδρακάκος 15, Γενσούλης, Κωνσταντίνης, Γιακουμάκης, Στάππας, Μαράντης 13, Καραμπάγιας, Κορωνιός 14, Ροζάκης 2, Γιαννουλάκης 12, Χιωτάκης

Αποτελέσματα

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Περιστέρι 65-63

Η βαθμολογία: 1.Κρόνος Αγ. Δημητρίου 3 (1-1), 2. Άρης 2 (1-0), 3. Περιστέρι 1 (0-1)

Η συνέχεια και οι διαιτητές

Κυριακή 17 Απριλίου

16.30 Περιστέρι-Άρης Θεσσαλονίκης Κωστής-Λιαρομμάτης

Related posts

“Πόλεμος” ΕΟΚ-ΕΣΑΚΕ για τις άδειες

Κώστας Γεωργιάδης

Αγώνας πρόκληση για το IBC! Διεκδικεί την άνοδο στην Α2 Γυναικών!

Κώστας Γεωργιάδης

Νέα φιλική νίκη για την Εθνική Νέων Ανδρών

Κώστας Γεωργιάδης