12.8 C
Ιωάννινα
13 Απριλίου 2024
ΜΠΑΣΚΕΤ

National League 2: Δυνατές αναμετρήσεις στους πέντε ομίλους

Συνέχεια σήμερα (10/3) με ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα της National League 2 και τα παιχνίδια της 19ης αγωνιστικής στους πέντε ομίλους.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων:

1ος Όμιλος
Αιγίου 17.00 Αστέρας Τεμένης-Ιωάννινα ΣΚ Αναστασόπουλος Βας.-Αλεξόπουλος Π.-Δόβας (Θεοδοσόπουλος)
Κρυα Ιτέων 17.00 ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου-Αργοναύτης Ν. Κίου Βαγγάλης-Αλεξόπουλος Χρ.-Τσαγκατζής (Θεοδωρόπουλος Γ.)
Παναχαϊκής 17.00 Παναχαϊκή-Γαργαλιάνοι Λιότσιος-Ουσταμπασίδης-Περδετζόγλου (Κρεσταινίτης)
Ιωαννίνων (Ν) 17.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων-Δόξα Πύρρου Άρτας Σιταρίδης-Σταμπουλής-Καρυπίδης (Τζαμάκου)
Κέρκυρας 16.30 Ιόνιος-ΕΑ Προμηθέας 2014 Αναστασιάδης Β.-Κώνης-Δώνης (Μιχαλόπουλος)
Παραμυθιάς 17.00 ΚΑΕ Παραμυθιάς-Αχαγιά 82 Μαραμής-Μπουγλός Π.-Γιατρόπουλος (Μίγδος)

2ος Όμιλος
Ραφήνας 17.00 Αργοναύτης Τριγλίας-Δούκας Σίμα-Τζιμινίδης-Μπερέτσος (Φαλούκας)
Εσπέρου 17.00 ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας-Ηλυσιακός Δελαγραμμάτικας-Κηπώσης-Ρώτας (Λημνιάτης)
Βυζαντινό 17.00 Πέρα-ΚΑΟΚ Παλαίμων Τσακιράκη-Μπολάνο-Αποστολόπουλος (Ζώης)
Διώνης 17.00 Πικέρμι-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Ραπτογιάννης-Βαλουξής-Παλογέλης (Κυριόγλου)
Γεωργία Λαούδη 13.00 ΚΑΠ-Πανναξιακός Κωνσταντινίδου-Διαμαντής-Τζανετάκης (Παπαφωτίου)
Ρεπό: Ακαδημία Μπάσκετ Ελευσίνας

3ος Όμιλος
Κοκκινιάς Αμαρουσίου 17.00 Νίκη Αμαρουσίου-Ηλιούπολη Ραχιώτης-Πετράκης Ιωάν.-Πετράκης Γεωρ. (Τεφτίκης
Αντ. Τρίτσης 17.00 ΚΟ Χολαργού-Ηράκλειο Τσάλας-Ξηροκώστας-Γκαραβέλος (Σταθούλης)
1ο Χαϊδαρίου 17.00 Δάφνη Δαφνίου-Πεύκη Παπαδόπουλος Ανδρ.-Δημουλάς-Παπανικολάου Ιωάν. (Θωμάς)
Αργοναύτες 17.00 Ερμής Αργυρούπολης-Ελευθερία Μοσχάτου Πολάτογλου-Γερός-Αρτελάρης (Καφετζέλης)
Γ. Κακούρης 17.00 Ένωση Ιλίου-ΑΟΚ Χανιά Μαρουδιάς-Μυζίκας-Πετρόπουλος Γ. (Γιαλιάς)
Αγ. Αναργύρων 15.30 ΓΕ Αγ. Αναργύρων-Πορφύρας Ναστούλης-Σκουλαρίκης-Οικονόμου (Γκόγκας)

4ος Όμιλος
Αγ. Θωμά 19.30 ΑΕ Λάρισας-Τρίκαλα Γιαννούλης-Μπουγλός Ι.-Κοντοστάθης (Γιούδης)
Αλμυρού 17.00 Αλμυρός-Ολυμπιακός Βόλου Γεωργούλης-Αναστασιάδης Π.-Νικολαϊδης (Μόρφη)
Κιλκίς (Ν) 17.00 Κου.Πα. Κιλκίς-Καστοριά Παπαγερίδης-Κανελλίδης-Κουρόγλου (Γιαμούζης)
Βικέλας 17.00 Αετοί Βέροιας-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη Παπαγεωργίου-Τούσης-Γκαντίδης Μ. (Ντόγκας)
Άργους Ορεστικό 17.00 Άργος Ορεστικό-Πιερικός Αρχέλαος Αγραφιώτης Γρ.-Καντερές-Κωνσταντινέλης (Πλεξίδας)
Ρεπό: ΓΣ Τιτάνες Παλαμά

5ος Όμιλος
Λαζ. Παπαδόπουλος 17.00 Σταυρούπολη-Όλυμπος ΕΚΕ Σαρακενίδης-Ηλιόπουλος-Αθανασιάδης Αθ. (Φωτιάδης)
Μίκρας 1 17.00 Ναύαρχος Βότσης-ΓΑΣ Βασιλικών Λόρτος-Αγραφιώτης Β.-Κασούμης (Σιμητόπουλος Ιωάν.)
Χ. Χριστοδούλου 17.00 Ασπίς Ξ.-Ακαδημία Μπάσκετ Μουδανιών Καραβάς-Λαμπρέλλης-Σμπρίνης (Σαλικίδης)
Ποταμουδιών 17.00 ΜΠΑΣ Αγ. Βαρβάρα-Ρούπελ Σιδηροκάστρου Ντούρας-Μιχέλης-Μαρτυγάκης (Μπρίγκος)
Διαβατών 17.00 Ιωνικός Ιωνίας-Ευκαρπία Κλεπουσνιώτου-Τογανίδου-Αβρονιδάκης (Αναστασίου Αθ.)
Ν. Μουδανιών 17.00 ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Εθνικός Λαγυνών Νέδογλου-Καντζουρίδης-Δημούδης (Θωμόπουλος)

Related posts

Για τις ελπίδες ανόδου ο ΑΓΣΙ WBC

Κώστας Γεωργιάδης

Ξεκούραση για τις γυναίκες του IBC

Κώστας Γεωργιάδης

Στη μάχη παραμονής το IBC

Κώστας Γεωργιάδης