14.4 C
Ιωάννινα
29 Σεπτεμβρίου 2022
ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

Το πρόγραμμα της Α’ Ερασιτεχνικής 2022-23

Την Τετάρτη 14 Σεπτεμβρίου 2022, ξεκινάει ο μαραθώνιος των 38 αγωνιστικών της φετινής Α’ Ερασιτεχνικής.

Πριν τη διαδικασία της κλήρωσης επικράτησε ένταση με τον εκπρόσωπο της ΑΕ Μικρασιατών ο οποίος έκανε λόγω ότι κακώς δεν έχει διευκρινιστεί ακόμη αν θα έχουν τελικά συνέπειες οι ομάδες που δεν κατάφεραν να εγγραφούν στο Μητρώο της Γ.Γ.Α. σύμφωνα με τον νόμο του Αυγενάκη. Υπήρξε μάλιστα και ολιγόλεπτη διακοπή.

Ένταση επικράτησε και με ομάδες που διαφώνησαν με τη διεξαγωγή του πρωταθλήματος σε έναν όμιλο λόγω του μεγάλου αριθμού αγωνιστικών, με τη διοργανώτρια αρχή να απαντά ότι αν γίνονταν σε δύο ομίλους θα επιλέγονταν να διεξαχθεί και τρίτος γύρος λόγω του μικρού αριθμού των ομάδων σε καθέναν από τους δύο.

Με βάση την προκήρυξη, θα διεξαχθεί πρωτάθλημα δύο γύρων όπου η πρώτη ομάδα αναδεικνύεται πρωταθλήτρια, και συμμετέχει στα μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική, ενώ υποβιβάζονται οι πέντε τελευταίες ομάδες.

 

Το πρόγραμμα:

 

1η αγωνιστική 20η

Πίνδος Κόνιτσας-Άτλας Χουλιαράδες

ΠΑΟ Κουτσελιού-ΠΑΟ Ηλιόκαλης

Αστήρ Αμφιθέας-ΑΟ Ανατολής

ΑΟ Νεοχωρόπουλου-Τιτάν Λογγάδων

Αγία Μαρίνα-ΑΟ Σταυρακίου

Θύελλα Κατσικά-Αετός Νήσου

Θύελλα Ελεούσας-Αναγέννηση Κεφαλόβρυσου

ΑΕ Μικρασιατών-Αγροτικός Καστρίτσας

ΠΑΣ Μετσόβου-Παντελεήμων Δροσοχωρίου

Ρεπό: ΑΟ Κοσμηράς

 

2η αγωνιστική 21η

ΑΟ Κοσμηράς-Πίνδος Κόνιτσας

Άτλας Χουλιαράδες-ΠΑΟ Κουτσελιού

ΠΑΟ Ηλιόκαλης-ΑΟ Νεοχωρόπουλου

ΑΟ Ανατολής-Αγία Μαρίνα

Τιτάν Λογγάδων-Θύελλα Κατσικά

ΑΟ Σταυρακίου-Θύελλα Ελεούσας

Αετός Νήσου-ΑΕ Μικρασιατών

Αναγέννηση Κεφαλόβρυσου-Παντελεήμων Δροσοχωρίου

Αγροτικός Καστρίτσας-ΠΑΣ Μετσόβου

Ρεπό: Αστήρ Αμφιθέας

 

3η αγωνιστική 22η

Πίνδος Κόνιτσας-ΠΑΟ Κουτσελιού

Αστήρ Αμφιθέας-ΑΟ Κοσμηράς

ΑΟ Νεοχωρόπουλου-Άτλας Χουλιαράδες

Θύελλα Κατσικά-ΠΑΟ Ηλιόκαλης

Θύελλα Ελεούσας-ΑΟ Ανατολής

ΑΕ Μικρασιατών-Τιτάν Λογγάδων

Παντελεήμων Δροσοχωρίου-ΑΟ Σταυρακίου

ΠΑΣ Μετσόβου-Αετός Νήσου

Αγροτικός Καστρίτσας-Αναγέννηση Κεφαλόβρυσου

Ρεπό: Αγία Μαρίνα

 

4η αγωνιστική 23η

Αστήρ Αμφιθέας-Πίνδος Κόνιτσας

ΠΑΟ Κουτσελιού-ΑΟ Νεοχωρόπουλου

ΑΟ Κοσμηράς-Αγία Μαρίνα

Άτλας Χουλιαράδες-Θύελλα Κατσικά

ΠΑΟ Ηλιόκαλης-ΑΕ Μικρασιατών

ΑΟ Ανατολής-Παντελεήμων Δροσοχωρίου

Τιτάν Λογγάδων-ΠΑΣ Μετσόβου

ΑΟ Σταυρακίου-Αγροτικός Καστρίτσας

Αετός Νήσου-Αναγέννηση Κεφαλόβρυσου

Ρεπό: Θύελλα Ελεούσας

 

 

5η αγωνιστική 24η

Πίνδος Κόνιτσας-ΑΟ Νεοχωρόπουλου

Αγία Μαρίνα-Αστήρ Αμφιθέας

Θύελλα Κατσικά-ΠΑΟ Κουτσελιού

Θύελλα Ελεούσας-ΑΟ Κοσμηράς

ΑΕ Μικρασιατών-Άτλας Χουλιαράδες

ΠΑΣ Μετσόβου-ΠΑΟ Ηλιόκαλης

Αγροτικός Καστρίτσας-ΑΟ Ανατολής

Αναγέννηση Κεφαλόβρυσου-Τιτάν Λογγάδων

Αετός Νήσου-ΑΟ Σταυρακίου

Ρεπό: Παντελεήμων Δροσοχωρίου

 

6η αγωνιστική 25η

Αγία Μαρίνα-Πίνδος Κόνιτσας

ΑΟ Νεοχωρόπουλου-Θύελλα Κατσικά

Αστήρ Αμφιθέας-Θύελλα Ελεούσας

ΠΑΟ Κουτσελιού-ΑΕ Μικρασιατών

ΑΟ Κοσμηράς-Παντελεήμων Δροσοχωρίου

Άτλας Χουλιαράδες-ΠΑΣ Μετσόβου

ΠΑΟ Ηλιόκαλης-Αναγέννηση Κεφαλόβρυσου

ΑΟ Ανατολής-Αετός Νήσου

Τιτάν Λογγάδων-ΑΟ Σταυρακίου

Ρεπό: Αγροτικός Καστρίτσας

 

7η αγωνιστική 26η

Πίνδος Κόνιτσας-Θύελλα Κατσικά

Θύελλα Ελεούσας-Αγία Μαρίνα

ΑΕ Μικρασιατών-ΑΟ Νεοχωρόπουλου

Παντελεήμων Δροσοχωρίου-Αστήρ Αμφιθέας

ΠΑΣ Μετσόβου-ΠΑΟ Κουτσελιού

Αγροτικός Καστρίτσας-ΑΟ Κοσμηράς

Αναγέννηση Κεφαλόβρυσου-Άτλας Χουλιαράδες

ΑΟ Σταυρακίου-ΠΑΟ Ηλιόκαλης

Τιτάν Λογγάδων-ΑΟ Ανατολής

Ρεπό: Αετός Νήσου

 

8η αγωνιστική 27η

Θύελλα Ελεούσας-Πίνδος Κόνιτσας

Θύελλα Κατσικά-ΑΕ Μικρασιατών

Αγία Μαρίνα-Παντελεήμων Δροσοχωρίου

ΑΟ Νεοχωρόπουλου-ΠΑΣ Μετσόβου

Αστήρ Αμφιθέας-Αγροτικός Καστρίτσας

ΠΑΟ Κουτσελιού-Αναγέννηση Κεφαλόβρυσου

ΑΟ Κοσμηράς-Αετός Νήσου

Άτλας Χουλιαράδες-ΑΟ Σταυρακίου

ΠΑΟ Ηλιόκαλης-ΑΟ Ανατολής

Ρεπό: Τιτάν Λογγάδων

 

9η αγωνιστική 28η

Πίνδος Κόνιτσας-ΑΕ Μικρασιατών

Παντελεήμων Δροσοχωρίου-Θύελλα Ελεούσας

ΠΑΣ Μετσόβου-Θύελλα Κατσικά

Αγροτικός Καστρίτσας-Αγία Μαρίνα

Αναγέννηση Κεφαλόβρυσου-ΑΟ Νεοχωρόπουλου

Αετός Νήσου-Αστήρ Αμφιθέας

ΑΟ Σταυρακίου-ΠΑΟ Κουτσελιού

Τιτάν Λογγάδων-ΑΟ Κοσμηράς

ΑΟ Ανατολής-Άτλας Χουλιαράδες

Ρεπό: ΠΑΟ Ηλιόκαλης

 

10η αγωνιστική 29η

Παντελεήμων Δροσοχωρίου-Πίνδος Κόνιτσας

ΑΕ Μικρασιατών-ΠΑΣ Μετσόβου

Θύελλα Ελεούσας-Αγροτικός Καστρίτσας

Θύελλα Κατσικά-Αναγέννηση Κεφαλόβρυσου

Αγία Μαρίνα-Αετός Νήσου

ΑΟ Νεοχωρόπουλου-ΑΟ Σταυρακίου

Αστήρ Αμφιθέας-Τιτάν Λογγάδων

ΠΑΟ Κουτσελιού-ΑΟ Ανατολής

ΑΟ Κοσμηράς-ΠΑΟ Ηλιόκαλης

Ρεπό: Άτλας Χουλιαράδες

 

11η αγωνιστική 30η

Πίνδος Κόνιτσας-ΠΑΣ Μετσόβου

Αγροτικός Καστρίτσας-Παντελεήμων Δροσοχωρίου

Αναγέννηση Κεφαλόβρυσου-ΑΕ Μικρασιατών

Αετός Νήσου-Θύελλα Ελεούσας

ΑΟ Σταυρακίου-Θύελλα Κατσικά

Τιτάν Λογγάδων-Αγία Μαρίνα

ΑΟ Ανατολής-ΑΟ Νεοχωρόπουλου

ΠΑΟ Ηλιόκαλης-Αστήρ Αμφιθέας

Άτλας Χουλιαράδες-ΑΟ Κοσμηράς

Ρεπό: ΠΑΟ Κουτσελιού

 

12η αγωνιστική 31η

Πίνδος Κόνιτσας-Αγροτικός Καστρίτσας

ΠΑΣ Μετσόβου-Αναγέννηση Κεφαλόβρυσου

Παντελεήμων Δροσοχωρίου-Αετός Νήσου

ΑΕ Μικρασιατών-ΑΟ Σταυρακίου

Θύελλα Ελεούσας-Τιτάν Λογγάδων

Θύελλα Κατσικά-ΑΟ Ανατολής

Αγία Μαρίνα-ΠΑΟ Ηλιόκαλης

Αστήρ Αμφιθέας-Άτλας Χουλιαράδες

ΠΑΟ Κουτσελιού-ΑΟ Κοσμηράς

Ρεπό: ΑΟ Νεοχωρόπουλου

 

13η αγωνιστική 32η

Αναγέννηση Κεφαλόβρυσου-Πίνδος Κόνιτσας

Αετός Νήσου-Αγροτικός Καστρίτσας

ΑΟ Σταυρακίου-ΠΑΣ Μετσόβου

Τιτάν Λογγάδων-Παντελεήμων Δροσοχωρίου

ΑΟ Ανατολής-ΑΕ Μικρασιατών

ΠΑΟ Ηλιόκαλης-Θύελλα Ελεούσας

Άτλας Χουλιαράδες-Αγία Μαρίνα

ΑΟ Κοσμηράς-ΑΟ Νεοχωρόπουλου

ΠΑΟ Κουτσελιού-Αστήρ Αμφιθέας

Ρεπό: Θύελλα Κατσικά

 

14η αγωνιστική 33η

Πίνδος Κόνιτσας-Αετός Νήσου

Αναγέννηση Κεφαλόβρυσου-ΑΟ Σταυρακίου

Αγροτικός Καστρίτσας-Τιτάν Λογγάδων

ΠΑΣ Μετσόβου-ΑΟ Ανατολής

Παντελεήμων Δροσοχωρίου-ΠΑΟ Ηλιόκαλης

Θύελλα Ελεούσας-Άτλας Χουλιαράδες

Θύελλα Κατσικά-ΑΟ Κοσμηράς

Αγία Μαρίνα-ΠΑΟ Κουτσελιού

ΑΟ Νεοχωρόπουλου-Αστήρ Αμφιθέας

Ρεπό: ΑΕ Μικρασιατών

 

15η αγωνιστική 34η

ΑΟ Σταυρακίου-Πίνδος Κόνιτσας

Τιτάν Λογγάδων-Αετός Νήσου

ΑΟ Ανατολής-Αναγέννηση Κεφαλόβρυσου

ΠΑΟ Ηλιόκαλης-Αγροτικός Καστρίτσας

Άτλας Χουλιαράδες-Παντελεήμων Δροσοχωρίου

ΑΟ Κοσμηράς-ΑΕ Μικρασιατών

ΠΑΟ Κουτσελιού-Θύελλα Ελεούσας

Αστήρ Αμφιθέας-Θύελλα Κατσικά

ΑΟ Νεοχωρόπουλου-Αγία Μαρίνα

Ρεπό: ΠΑΣ Μετσόβου

 

16η αγωνιστική 35η

Πίνδος Κόνιτσας-Τιτάν Λογγάδων

ΑΟ Σταυρακίου-ΑΟ Ανατολής

Αετός Νήσου-ΠΑΟ Ηλιόκαλης

Αγροτικός Καστρίτσας-Άτλας Χουλιαράδες

ΠΑΣ Μετσόβου-ΑΟ Κοσμηράς

Παντελεήμων Δροσοχωρίου-ΠΑΟ Κουτσελιού

ΑΕ Μικρασιατών-Αστήρ Αμφιθέας

Θύελλα Ελεούσας-ΑΟ Νεοχωρόπουλου

Θύελλα Κατσικά-Αγία Μαρίνα

Ρεπό: Αναγέννηση Κεφαλόβρυσου

 

17η αγωνιστική 36η

ΑΟ Ανατολής-Πίνδος Κόνιτσας

ΠΑΟ Ηλιόκαλης-Τιτάν Λογγάδων

Άτλας Χουλιαράδες-Αετός Νήσου

ΑΟ Κοσμηράς-Αναγέννηση Κεφαλόβρυσου

ΠΑΟ Κουτσελιού-Αγροτικός Καστρίτσας

Αστήρ Αμφιθέας-ΠΑΣ Μετσόβου

ΑΟ Νεοχωρόπουλου-Παντελεήμων Δροσοχωρίου

Αγία Μαρίνα-ΑΕ Μικρασιατών

Θύελλα Κατσικά-Θύελλα Ελεούσας

Ρεπό: ΑΟ Σταυρακίου

 

18η αγωνιστική 37η

ΠΑΟ Ηλιόκαλης-Πίνδος Κόνιτσας

Τιτάν Λογγάδων-Άτλας Χουλιαράδες

ΑΟ Σταυρακίου-ΑΟ Κοσμηράς

Αετός Νήσου-ΠΑΟ Κουτσελιού

Αναγέννηση Κεφαλόβρυσου-Αστήρ Αμφιθέας

Αγροτικός Καστρίτσας-ΑΟ Νεοχωρόπουλου

ΠΑΣ Μετσόβου-Αγία Μαρίνα

Παντελεήμων Δροσοχωρίου-Θύελλα Κατσικά

ΑΕ Μικρασιατών-Θύελλα Ελεούσας

Ρεπό: ΑΟ Ανατολής

 

19η αγωνιστική 38η

Άτλας Χουλιαράδες-ΠΑΟ Ηλιόκαλης

ΑΟ Κοσμηράς-ΑΟ Ανατολής

ΠΑΟ Κουτσελιού-Τιτάν Λογγάδων

Αστήρ Αμφιθέας-ΑΟ Σταυρακίου

ΑΟ Νεοχωρόπουλου-Αετός Νήσου

Αγία Μαρίνα-Αναγέννηση Κεφαλόβρυσου

Θύελλα Κατσικά-Αγροτικός Καστρίτσας

Θύελλα Ελεούσας-ΠΑΣ Μετσόβου

ΑΕ Μικρασιατών-Παντελεήμων Δροσοχωρίου

Ρεπό: Πίνδος Κόνιτσας

 

 

 

Related posts

Επιστροφή στη Ζωοδόχο

Κώστας Γεωργιάδης

Η ΕΠΣΗΠ ψάχνει για τον νέο Προπονητή Ενωσιακών Ομάδων

Κώστας Γεωργιάδης

Μαυρωτάς: «Δεν μπορεί να διαιωνίζεται το θέμα του Μητρώου»

Κώστας Γεωργιάδης