19 Απριλίου 2024
ΜΠΑΣΚΕΤ

National League 2: Δυνατές αναμετρήσεις στους πέντε ομίλους

Κορυφώνεται το ενδιαφέρον στο πρωτάθλημα της National League 2 καθώς σήμερα (3/3) διεξάγονται τα παιχνίδια της 18ης αγωνιστικής στους πέντε ομίλους.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1ος Όμιλος
Κυριακή 3 Μαρτίου
Νέο Κωστακίων 17.00 Δόξα Πύρρου Άρτας-Αστέρας Τεμένης Παπαγερίδης-Χατζηχαρίσης-Νικολαϊδης (Μίγδος)
Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Ιωάννινα ΣΚ-ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου Σαρακενίδης-Τσαρδούλιας Τ.-Κασούμης (Τζαμάκου)
Ν. Κίου 17.00 Αργοναύτης Ν. Κίου-Γαργαλιάνοι Τούσης-Κουλουμπαρίτσης-Πολάτογλου (Τοκατλίδης)
Παραμυθιάς 17.00 ΚΑΕ Παραμυθιάς-Παναχαϊκή Αγραφιώτης Γρ.-Αθανασιάδης Αθ.-Κουρόγλου (Καραδήμας)
Κάτω Αχαϊας 17.00 ΑΟ Αχαγιά 82-Ιόνιος Σιδερής-Μπον-Γερός (Κρεσταινίτης)
Promitheas Park EA Προμηθέας 2014-ΑΓΣ Ιωαννίνων (ανεβλήθη)
Τετάρτη 6 Μαρτίου
Ιωαννίνων (Ν) 18.00 Ιωάννινα ΣΚ-ΕΑ Προμηθέας 2014 Κοϊμτζόγλου-Τοπαλίδης-Αναστασιάδης Γ. (Τζαμάκου)

2ος Όμιλος
Κυριακή 3 Μαρτίου
Κορίνθου 17.00 ΚΑΟΚ Παλαίμων-Αργοναύτης Τρ. Σπυρόπουλος Αντ.-Νικόλιας-Ζαφείρη (Σακελλάρη)
Υμηττού 17.00 Δούκας-Ίκαρος Καλλιθέας Κιουλάφας-Παπαγεωργίου Δημ.-Αλεξόπουλος Χρ. (Δήμου)
Αντ. Φώτσης 17.00 Ηλυσιακός-ΑΚ Μπάσκετ Ελευσίνας Ραχιώτης-Τζαγκατζής-Αυγουστόγλου (Λημνιάτης)
Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Πέρα Γεωργόπουλος-Μπερέτσος-Χρήστου (Θωμάς)
Δ. Περιστεράκης 13.00 Πανναξιακός-Πικέρμι Κουτσοδήμος-Τσακιράκη-Τσάλας (Τεφτίκης)
Ρεπό: ΚΑΠ

3ος Όμιλος
Κυριακή 3 Μαρτίου
Α΄Μοσχάτου 17.00 Ελευθερία Μ.-Νίκη Αμαρουσίου Βελέντζας-Καραπαπάς-Ρώτας (Γιαλιάς)
Α’ Ηλιούπολης 17.00 Ηλιούπολη-ΚΟ Χολαργού Σπυρλιδάκης-Χρόνης-Μούστρης (Καφετζέλης)
Λίντο 17.00 Ηράκλειο-Πεύκη Μακρόπουλος-Ελ Ανύ-Λιόνας (Μακρής)
Αγ. Αναργύρων 15.30 ΓΕ Αγ. Αναργύρων-Δάφνη Δ. Σίμα-Τζιμινίδης-Αυγερινός (Κουτσομήτρος)
ΕΑΚ Χανίων 15.00 ΑΟΚ Χανιά-Ερμής Αργυρούπολης Διαμαντής-Θεοδοσόπουλος-Αποστολόπουλος Χ. (Χριστινάκης)
Π. Σαλπέας 17.00 Πορφύρας-Ένωση Ιλίου Χρηστίδης Η.-Αλεξόπουλος Π.-Παπαχρυσανθακόπουλος (Φαλούκας)

4ος Όμιλος
Κυριακή 3 Μαρτίου
Δ. Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-ΑΕ Λάρισας Ταρενίδης-Μπουγλός Π.-Αναστασιάδης Π. (Τέγα)
Μπάρας 17.00 Τρίκαλα-Ολυμπιακός Βόλου Μαραμής-Μιχέλης-Λαμπρέλλης (Μπουργάνης)
Άργους Ορ. 17.00 Άργος Ορεστικό-Αλμυρός Σελεβός-Ντόντης-Καραβάς (Μπαταούλα)
Εκπ. Φρυγανιώτη 17.00 Εκπ. Φρυγανιώτη-Κου.Πα. Κιλκίς Μπουγλός Ι.-Κάννης-Πάνος (Μοσχοτόγλου)
ΣΣ Κατερίνης 17.00 Πιερικός Αρχέλαος-Αετοί Βέροιας Παζώλης-Κοντογιάννης-Δώνης (Γιαμούζης)
Ρεπό: Καστοριά

5ος Όμιλος
Κυριακή 3 Μαρτίου
Σιδηροκάστρου 17.00 Ρούπελ Σιδ.-Σταυρούπολη Παπαγεωργίου-Χατζηκώστας-Γκαντίδης Θ. (Δημάδης)
Βασιλικών 17.00 ΓΑΣ Βασιλικών-Ακαδ. Μπάσκετ Μουδανιών Καντερές-Δημούδης-Μαρτυγάκης (Κωστίκας)
Ν. Μουδανιών 17.00 ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Ασπίς Ξάνθης Λαδάς-Γκαρτζονίκας-Κοντοστάθης (Θωμόπουλος)
Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-Αγ. Βαρβάρα Εκίζογλου-Νέδογλου-Τσαρδούλιας Χρ. (Γεωργικόπουλος)
Λαγυνών 17.00 Εθνικός Λαγυνών-Ιωνικός Ιωνίας Παπαθανασίου-Κανελλίδης-Μιχέλη (Αναστασίου Αθ.)
Τρίτη 5 Μαρτίου Κορδελιού 19.30 Όλυμπος ΕΚΕ-Ναύαρχος Βότσης Λόρτος-Σιταρίδης-Αναστασιάδης Γ. (Τοζακίδης)

Related posts

Β’ ΕΣΚΑΒΔΕ: Ολοκληρώνεται ο α’ γύρος των playoff

Κώστας Γεωργιάδης

Α’ ΕΣΚΑΒΔΕ: Με Καναλάκι και Πύρρο Αρταίων η συνέχεια

Κώστας Γεωργιάδης

Νέο Κλειστό: Έξι αναμετρήσεις το Σ/Κ

Κώστας Γεωργιάδης