10.9 C
Ιωάννινα
23 Απριλίου 2024
ΜΠΑΣΚΕΤ

National League 2: Συνέχεια με αγώνες στους πέντε ομίλους

Με ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις συνεχίζεται σήμερα (17/3) το πρωτάθλημα της National League 2 και τα παιχνίδια της 20ης αγωνιστικής στους πέντε ομίλους.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1ος Όμιλος

Ν. Κίου 17.00 Αργοναύτης Ν. Κίου-Αστέρας Τεμένης Πετράκης Ιωάν.-Ψύχας-Παλογέλης (Γαλάνης)

Γαργαλιάνων 17.00 Γαργαλιάνοι-ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου Κούλης Κ.-Παπαγεωργίου Δημ.-Παπανικολάου Ιωάν. (Ηλιόπουλος)

Κάτω Αχαϊας 17.00 Αχαγιά 82-Παναχαϊκή Καλογερόπουλος Φ.-Ανδρεόπουλος-Ραπτογιάννης (Πίγκας)

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Ιωάννινα ΣΚ-ΑΓΣ Ιωαννίνων Τούσης-Κάννης-Πλιάκος (Καραδήμας)

Κωστακίων (Ν) 17.00 Δόξα Πύρρου Άρτας-Ιόνιος Παπαγεωργίου-Λαδάς-Θεοδωρίδης (Μίγδος)

Promitheas Park 17.00 ΕΑ Προμηθέας 2014-ΚΑΕ Παραμυθιάς Γαραντζιώτης-Τσούρη-Στραγαλινός (Σπυρόπουλος)

2ος Όμιλος

Αντ. Φώτσης 17.00 Ηλυσιακός-Αργοναύτης Τριγλίας Γεωργόπουλος-Αντωνέλου-Μούστρης (Δήμου)

Α. Δασκαλάκης 17.00 ΑΚ Μπάσκετ Ελευσίνας-ΑΕ Ικάρου Καλλιθέας Τζίμης-Χρόνης-Καραπαπάς (Δραμεσιώτης)

Δαϊς 17.00 Δούκας-Πέρα Αντωνιάδης-Διόλατζης-Μπερέτσος (Φαλούκας)

Κορίνθου 17.00 ΚΑΟΚ Παλαίμων-Πικέρμι Καμήτσος-Πλέγας-Ξηροκώστας (Σακελλάρη)

Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΚΑΠ Παπαδόπουλος Χρ.-Περδετζόγλου-Αυγουστόγλου (Κυριόγλου)

3ος Όμιλος

Λίντο 17.00 Ηράκλειο-Νίκη Αμαρουσίου Σπυρόπουλος Αντ.-Παπαδόπουλος Νικ.-Νικόλιας (Μακρής)

Β’ Πεύκης 17.00 Πεύκη-ΚΟ Χολαργού Κονταράτος-Αλεξόπυλος Παν.-Παπαχρυσανθακόπουλος (Σταθούλης)

Π. Σαλπέας 17.00 Πορφύρας-Δάφνη Δ. Αναστασόπουλος Β.-Κουλουμπαρίτσης-Τζαγκατζής (Ζώης)

Α’ Ηλιούπολης 17.00 Ηλιούπολη-Ερμής Αργυρούπολης Κηπώσης-Μπον-Αλεξόπουλος Χρ. (Παπαφωτίου)

Α’ Μοσχάτου 17.00 Ελευθερία Μ.-Ένωση Ιλίου Οικονόμου-Βαλουξής-Αρτελάρης (Καφετζέλης)

ΕΑΚ Χανίων 15.00 ΑΟΚ Χανιά-ΓΕ Αγίων Αναργύρων Κουτσοδήμος-Ζαφείρη-Γκαραβέλλος (Πετράκης)

4ος Όμιλος

ΕΑΚ Βόλου 17.00 Ολυμπιακός Β.-ΑΕ Λάρισας Αγραφιώτης Γρ.-Κανελλίδης-Κλεπουσνιώτου (Μόρφη)

ΣΣ Κατερίνης 17.00 Πιερικός Αρχέλαος-Αλμυρός Μαραμής-Σαρακενίδης-Κουρόγλου (Βάτσιος)

Δ. Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-ΚούΠα Κιλκίς Παπαθανασίου-Κασούμης-Λυτροσυγκούνης (Καρακώστας)

Δ. Διαμαντίδης 17.00 Καστοριά-Αετοί Βέροιας Κοντογιάννης-Αθανασιάδης Αθ.-Αναστασιάδης Γ. (Μπαταούλα)

Εκπ. Φρυγανιώτη 17.00 Εκπ. Φρυγανιώτη-Άργος Ορεστικό Αναστασιάδης Π.-Νικολαϊδης-Δημούδης (Καυχίτσας)

Ρεπό: Τρίκαλα

5ος Όμιλος

Βασιλικών 17.00 Βασιλικά-Σταυρούπολη Βασιλόπουλος-Τσαρδούλιας Τ.-Μιχέλη (Κωστίκας)

Λαγυνών 17.00 Εθνικός Λαγυνών-Ασπίς Ξάνθης Μπουγλός Π.-Γιατρόπουλος-Πάνος (Παραδάς)

Κορδελιού 17.00 Όλυμπος ΕΚΕ-ΜΠΑΣ Αγ. Βαρβάρας Χατζηκώστας-Μπουγλός Ι.-Γκαρτζονίκας (Πολυχρονίδης)

Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 Μιχέλης-Λαμπρέλλης-Κοντοστάθης (Σιμητόπουλος Ιωάν.)

Related posts

Μιχαήλ: «Η έλευση του κόσμου έφερε άλλη… πνοή στην ομάδα του ΠΑΣ Γιάννινα»

Κώστας Γεωργιάδης

Χάθηκε η άνοδος για τον ΑΓΣΙ WBC

Κώστας Γεωργιάδης

Βλέπουν Α’ οι Νέοι Βίκου Ιωαννίνων

Κώστας Γεωργιάδης