19 Απριλίου 2024
ΜΠΑΣΚΕΤ

Την Τετάρτη ο αγώνας του Βίκου Ιωαννίνων

Τζάμπολ στην 18η αγωνιστική στη National League 1, και οι Vikos Φalcons έχουν μία επικίνδυνη έξοδο στο πρόγραμμα.

Η ομάδα του Κώστα Δελέγκου θα αγωνιστεί εκτός έδρας με τον Πανελλήνιο, ο οποίος θέλει τη νίκη για να μην μπλέξει με τα play out.

Η αναμέτρηση θα διεξαχθεί την Τετάρτη 28 Φεβρουαρίου, στις 17:00, λόγω της συμμετοχής διεθνούς παίκτη των γηπεδούχων με την Εθνική Αλβανίας.

Δυνατές αναμετρήσεις στους τρεις ομίλους

Με δυνατές και ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις συνεχίζεται σήμερα (24/2) το πρωτάθλημα της National League 1 στο πλαίσιο της οποίας θα διεξαχθούν, η 21η αγωνιστική στον 1ο και στον 3ο όμιλο και η 18η στον 2ο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1ος Όμιλος, 21η αγωνιστική

Σάββατο 24/2

Γ. Γεννηματάς 16.00 Πρωτέας Βούλας-Αιγάλεω Τσώνος-Παπαδόπουλος Χρ.-Καψιώχας (Ντίνος)

Μετς 17.00 Παγκράτι-ΟΦΗ Λογοθέτης-Λιόνας-Πλέγας (Τεφτίκης)

Εσπέρου 17.00 Έσπερος-Δάφνη Τσαχάκης-Τζίμης-Παπαγεωργίου Δημ. (Παπάντος)

Δ. Βικέλας 18.30 ΑΕ Ν. Κηφισιάς-ΕΦΑΟ Ζωγράφου Καλογερόπουλος Φ.-Παπαδόπουλος Ανδρ.-Μπον

Κυριακή 25/2

Δ. Περιστεράκης 13.00 ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια-Π. Φάληρο Αναστόπουλος-Γεράνιος-Νάστος

Ν. Αλικαρνασσού 17.00 ΑΣΑ Αναγέννηση-Πανελευσινιακός Καρακάσης-Καραμπιτσάκος-Λιαρομμάτης (Μακρής)

Ρεπό: ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1) Αιγάλεω 34 15-4 1485-1331 154

2) ΑΠΑΣ Τα Φανάρια Νάξου 33 14-5 1504-1349 155

3) Πρωτέας Βούλας 32 14-4 1354-1140 213

4) ΑΟ Δάφνης 32 13-6 1441-1362 79

5) Πανελευσινιακός 30 11-8 1461-1412 49

6) ΑΟ Π. Φαλήρου 30 12-6 1322-1284 38

7) ΟΦΗ 29 11-7 1341-1294 47

8) Έσπερος Καλλιθέας 26 8-10 1442-1419 23

9) ΑΣΑ Αναγέννηση 26 8-10 1274-1400 -125

10) ΑΕ Νέας Κηφισιάς 24 6-12 1248-1291 -43

11) ΕΦΑΟ Ζωγράφου 22 4-14 1271-1400 -129

12) ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 21 2-17 1362-1575 -213

13) ΑΟ Παγκρατίου 21 2-17 1282-1530 -248

* Πρωτέας Βούλας, ΟΦΗ, Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου, ΑΟ Π. Φαλήρου, Εσπερος, ΕΦΑΟ Ζωγράφου και ΑΕΝ Κηφισιάς έχουν κάνει το ρεπό τους.

2ος Όμιλος, 18η αγωνιστική

Σάββατο 24/2

Νήαρ Ηστ 17.00 Νήαρ Ηστ-Νίκη Βόλου Κοϊμτζόγλου-Πετράκης Γεωργ.-Τσικριτσάκη (Αλετράς)

Διστόμου 17.00 Εθνικός Λιβαδειάς-Πρωτέας Γρεβενών Ραχιώτης-Τούσης-Πολάτογλου (Χριστοδούλου)

Παλαμά 17.00 ΓΣ Σοφάδων-Εθνικός Πειραιά Δέλλας-Αγραφιώτης Γρ.-Κωνσταντινέλλης (Καρακώστας)

Κυριακή 25/2

Ληξουρίου 14.00 ΝΕΟ Ληξουρίου-Τρίκαλα Basket Λιότσιος-Κουτσοδήμος-Φασόλης (Θεοδωρόπουλος)

Τετάρτη 28/2

Πανελληνίου 17.00 Πανελλήνιος-Βίκος Ιωαννίνων Σκανδαλάκης-Κανελλόπουλος-Καμήτσος (Κυρτάτας)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1) Βίκος Ιωαννίνων 27 11-5 1112-1044 68

2) Τρίκαλα Basket 26 11-4 1081-1000 81

3) Νήαρ Ηστ 25 9-7 1125-1063 62

4) Αίολος Αγυιάς Πατρών 24 9-6 1108-1054 54

5) Εθνικός Λειβαδιάς 24 9-6 1042-978 64

6) ΝΕΟ Ληξουρίου 24 9-6 1083-1034 49

7) ΓΣ Σοφάδων 23 8-7 1046-1024 22

8) Εθνικός Πειραιά 22 7-8 1038-1083 -45

9) Πανελλήνιος 20 5-10 1094-1142 -48

10) Νίκη Βόλου 20 4-12 1126-1201 -75

11) Πρωτέας Γρεβενών 17 2-13 972-1204 -232

* ΓΣ Σοφάδων, ΝΕΟ Ληξουρίου, Εθνικός Λειβαδιάς, Τρίκαλα Basket, Εθνικός Πειραιά και Πρωτέας Γρεβενών έχουν κάνει το ρεπό τους.
**Εκκρεμεί ο αγώνας, Αίολος Αγυιάς Πατρών-Πανελλήνιος.

3ος Όμιλος, 21η αγωνιστική

Σάββατο 24/2

Γέφυρας 17.00 Γέφυρα-ΚΑΟ Δράμας Ευφραιμίδης-Γεωργούλης-Χατζηκώστας (Μοσχοτόγλου)

Βικέλας 17.00 Φίλιππος Βέροιας- ΓΑΣ Κομοτηνή Λόρτος-Παπαθανασίου-Τσαρδούλιας Τ. (Καλότσης)

Πεύκων 17.00 Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Αρετσού Καλαμαριάς Μπακάλης-Κώνης-Αγραφιώτης Β. (Αναστασίου Αθαν.)

Κοιλάδας 17.00 Πανσερραϊκός-ΔΕΚΑ Κατωτικίδης-Παπαγερίδης-Αναστασιάδης Π. (Δρακίογλου)

Φ. Αμοιρίδης 17.00 Λεύκιππος Ξάνθης-Ερμής Λαγκαδά Ντούρας-Παπαγεωργίου-Ντόγκας (Σαλικίδης)

Μακεδονικού 17.00 Μακεδονικός-ΧΑΝΘ Σελεβός-Αναστασιάδης Γ.-Κασούμης (Πανταζής)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1) ΧΑΝΘ 35 16-3 1467-1221 246

2) ΔΕΚΑ 32 13-6 1453-1340 113

3) Φίλιππος Βέροιας 32 13-6 1414-1363 52

4) Ερμής Λαγκαδά 29 10-9 1319-1243 76

5) Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 29 10-9 1377-1304 73

6) Λεύκιππος Ξάνθης 29 11-7 1201-1151 50

7) ΓΑΣ Κομοτηνή 29 11-7 1210-1201 9

8) ΜΓΣ Γέφυρας 28 10-8 1225-1156 69

9) Πανσερραϊκός 26 8-10 1211-1205 6

10) ΕΚ Καβάλας 24 5-14 1255-1437 -182

11) Μακεδονικός 23 5-13 1129-1360 -231

12) ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 23 5-13 1139-1293 -154

13) ΚΑΟ Δράμας 21 3-15 1216-1342 -126

* Μακεδονικός, ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς, Λεύκιππος Ξάνθης, ΓΑΣ Κομοτηνή, Πανσερραϊκός, ΜΓΣ Γέφυρας και ΚΑΟ Δράμας έχουν κάνει το ρεπό τους.

Related posts

Β’ ΕΣΚΑΒΔΕ: Ολοκληρώνεται ο α’ γύρος των playoff

Κώστας Γεωργιάδης

Α’ ΕΣΚΑΒΔΕ: Με Καναλάκι και Πύρρο Αρταίων η συνέχεια

Κώστας Γεωργιάδης

Νέο Κλειστό: Έξι αναμετρήσεις το Σ/Κ

Κώστας Γεωργιάδης