15.9 C
Ιωάννινα
21 Μαΐου 2024
ΜΠΑΣΚΕΤ

National League 2:  Ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις στους πέντε ομίλους

Συνέχεια σήμερα στο πρωτάθλημα της National League 2 με τις αναμετρήσεις της 17ης αγωνιστικής στους πέντε ομίλους.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1ος Όμιλος
Κυριακή 25 Φεβρουαρίου
Αιγίου 17.00 Αστέρας Τεμένης-Προμηθέας 2014 Αντωνιάδης-Σπυρλιδάκης-Κουτίβης (Κοκορδάτος)
Κρυα Ιτέων 17.00 ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου-Δόξα Πύρρου Άρτας Αργυρούδης-Οικονόμου-Αρτελάρης (Θεοδόσπουλος)
Γαργαλιάνων 17.00 Γαργαλιάνοι-Ιωάννινα ΣΚ Σκουλαρίκης-Πετράκης Ιωάν.-Στραγαλινός (Ηλιόπουλος)
Παναχαϊκής 17.00 Παναχαϊκή-Αργοναύτης Ν. Κίου Κούλης Κ.-Ραπτογιάννης-Αλεξόπουλος Χρ. (Σπυρόπουλος)
Νέο Ιωαννίνων 17.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων-Αχαγιά 82 Ελευθεριάδης-Δώνης-Τογανίδου (Τζαμάκου)
Κέρκυρας 17.00 Ιόνιος-ΚΑΕ Παραμυθιάς Καντερές-Ηλιόπουλος-Μιχέλης (Μιχαλόπουλος)

2ος Όμιλος
Κυριακή 25 Φεβρουαρίου
Ραφήνας 17.00 Αργοναύτης Τρίγλιας-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Μαυρέλης-Χρόνης-Αυγερινός (Φραγκιαδάκης)
Εσπέρου 17.00 Ίκαρος Καλλιθέας-ΚΑΟΚ Παλαίμων Τσάλας-Κωστής-Γεωργιλάκης (Παπάντος)
Α. Δασκαλάκης 17.00 ΑΚ Μπάσκετ Ελευσίνας-Δούκας Σπυρόπουλος Σπ.-Γεωργόπουλος-Κολίλας (Παπαφωτίου)
Βυζαντινό 13.00 Πέρα-Πανναξιακός Ελ Ανύ-Διαμαντής-Θεοδοσόπουλος (Ζερβούδης)
Διώνης 17.00 Πικέρμι-ΚΑΠ Βελέντζας-Σάλτας-Διόλατζης (Αλετράς)

3ος Όμιλος
Κυριακή 25 Φεβρουαρίου
Κοκκινιάς 17.00 Νίκη Αμαρουσίου-ΑΟΚ Χανιά Μαρουδιάς-Καλαβρός-Κουλουμπαρίτσης (Θωμάς)
Αντ. Τρίτσης 17.00 ΚΟ Χολαργού-Ελευθερία Μοσχάτου Μπούκας-Περδετζόγλου-Γερός (Γιαλιάς)
Β΄ Πεύκης 17.00 Πεύκη-Ηλιούπολη Χρηστίδης Ηλ.-Βαγγάλης-Παλογέλης (Δήμου)
1ο Χαϊδαρίου 15.00 Δάφνη Δ.-Ηράκλειο Σπυρόπουλος Αντ.-Μυζίκας-Πουλάκης (Παππάς)
Αργοναύτες 17.00 Ερμής Αργυρούπολης-Πορφύρας Κιουλάφας-Γαραντζιώτης-Καραπαπάς (Σταθούλης)
Γ. Κακούρης 17.00 Ένωση Ιλίου-Αγ. Αναργύρων Χριστοδουλάκης-Αναστασόπουλος Β.-Βαλουξής (Καφετζέλης)
4ος Όμιλος
Κυριακή 25 Φεβρουαρίου
Αγ. Θωμά 18.30 ΑΕ Λάρισας-Καστοριά Σαρακενίδης-Κασούμης-Ρώτας (Γκούτας)
ΕΑΚ Βόλου 17.00 Ολυμπιακός Β.-Τιτάνες Παλαμά Παζώλης-Ντόντης-Μιχέλη (Βαρνάς)
Αλμυρού 17.00 Αλμυρός-Τρίκαλα Κοντογιάννης-Αναστασιάδης Β. (Τοπαλίδης)
Κιλκίς (Ν) 17.00 Κου.Πα. Κιλκίς-Πιερικός Αρχέλαος Βασιλόπουλος-Αθανασιάδης Αθ.-Κλεπουσνιώτου (Γκαντίδης)
Βικέλας 17.00 Αετοί Βέροιας-Άργος Ορεστικό Εκίζογλου-Κούρογλου-Γιατρόπουλος (Ντόγκας)
5ος Όμιλος
Κυριακή 25 Φεβρουαρίου
Αλεξάνδρειο 17.00 Ναύαρχος Βότσης-Ρούπελ Σιδηροκάστρου Γιαννούλης-Μπουγλός Π.-Κοντοστάθης (Παραλικίδης)
Ν. Μουδανιών 17.00 Ακαδ. Μπάσκετ Μουδανιών-Όλυμπος ΕΚΕ Λαδάς-Γκαρτζονίκας-Γκαντίδης Μ. (Μανιός)
Χ. Χριστοδούλου 17.00 Ασπίς Ξάνθης-ΓΑΣ Βασιλικών Χατζηχαρίσης-Λυγούρας-Νικολαΐδης (Σαλικίδης)
ΔΑΚ Ποταμουδιών 17.00 ΜΠΑΣ Αγ. Βαρβάρας-Εθνικός Λαγυνών Ξενικάκης-Θεοδωρίδης-Δημούδης (Μπρίγκος)
Διαβατών 17.00 Ιωνικός Ιωνίας-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 Νέδογλου-Καντζουρίδης-Καννής (Τοζακίδης)
Τρίτη 27 Φεβρουαρίου
Λ. Παπαδόπουλος 21.30 Σταυρούπολη ΕΚ-Ευκαρπία Σιταρίδης-Καραβάς-Σμπρίνης (Αργυρού)
Τετάρτη 28 Φεβρουαρίου
Διαβατών 18.00 Ιωνικός Ιωνίας-Ασπίς Ξάνθης Τοπαλίδης-Γκαρτζονίκας-Νικολαΐδης (Σιμητόπουλος)

Related posts

Στην Εθνική 3Χ3 για το Europe Cup η Ντίνα Σαρηγιαννίδου

Παρέμεινε “ζωντανό” το IBC για την παραμονή στη Α2 Γυναικών

Κώστας Γεωργιάδης

Β’ ΕΣΚΑΒΔΕ: Διαδικαστικό φινάλε για τον Βίκο και την Αστράκα

Κώστας Γεωργιάδης