15.9 C
Ιωάννινα
21 Μαΐου 2024
ΜΠΑΣΚΕΤ

National League 2: Δυνατές αναμετρήσεις στους πέντε ομίλους

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της National League 2 με τις αναμετρήσεις της 16ης αγωνιστικής στους πέντε ομίλους.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1ος Όμιλος
Κυριακή 18/2
Κάτω Αχαϊας 17.00 Αχαγιά 82-Αστέρας Κηπώσης–Σάλτας-Τζαγκάτζης (Δημόπουλος)
Κωστακίων 17.00 Δόξα Πύρρου Άρτας-Γαργαλιάνοι Μακρόπουλος-Λιαρομμάτης-Μπολάνο (Σταθόπουλος)
Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Ιωάννινα ΣΚ-Αργοναύτης Ν. Κίου Κατωτικίδης-Λυγούρα-Σταμπουλής (Τζαμάκου)
Κέρκυρας 17.00 Ιόνιος-Παναχαϊκή Αγραφιώτης Β.-Κωνσταντινέλλης-Καραβάς (Μιχαλοπούλου)
Παραμυθιάς 17.00 ΚΑΕ Παραμυθιάς-ΑΓΣ Ιωαννίνων Καμήτσος-Ελ Ανύ-Θεοδοσόπουλος Παν. (Καραδήμας)
Δευτέρα 19/2
Promitheas Park 17.00 Προμηθέας 2014-ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου Δελαγραμμάτικας-Τζιμινίδης-Αυγουστόγλου (Πίγκας)
13η αγωνιστική, 21/2
Ιωαννίνων (Ν) 18.00 Ιωάννινα ΣΚ-ΕΑ Προμηθέας 2014 Κοϊμτζόγλου-Τοπαλίδης-Αναστασιάδης Γ. (Καραδήμας)

2ος Όμιλος
Κυριακή 18/2
Δ. Περιστεράκης 13.00 Πανναξιακός-Αργοναύτης Τρ. Μπακετέα-Χαϊνά-Γκαραβέλος (Καραμπίνης)
Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΑΕ Ικάρου Καλλιθέας Κούλης Χρα.-Καραπαπάς-Μπον (Δραμεσιώτης)
Κορίνθου 17.00 ΚΑΟΚ Παλαίμων-ΑΚ Μπάσκετ Ελευσίνας Τσακιράκη-Λιόνας-Πλέγας (Τρίγκα)
Αγ. Θωμά 18.30 Δούκας-Ηλυσιακός Ναστούλης-Ραπτογιάννης-Ψύχας (Σταθούλης)
Γεωργία Λαούδη 17.00 ΚΑΠ-Πέρα Αναστασόπουλος-Γερός-Παπανικολάου Ιωάν. (Γιαλιάς)
Ρεπό: ΑΕ Πικερμίου

3ος Όμιλος
Κυριακή 18/2
Π. Σαλπέας 17.00 Πορφύρας-Νίκη Αμαρουσίου Σιδερής-Βαγγάλης-Κουτίβης (Κυριόγλου)
ΕΑΚ Χανίων 15.00 ΑΟ Χανιά-ΚΟ Χολαργού Τσάλας-Λογοθέτης-Ζαφείρη (Χριστινάκης)
Α’ Μοσχάτου 17.00 Ελευθερία Μ.-Πεύκη Τούσης-Μπερέτσος-Βαλουξής (Φαλούκας)
Α’ Ηλιούπολης 17.00 ΓΣ Ηλιούπολης-Ηράκλειο Κωστής-Τσατταλιού-Καλαβρός (Γκόγκας)
Γ. Κακούρης 17.00 Ένωση Ιλίου-Δάφνη Δ. Πετράκης Ιωάν.-Αλεξόπουλος Π.-Κονταξάκης (Παππάς Ηλ.)
Αγ. Αναργύρων 15.30 ΓΕ Αγ. Αναργύρων-Ερμής Αργυρούπολης Χρηστίδης Ηλ.-Αντωνέλου-Μούστρης (Κυρτάτας)

4ος Όμιλος
Κυριακή 18/2
Εκπ. Φρυγανιώτη 17.00 Εκπ. Φρυγανιώτη-ΑΕ Λάρισας Ντούρας-Χατζηκώστας-Μαρτυγάκης (Παραλικίδης)
ΔΑΚ Μεσοποταμίας 17.00 Καστοριά-Ολυμπιακός Β Ηλιόπουλος-Τσαρδούλιας Τ.-Θώμος (Πλεξίδας)
Δ. Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-Τρίκαλα Μαραμής-Γεωργούλης-Κοντοστάθης (Βαρνάς)
Βικέλας 17.00 Αετοί Βέροιας-Αλμυρός Παπαθανασίου-Κώνης-Αναστασιάδης Γ. (Ντόγκας)
ΔΑΚ Άργους Ορεστικό 17.00 Άργος Ορεστικό-Κου.Πα. Κιλκίς Παπαγερίδης-Αναστασιάδης Π.-Πλιάκος (Καλότσης)
Ρεπό: Πιερικός Αρχέλαος

5ος Όμιλος
Κυριακή 18/2
ΔΑΚ Λαγυνών 17.00 Εθνικός Λαγυνών-Σταυρούπολη Σελεβός-Μιχέλης-Τσαρδούλιας Χρ. (Δροσόπουλος)
Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-Ναύαρχος Βότσης Κλεπουσνιώτου-Σκρίνος-Τσαπόγα (Κωστίκας)
Σιδηροκάστρου 17.00 Ρούπελ Σιδηροκάστρου-Ακαδ. Μπάσκετ Μουδανιά Λαμπρέλλης-Τριανταφύλλου-Αβρονιδάκης (Δημάδης)
Κορδελιού 17.00 Όλυμπος ΕΚΕ-ΓΑΣ Βασιλικών Εκίζογλου-Κανελλίδης-Δώνης (Αναστασίου Αθ.)
Διαβατών 17.00 Ιωνικός Ιων.-Ασπίς Ξάνθης Τοπαλίδης-Γκαρτζονίκας-Γεωργοσόπουλος (Σιμητόπουλος Ιωάν.)
Ν. Μουδανιών 17.00 ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-ΜΠΑΣ Αγ. Βαρβάρας Καντερές-Κασούμης-Σμπρίνης (Θωμόπουλος)

Related posts

Στην Εθνική 3Χ3 για το Europe Cup η Ντίνα Σαρηγιαννίδου

Παρέμεινε “ζωντανό” το IBC για την παραμονή στη Α2 Γυναικών

Κώστας Γεωργιάδης

Β’ ΕΣΚΑΒΔΕ: Διαδικαστικό φινάλε για τον Βίκο και την Αστράκα

Κώστας Γεωργιάδης