9.9 C
Ιωάννινα
23 Φεβρουαρίου 2024
ΜΠΑΣΚΕΤ

National League 2: Ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις

Συνέχεια σήμερα (10/12) στο πρωτάθλημα της National League 2 με τα παιχνίδια της 8ης αγωνιστικής.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1ος Όμιλος

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Ιωάννινα ΣΚ-Αστέρας Τεμένης Πράττος-Μπουγλός Π.-Πάνος (Τζαμάκου)

Ν. Κίου 17.00 Αργοναύτης Κίου-ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου Χρόνης-Μπερέτσος-Μούστρης (Γαλάνης)

Γαργαλιάνων 17.00 Γαργαλιάνοι-Παναχαϊκή Γαραντζιώτης-Ψύχας-Γερός (Ηλιόπουλος)

Νέο Τ9 Κωστακίων 17.00 Δόξα Πύρρου Άρτας-ΑΓΣ Ιωαννίνων Λιαρομμάτης-Αποστολόπουλος-Θεοδοσόπουλος (Μπαλαμπάνης)

Promitheas Park 17.00 ΕΑ Προμηθέας 2014-Ιόνιος ΑΣ Σπυρλιδάκης-Καραπαπάς-Ρώτας (Σπυρόπουλος)

Κάτω Αχαΐας 17.00 Αχαγιά 82-ΚΑΕ Παραμυθιάς Σάλτας-Βαλουξής-Δόβας (Κοκορδάτος)

Τετάρτη 13/12

Κύρα Ιτέων 19.00 ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου-ΕΑ Προμηθέας 2014 Ελ Ανύ-Πλέγας-Παπαδόπουλος Ν. (Σπυρόπουλος)

2ος Όμιλος

Αγ. Θωμά 18.30 Δούκας-Αργοναύτης Τρ. Παπαγεωργίου Δημ.-Περδετζόγλου-Παπανικολάου Ιωάν. (Τασούλας)

Αντ. Φώτσης 17.00 Ηλυσιακός-ΑΕ Ικάρου Καλλιθέας Αναστασόπουλος Β.-Γεωργόπουλος-Αυγερινός (Ζαγκλής)

Κορίνθου 17.00 ΚΑΟΚ Παλαίμων-Πέρα Καμήτσος-Νικόλιας-Ζαφείρη (Τρίγκα)

Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Πικέρμι Κούλης Κ.-Σίμα-Τζιμινίδης (Παπάντος)

Δ. Περιστεράκης 13.00 Πανναξιακός-ΚΑΠ Πετράκης Γεωρ.-Βομπίρης-Γκαραβέλλος (Καλαρέμας)

Ρεπό: ΑΚ Μπάσκετ Ελευσίνας

3ος Όμιλος

Α’ Ηλιούπολης 17.00 Ηλιούπολη-Νίκη Αμαρουσίου Ραπτογιάννης-Τσικριτσάκη-Βαγγάλης (Νικολοπούλου)

Λίντο 17.00 Ηράκλειο-ΚΟ Χολαργού Χαϊνά-Τσάλας-Σπυρόπουλος Αντ. (Τζωρτζάκης)

Β’ Πεύκης 17.00 Πεύκη-Δάφνη Δ. Μπούκας-Πολάτογλου-Πετρόπουλος Γεωρ. (Λιμνιάτης)

Α’ Μοσχάτου 17.00 Ελευθερία Μ.-Ερμής Αργυρούπολης Τούσης-Αλεξόπουλος Παν.-Μπον (Φιλίππου Χρ.)

ΕΑΚ Χανίων 17.00 ΑΟΚ Χανιά-Ένωση Ιλίου Φασόλης-Μπολάνο-Παπαδόπουλος Νικ. (Χριστινάκης)

Π. Σαλπέας 17.00 Πορφύρας-ΓΕ Αγ. Αναργύρων Παπαδόπουλος Ανδ.-Τσατταλιού-Αλεξόπουλος Χρ. (Δραμεσιώτης)

4ος Όμιλος

Δ. Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-Μελίκη Λυγούρας-Σταμπουλής-Πλιάκος (Καρακώστας)

Μπάρας 17.00 Τρίκαλα-ΑΕ Λάρισας Κοντογιάννης-Μπουγλός Ι.-Καννής (Γκούτας)

ΕΑΚ Βόου 17.00 Ολυμπιακός Β.-Αλμυρός Παζώλης-Γκαρτζονίκας-Νικολαΐδης (Νικολούλης)

Μεσοποταμίας 17.00 Καστοριά-Κου.Πα. Κιλκίς Γερακίνης-Τοπαλίδης-Σιούλας (Μπαταούλα)

Εκπ. Φρυγανιώτη 17.00 Εκπ. Φρυγανιώτη-Αετοί Βέροιας Νέδογλου-Καντζουρίδης-Γκαντίδης Μιχ. (Παραλικίδης)

ΣΣ Κατερίνης 17.00 Πιερικός Αρχέλαος-Άργος Ορεστικό Χατζηκώστας-Γιαννούλης-Κοντοστάθης (Βάτσιος)

5ος Όμιλος

Κορδελιού 17.00 Όλυμπος ΕΚΕ-Σταυρούπολη ΕΚ Κώνης-Σκρίνος-Μιχέλη Ευ. (Τσιρτσιμάλης)

Βασιλικών 17.00 Βασιλικά-Ναύαρχος Βότσης Μιχέλης-Κασούμης-Λαμπρέλλης (Πολυχρονίδης)

Ν. Μουδανιών 17.00 Ακαδ. Μπάσκετ Μουδανιών-Ασπίς Ξάνθης Χάνος-Κουρόγλου-Γκαντίδης Θ. (Θωμόπουλος Βεν.)

Σιδηροκάστρου 17.00 Ρούπελ Σιδ.-ΜΠΑΣ Αγ. Βαρβάρας Ντούρας-Αθανασιάδης Αθ.-Τριανταφύλλου (Δρακίογλου)

Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-Ιωνικός Ιωνίας Σιταρίδης-Αθανασιάδης Βλ. Αβρονιδάκης (Πανταζής)

Λαγυνών 17.00 Εθνικός Λαγυνών-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 Γεωργούλης-Γιατρόπουλος-Γεωργουσόπουλος (Παπαδόπουλος Ιωάν.)

Related posts

Τα ματς στις εγκαταστάσεις του ΠΕΑΚΙ

Κώστας Γεωργιάδης

Πλούσια δράση με οκτώ αγώνες στο Νέο Κλειστό

Κώστας Γεωργιάδης

Στη μάχη του τελικού νεανίδων το IBC

Κώστας Γεωργιάδης