15.9 C
Ιωάννινα
22 Σεπτεμβρίου 2021
ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Τα εισιτήρια της Β’ Φάσης των Μίνι Παίδων

waterpolo

Η Α’ Φάση στο πρωτάθλημα των Μίνι Παίδων ολοκληρώθηκε την Κυριακή (12/9), με το εισιτήριο για τη Β’ Φάση, που θα διεξαχθεί στις 24-16 Σεπτεμβρίου να παίρνουν 27 ομάδες.

Οι ομάδες που προκρίθηκαν είναι οι κάτωθι: ΝΟ Βουλιαγμένης, Εθνικός Πειραιά, Μίλων ΑΟΝΣ (Α’ όμιλος Αττικής), Νηρέας Χαλανδρίου, Νηρέας Γέρακα (Β’ όμιλος Αττικής), Ολυμπιακός, ΝΟ Καλαμακίου, Ηλυσιακός (Γ’ όμιλος Αττικής), ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΕ Χαϊδαρίου (Δ’ όμιλος Αττικής), Παναθηναϊκός, ΣΚ Ροή, ΓΣ Περιστερίου (Ε’ όμιλος Αττικής), Άρης Θεσσαλονίκης, ΝΟ Καβάλας, ΕΑΤΕΚ (Α’ όμιλος Θεσσαλονίκης), ΠΑΟΚ, ΝΟ Λάρισας, Πανσερραϊκός (Β’ όμιλος Θεσσαλονίκης), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου (Α’ όμιλος Πάτρας), ΝΑΟ Κέρκυρας, ΟΥΚ Βόλου (Β’ όμιλος Πάτρας), ΝΟ Χανίων και Ακαδημίες Ηρακλείου (όμιλος Χανίων).

Αναλυτικά οι τελικές βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Τελική Βαθμολογία:

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12 (94-11)

2. Εθνικός Πειραιά 9 (52-38)

3. Μίλων ΑΟΝΣ 6 (51-27)

4. ΝΟ Καστέλλας 3 (31-53)

5. Άρης Νικαίας 0 (4-103)

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Τελική Βαθμολογία:

1. Νηρέας Χαλανδρίου 9 (34-19)

2. Νηρέας Γέρακα 6 (33-23)

3. ΑΟ Πετρούπολης 3 (21-30)

4. Ιωνικός 0 (15-31)

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Τελική Βαθμολογία:

1. Ολυμπιακός 12 (73-7)

2. ΝΟ Καλαμακίου 9 (46-17)

3. Ηλυσιακός 6 (25-40)

4. Απόλλων Σμύρνης 3 (14-44)

5. Ποσειδώνας Σαλ. 0 (18-68)

 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Τελική Βαθμολογία:

1. ΑΟ Παλαιού Φαλήρου 12 (56-12)

2. ΑΝΟ Γλυφάδας 9 (41-22)

3. ΑΕ Χαϊδαρίου 4 (18-31)

4. Υδραϊκός 4 (18-39)

5. ΓΣ Ηλιούπολης 0 (16-45)

 

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Τελική Βαθμολογία:

1. Παναθηναϊκός 12 (91-7)

2. ΣΚ Ροή 9 (31-36)

3. ΓΣ Περιστερίου 6 (44-41)

4. Πανιώνιος 3 (32-39)

5. Τρίτων Αμαρουσίου 0 (11-86)

 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Τελική Βαθμολογία:

1. Άρης 12 (106-2)

2. ΝΟ Καβάλας 6 (30-51)

3. ΕΑΤΕΚ 4 (16-47)

4. ΟΦΘ 4 (20-47)

5. ΠΑΣ Φοίβος 3 (19-40)

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Τελική Βαθμολογία:

1. ΠΑΟΚ 12 (103-23)

2. ΝΟ Λάρισας 9 (104-36)

3. Πανσερραϊκός 6 (31-62)

4. ΧΑΝΘ 3 (16-74)

5. ΣΑΠΚ Νεάπολης 0 (21-80)

 

Α΄ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ

Τελική Βαθμολογία:

1. ΝΟ Πατρών 12 (103-15)

2. ΝΕ Πατρών 9 (48-51)

3. ΝΟ Ναυπλίου 6 (45-39)

4. ΝΟ Αργοστολίου 3 (30-56)

5. Άργης Καλαμάτας 0 (11-59)

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ

Τελική Βαθμολογία:

1. ΝΑΟ Κέρκυρας 9 (37-12)

2. ΟΥΚ Βόλου 6 (28-18)

3. ΝΟ Καλαμάτας 3 (28-28)

4. ΟΕΑΝΑΒ 0 (7-42)

 

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ

Τελική Βαθμολογία:

1. ΝΟ Χανίων 9 (55-14)

2. Ακαδημία Ηρακλείου 6 (23-33)

3. ΝΟ Ρεθύμνου 3 (19-32)

4. ΟΦΗ 0 (16-34)

Related posts

O Ηλίας Σπυριούνης σχετικά με την ακύρωση του νικητή στα 5 χλμ. του Ioannina Lake Run

Κώστας Γεωργιάδης

19o Motor Festival: Διαφήμιση για τον μηχανοκίνητο αθλητισμό!

Κώστας Γεωργιάδης

Αποθεωτική υποδοχή των χρυσών παιδιών με τα ασημένια ευρωπαϊκά μετάλλια

Κώστας Γεωργιάδης