27.9 C
Ιωάννινα
20 Σεπτεμβρίου 2021
ΒΟΛΛΕΥ

Το πανόραμα του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος ανδρών

volleyball

volleyballΤο πρόγραμμα των αγώνων και των τεσσάρων ομίλων του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος ανδρών.

 

Α’ όμιλος (Γαλλία – Μονπελιέ)

Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου

15.15: Βουλγαρία – Ελλάδα
18.15: Πορτογαλία – Ιταλία
21.45: Γαλλία – Ρουμανία

Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου

18.15: Βουλγαρία – Ρουμανία
21.45: Ιταλία – Ελλάδα

Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου

18.15: Ελλάδα – Γαλλία
21.45: Βουλγαρία – Πορτογαλία

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου

15.00: Ρουμανία – Ιταλία
18.30: Πορτογαλία – Γαλλία

Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου

18.15: Ρουμανία – Ελλάδα
21.45: Γαλλία – Βουλγαρία

Τρίτη 17 Σεπτεμβρίου

15.00: Ελλάδα – Πορτογαλία
20.30: Ιταλία – Βουλγαρία

Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου

15.00: Πορτογαλία – Ρουμανία
21.45: Γαλλία – Ιταλία

Β’ όμιλος (Βέλγιο – Βρυξέλλες)

Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου

16.00: Σερβία – Γερμανία
18.30: Σλοβακία – Ισπανία
21.30: Βέλγιο – Αυστρία

Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου

18.30: Γερμανία – Βέλγιο
21.30: Σλοβακία – Αυστρία

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου

16.30: Ισπανία – Βέλγιο
19.30: Σερβία – Σλοβακία

Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου

18.30: Αυστρία – Γερμανία
21.30: Ισπανία – Σερβία

Τρίτη 17 Σεπτεμβρίου

18.30: Αυστρία – Ισπανία
21.30: Σλοβακία – Βέλγιο

Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου

18.30: Γερμανία – Σλοβακία
21.30: Βέλγιο – Σερβία

Πέμπτη 19 Σεπτεμβρόυ

18.30: Ισπανία – Γερμανία
21.30: Σερβία – Αυστρία

Γ’ όμιλος (Σλοβενία – Λιουμπλιάνα)

Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου

15.30: Τουρκία – Ρωσία
18.30: Φινλανδία – Βόρεια Μακεδονία
21.30: Σλοβενία – Λευκορωσία

Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου

18.30: Βόρεια Μακεδονία – Τουρκία
21.30: Λευκορωσία – Ρωσία

Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου

18.30: Βόρεια Μακεδονία – Ρωσία
21.30: Σλοβενία – Φινλανδία

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου

18.30: Λευκορωσία – Φινλανδία
21.30: Τουρκία – Σλοβενία

Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου

18.30: Ρωσία – Φινλανδία
21.30: Λευκορωσία – Βόρεια Μακεδονία

Τρίτη 17 Σεπτεμβρίου

18.30: Σλοβενία – Βόρεια Μακεδονία
21.30: Τουρκία – Λευκορωσία

Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου

18.30: Σλοβενία – Ρωσία
21.30: Φινλανδία – Τουρκία

Δ’ όμιλος (Ολλανδία – Ρότερνταμ)

Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου

15.00: Τσεχία – Ουκρανία
18.00: Εσθονία – Πολωνία
21.00: Ολλανδία – Μαυροβούνιο

Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου

17.00: Ουκρανία – Ολλανδία
20.00: Εσθονία – Μαυροβούνιο

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου

17.00: Ολλανδία – Πολωνία
20.00: Τσεχία – Εσθονία

Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου

18.00: Μαυροβούνιο – Ουκρανία
21.00: Πολωνία – Τσεχία

Τρίτη 17 Σεπτεμβρίου

18.00: Μαυροβούνιο – Πολωνία
21.00: Εσθονία – Ολλανδία

Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου

17.00: Ουκρανία – Εσθονία
21.00: Ολλανδία – Τσεχία

Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου

18.00: Τσεχία – Μαυροβούνιο
21.00: Πολωνία – Τσεχία

Related posts

Όροι διεξαγωγής επίσημων φιλικών αγώνων

Κώστας Γεωργιάδης

Ανανέωσε και η Άννα Τάσση στον ΠΑΣ Γιάννινα

Κώστας Γεωργιάδης

Μνημόνιο συνεργασίας της Ε.Ο.ΠΕ. με το Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου

Κώστας Γεωργιάδης