19.9 C
Ιωάννινα
15 Απριλίου 2024
ΜΠΑΣΚΕΤ

National League 2: Με ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις ξεκινάει ο Β΄ Γύρος

Με τα παιχνίδια της 12ης αγωνιστικής μπαίνουμε σήμερα (21/1) στον Β΄ Γύρο του πρωταθλήματος της National League 2.

Αναλυτικά:

1ος Όμιλος

Παναχαϊκής 17.00 Παναχαϊκή-Αστέρας Τεμένης Τούσης-Περδετζόγλου-Καραπαπάς (Θεοδωρόπουλος)

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου Καραβάς-Αθανασιάδης Βλ.-Λαμπρέλλης (Τζαμάκου)

Κέρκυρας 17.00 Ιόνιος-Γαργαλιάνοι Εκίζογλου-Αναστασιάδης Γ.-Αβρονιδάκης (Μιχαλόπουλος)

Παραμυθιάς 17.00 ΚΑΕ Παραμυθιάς-Αργοναύτης Ν. Κίου Τσακιράκη-Λάμπος-Ελ Ανύ (Καραδήμας)

Κάτω Αχαϊας 17.00 Αχαγιά 82-Ιωάννινα ΣΚ Σπυρλιδάκης-Γαραντζιώτης-Στραγαλινός (Κρεσταινίτης)

Promitheas Park 17.00 ΕΑ Προμηθέας 2014-Δόξα Πύρρου Άρτας Παπαγεωργίου Δημ.-Γερό-Μπον (Κοκορδάτος)

2ος Όμιλος

Βυζαντινό 17.00 Πέρα-Ίκαρος Καλλιθέας Τζιμινίδης-Σίμα-Μπερέτσος (Θωμάς)

Διώνης 17.00 Πικέρμι-ΑΚ Μπάσκετ Ελευσίνας Βαγγάλης-Διόλατζης -Ρώτας (Φιλίππου Χριστ.)

Γεωργία Λαούδη 17.00 ΚΑΠ-Ηλυσιακός Δημουλάς-Αλεξόπουλος Χρ.-Χρήστου (Τασούλας)

Δ. Περιστεράκης 13.00 Πανναξιακός-Δούκας Μπαβέλας-Σπυρόπουλος Αντ.-Βομπίρης (Καραμπίνης)

Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΚΑΟΚ Παλαίμων Πετράκης Γεωρ.-Γεωργιλάκης (Λιμνιάτης)

Ρεπό: Αργοναύτης Τριλγίας

3ος Όμιλος

1ο Χαϊδαρίου 17.00 Δάφνη Δ.-Νίκη Αμαρουσίου Παπαδόπουλος Χρ.-Τζαγκατζής-Παπανικολάου Ιωάν. (Κουτσομήτρος)

Αργοναύτες 17.00 Ερμής Αργυρούπολης-ΚΟ Χολαργού Ραπτογιάννης-Αλεξόπουλος Παν.-Βαλουξής (Σταθούλης)

Γ. Κακούρης 17.00 Ένωση Ιλίου-Πεύκη Ανδρεόπουλος-Οικονόμου-Παλογέλης (Κυριόγλου)

Αγ. Αναργύρων 15.30 Αγ. Ανάργυροι-Ηράκλειο ΟΑΑ Παπαδόπουλος Νικ.-Αποστολόπουλος-Μπολάνο (Φαλούκας)

Π. Σαλπέας 17.00 Πορφύρας-Ηλιούπολη Καψιώχας-Γεωργόπουλος Χρ. -Παπαχρυσανθακόπουλος (Παππάς)

ΕΑΚ Χανίων 14.00 ΑΟΚ Χανιά-Ελευθερία Μοσχάτου Κωστής-Θεοδοσόπουλος-Ζαφείρη (Χριστινάκης)

Τετάρτη 24 Ιανουαρίου – 9η αγωνιστική

Αγ. Αναργύρων 16.30 Αγ. Ανάργυροι-ΑΟΚ Χανιά Μπαβέλας-Νικολιάς-Ζαφείρη (Κυριόγλου)

4ος Όμιλος

Κιλκίς (Ν) 17.00 Κου.Πα. Κιλκίς-ΑΕ Λάρισας Σαρακενίδης-Δώνης-Τσαρδούλιας Χρ. (Πανατζής)

Βικέλας 17.00 Αετοί Βέροιας-Ολυμπιακός Β. Αγραφιώτης Β.-Καννής-Θωμός (Ντόγκας)

Άργους Ορ. 17.00 Άργος Ορεστικό-Τρίκαλα Αθανασιάδης Αθ.-Κλεπουσνιώτου-Αναστασιάδης Π. (Βόντσας)

ΣΣ Κατερίνης 17.00 Πιερικός Αρχέλαος-Τιτάνες Παλαμά Τσάνταλη-Δικταπανίδης-Ντόντης (Βάτσιος)

Εκπ. Φρυγανιώτη 17.00 Εκπ. Φρυγανιώτη-Καστοριά Παπαγερίδης-Θεοδωρίδης-Καρυπίδης (Παραλικίδης)

5ος Όμιλος

Χ. Χριστοδούλου 17.00 Ασπίς Ξάνθης-Σταυρούπολη Χατζηκώστας-Καντζουρίδης-Σιούλας (Σαλικίδης)

ΔΑΚ Ποταμουδιών 17.00 ΜΠΑΣ Αγ. Βαρβάρας-Ναύαρχος Βότσης Παπαγεωργίου-Σταμπουλής-Γκαντίδης Μ. (Μπρίγκος)

Διαβατών 17.00 Ιωνικός Ιωνίας-Ακαδ. Μπάσκετ Μουδανιών Λυγούρας-Γκαντίδης Θ.-Μαρτυγάκης (Πολυχρονίδης)

Ν. Μουδανιών 17.00 ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Βασιλικά Χρυσάφης-Νικολαΐδης-Γκαρτζονίκας (Θωμόπουλος)

Λαγυνών 17.00 Εθνικός Λαγυνών-Όλυμπος ΕΚΕ Κοντογιάννης-Μιχέλης-Κασούμης (Κωστίκας)

Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-Ρούπελ Σιδηροκάστρου Μπουγλός Π.-Δημούδης-Πάνος (Μοσχοτόγλου)

Related posts

Το καλάθι του Τσιγγενόπουλου που έφερε το break του IBC (video)

Κώστας Γεωργιάδης

Β’ ΕΣΚΑΒΔΕ: Νέο βήμα ανόδου για τους Νέους Βίκου Ιωαννίνων

Κώστας Γεωργιάδης

Πρώτο βήμα παραμονής για το IBC

Κώστας Γεωργιάδης