31.9 C
Ιωάννινα
25 Ιουνίου 2022
ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Τέσσερις επί μέρους κληρώσεις πρωταθλημάτων

pyrros logo waterpolo

Πραγματοποιήθηκαν οι κληρώσεις, για τις επί μέρους φάσεις, των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών, Μίνι Παίδων (Κ13) και Μίνι Κορασίδων (Κ13).

Αναλυτικά:

Β’ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ, Α’ ΦΑΣΗ / Α’ ΓΥΡΟΣ (20-22/5)

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΟ Πετρούπολης, Άρης Νίκαιας, Μίλων, ΝΟ Καλαμακίου

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΠΣ Οξυγόνο, ΠΑΣ Φοίβος, ΧΑΝΘ, ΟΕΑΝΑ Βόλου

ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (27-29/5): Επειός Ήλιδας, ΝΟ Ναυπλίου, ΠΑΕ Άργης Καλαμάτας, Πύρρος Ιωαννίνων

ΟΜΙΛΟΣ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ: ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΝΟ Ρεθύμνου

Οι αγώνες του Β’ Γύρου, 1-3 Ιουλίου

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ, ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ 27-29/5 Άλιμος

1η αγωνιστική: Ολυμπιακός Αλίμου – ΓΣ Περιστερίου, ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ

2η αγωνιστική: Ολυμπιακός Αλίμου – ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων – ΓΣ Περιστερίου

3η αγωνιστική: ΝΟ Χανίων – Ολυμπιακός Αλίμου, ΓΣ Περιστερίου – ΟΦΗ

Οι 2 πρώτες ομάδες της κατάταξης ανέρχονται στην Α1 Εθνική Κατηγορία

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ, Β’ ΦΑΣΗ 20-22/5

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Νίκη Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου, Διώνη ΝΑ, ΝΟ Χαλκίδας, ΝΕ Λαμίας

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ: ΝΟ Χανίων, Ακαδημία Ηρακλείου, ΟΦΗ, ΝΟ Ρεθύμνου

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, ΠΑΣ Φοίβος, ΟΘΑ Καβάλας, ΟΦΘ, ΕΑΤΕ Κολλεγίου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΝΑΟ Κέρκυρας, Άρης Θεσσαλονίκης, Πανσερραϊκός, Πύρρος Ιωαννίνων, ΣΑΠΚ Νεάπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: ΝΟ Αργοστολίου, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΠΑΕ Άργης Καλαμάτας

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χίου, Νηρέας Γέρακα, Μίλων

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Υδραϊκός, ΑΕ Χαϊδαρίου, Ηλυσιακός, ΓΣ Ηλιούπολης, ΑΟ Καστέλας

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ολυμμπιακός, Ιωνικός Νίκαιας, ΣΚ Ροή, ΑΟ Πετρούπολης

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παναθηναϊκός, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά, Πανιώνιος

Προκρίνονται συνολικά 25 ομάδες (οι 2 πρώτες από τους Ομίλους των τεσσάρων και οι 3 πρώτες από τους υπόλοιπους)

ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ, Β’ ΦΑΣΗ 20-22/5

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου, Εθνικός Πειραιά, ΕΑΤΕ Κολλεγίου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ολυμπιακός Αλίμου, ΠΑΟΚ, ΝΟ Χανίων, ΝΕ Πατρών

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΓΣ Περιστερίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ολυμπιακός, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΟ Βουλιαγμένης

Δεν προκρίνεται η τελευταία ομάδα κάθε Ομίλου

Related posts

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 2022: Έναρξη της πρώτης ημέρας των αγώνων στη Θεσσαλονίκη

Κώστας Γεωργιάδης

Περικλής Ηλίας και Αργυρώ Μηλάκη πρωταθλητές στην ατομική χρονομέτρηση

Κώστας Γεωργιάδης

«Αφήνουμε οριστικά πίσω τις παθογένειες του παρελθόντος»

Κώστας Γεωργιάδης