9.9 C
Ιωάννινα
23 Μαΐου 2024
ΜΠΑΣΚΕΤ

National League 2: Συνέχεια με τα παιχνίδια της 13ης αγωνιστικής

Συνέχεια σήμερα (28/1) για το πρωτάθλημα της National League 2 με τα παιχνίδια της 13ης αγωνιστικής στους πέντε ομίλους.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων:

1ος Όμιλος

Κυριακή 28/1

Αιγίου 17.00 Αστέρας Τεμένης-ΑΓΣ Ιωαννίνων Πολάτογλου-Διόλατζης-Τσαούση (Κρεσταινίτης)

Κρύα Ιτέων ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου-Ιόνιος Αργυρούδης-Ραπτογιάννης-Σάλτας (Σπυρόπουλος)

Γαργαλιάνων 17.00 Γαργαλιάνοι-ΚΑΕ Παραμυθιάς Σπυρλιδάκης-Βαλουξής-Δόβας (Γιαλικάρης)

Ν. Κίου 17.00 Αργοναύτης Ν. Κίου-Αχαγιά 82 Αναστασόπουλος Β.-Παπαδόπουλος Ανδ.-Αρτελάρης (Γαλάνης)

Κωστακίων 17.00 Δόξα Πύρρου Άρτας-Παναχαϊκή Κατωτικίδης-Λυγούρας-Σταμπουλής (Μίγδος)

Τετάρτη 21/2

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Ιωάννινα ΣΚ-ΕΑ Προμηθέας 2014 –

2ος Όμιλος

Κυριακή 28/1

Ραφήνας 17.00 Αργοναύτης Τρ.-Πέρα Βαγγάλης-Παλογέλης-Παπανικολάου Ιωάν. (Γιαλιάς)

Εσπέρου 17.00 Ίκαρος Καλ.-Πικέρμι Κονταράτος-Γαραντζιώτης-Παπαγεωργίου Δήμ. (Καφετζέλης)

Α. Δασκαλάκης 17.00 ΑΚ Μπάσκετ Ελευσίνας-ΚΑΠ Ναστούλης-Περδετζόγλου-Στραγαλινός (Δραμεσιώτης)

Αντ. Φώτσης 12.30 Ηλυσιακός-Πανναξιακός Νάστος-Κανελλόπουλος-Τσατταλιού (Καλαρέμας)

Υμηττού 20.15 Δούκας-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Καλογριάς-Γερός-Καραπαπάς (Κουτσομήτρος)

Ρεπό: ΚΑΟΚ Παλαίμων

3ος Όμιλος

Κυριακή 28/1

Κοκκινιάς 17.00 Νίκη Αμαρουσίου-Ερμής Αργυρούπολης Κούλης Κ.-Εφραιμίδης-Τζιμινίδης (Φαλούκας)

Αντ. Τρίτσης 17.00 ΚΟ Χολαργού-Ένωση Ιλίου Παπαδόπουλος Νικ.-Αντωνέλου-Κατσέλη (Κυριόγλου)

Β’ Πεύκης 17.00 Πεύκη-Αγ. Αναργύρων Παπαδόπουλος Χρ.-Πετράκης Ιωάν.-Αυγουστόγλου (Σταθούλης)

Λίντο 17.00 Ηράκλειο-Πορφύρας Πλέγας-Κωστής-Γκαραβέλος (Τζωρτζάκης)

Α’ Ηλιούπολης 14.00 Ηλιούπολη-ΑΟΚ Χανιά Διαμαντής-Καλαβρός-Τζανετάκης (Φιλίππου Χρ.)

Α’ Μοσχάτου 17.00 Ελευθερία Μοσχάτου-Δάφνη Δ. Αναστασίου-Γεωργόπουλος-Μπερέτσος (Νικολοπούλου)

Τετάρτη 31/1

Κοκκινιάς 17.00 Νίκη Αμαρουσίου-Ηράκλειο Καλαβρός-Μυζίκας-Πουλάκης (Φραγκιαδάκης)

4ος Όμιλος

Κυριακή 28/1

Αγ. Θωμά 17.00 ΑΕ Λάρισας-Αετοί Βέροιας Ηλιόπουλος-Ντόντης-Πλιάκος (Γιούδης)

ΕΑΚ Βόλου 17.00 Ολυμπιακός Β.-Άργος Ορεστικό Ταρενίδης-Γκαρτζονίκας-Λυτροσυγκούνης (Καρακώστας)

Μπάρας 17.00 ΑΟ Τρίκαλα-Πιερικός Αρχέλαος Αναστασιάδης Β.-Κασούμης-Κούρογλου (Βαρνάς)

Δ. Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-Εκπ. Φρυγανιώτη Μπουγλός Π.-Κοντοστάθης-Γεωργοσόπουλος (Γκούτας)

Μεσοπαταμίας 17.00 Καστοριά-Αλμύρος Σελεβός-Αθανασιάδης Αθ.-Κάννης (Μπαταούλα)

Ρεπό: Κου.Πα. Κιλκίς

5ος Όμιλος

Κυριακή 28/1

Λ. Παπαδόπουλος 17.00 Σταυρούπολη-ΜΠΑΣ Αγ. Βαρβαράς Λαδάς-Νέδογλου-Γιατρόπουλος (Γεωργικόπουλος)

Ν. Μουδανιών 17.00 Ακαδ. Μπάσκετ Μουδανιών-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 Παπαγεωργίου-Μιχέλης-Γκαντίδης Μ. (Θωμόπουλος)

Βασιλικών 17.00 Βασιλικά-Εθνικός Λαγυνών Παπαθανασίου-Κλεπουσνιώτου-Δώνης (Καυχίτσας)

Κορδελιού 17.00 Όλυμπος ΕΚΕ-Ευκαρπία Αθανασιάδης Βλ.-Αναστασιάδης Γ.-Σιούλας (Πολυχρονίδης)

Σιδηροκάστρου 17.00 Ρούπελ Σιδ.-Ασπίς Ξάνθης Σιταρίδης-Τσαρδούλιας Τ.-Λαμπρέλλης (Δημάδης)

Τρίτη 30/1

Αλεξάνδρειο 18.00 Ναύαρχος Βότσης-Ιωνικός Ιωνίας Κωνσταντινέλλης-Κανελλίδης-Μιχέλη Ευ. (Μοσχοτόγλου)

Related posts

Επίσκεψη στην Ζωσιμαία Βιβλιοθήκη για την Ακαδημία Νίκου Ντούγια  

Στην Εθνική 3Χ3 για το Europe Cup η Ντίνα Σαρηγιαννίδου

Παρέμεινε “ζωντανό” το IBC για την παραμονή στη Α2 Γυναικών

Κώστας Γεωργιάδης