9.9 C
Ιωάννινα
3 Μαρτίου 2024
ΜΠΑΣΚΕΤ

National League 2: Το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής

Συνέχεια σήμερα στο πρωτάθλημα της National League 2 με τα παιχνίδια της 6ης αγωνιστικής στους πέντε ομίλους.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων:

1ος Όμιλος

Κυριακή 26/11

Promitheas Park 19.00 Προμηθέας 2014-Αστέρας Τεμένης Λάμπος-Διαμαντής-Μπολάνος (Σπυρόπουλος)

Νέο Τ9 Κωστακίων 17.00 Δόξα Πύρρου Άρτας-ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου Φασόλης-Μπαβέλας-Βομπίρης (Καραδήμας)

Ιωάννινων (Ν) 17.00 Ιωάννινα ΣΚ-Γαργαλιάνων Εκίζογλου-Αναστασιάδης Γ.-Κούρογλου (Μίγδος)

Ν. Κίου 17.00 Αργοναύτης-Παναχαϊκή Ευφραιμίδης-Πολάτογλου-Στραγαλινός (Τοκαλτίδης)

Κάτω Αχαϊας 17.00 Αχαγιά 82-ΑΓΣ Ιωαννίνων Χρόνης-Μπερέτσος-Ζαφείρη (Θεοδοσόπουλος)

Παραμυθιάς 17.00 ΚΑΕ Παραμυθιάς-Ιόνιος Παπαγεωργίου-Ηλιόπουλος-Κασούμης (Μπαλαμπάνης)

2ος Όμιλος

Σάββατο 25/11

Δούκας-Ακαδημία Μπάσκετ Ελευσίνας 65-62

Κυριακή 26/11

Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Αργοναύτης Τρ. Πετράκης Ιωάν.-Σάλτας-Ρώτας (Θωμάς)

Κορίνθου 17.00 ΚΑΟΚ Παλαίμων-Ίκαρος Καλλιθέας Μπακετέα-Νικόλιας-Σπυρόπουλος Αντ. (Σακελλάρης)

Δ. Περιστεράκης 13.00 Πανναξιακός-Πέρα Ανδρεόπουλος-Διόλατζης-Γαραντζιώτης (Καραμπίνης)

Γεωργία Λαούδη 17.00 ΚΑΠ-Πικέρμι Κηπώσης-Σίμα-Γερός (Γιαλιάς)

Ρεπό: Ηλυσιακός

3ος Όμιλος

Σάββατο 25/11

ΓΕ Αγ. Αναργύρων-Ένωση Ιλίου (διεκόπη)

Κυριακή 26/11

ΕΑΚ Χανίων 17.00 ΑΟΚ Χανιά-Νίκη Αμαρουσίου Λιόνας-Τσάλας-Αποστολόπουλος (Πετράκης)

Α’ Μοσχάτου 17.00 Ελευθερία Μ.-ΚΟ Χολαργού Περδετζόγλου-Βαγγάλης-Καραπαπάς (Σταθούλης)

Α’ Ηλιούπολης 17.00 Ηλιούπολη-Πεύκη Παπαγεωργίου Δήμ.-Ψύχας-Αρτελάρης (Γκόγκας)

(ανεβλήθη) Λίντο 17.00 Ηράκλειο-Δάφνη Δ. Πλέγας-Παπαδόπουλος Νικ.-Θεοδοσόπουλος (Μακρής)

Π. Σαλπέας 17.00 Πορφύρας-Ερμής Αργυρούπολης Μαυρέλης-Αυγερινός-Κολίλας (Φιλίππου Χριστίνα)

4ος Όμιλος

Κυριακή 26/11

Εκπ. Φρυγανιώτη 17.00 Εκπ. Φρυγανιώτη-Μελίκη Ντούρας-Καντζουρίδης-Τριανταφύλλου (Κωστίκας)

Μεσοποταμίας 17.00 Καστοριά-ΑΕ Λάρισας Καντερές-Καραβάς-Πλιάκος (Κηπουρίδης)

Δ. Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-Ολυμπιακός Βόλου Αγραφιώτης Γρ.-Κολοκυθάς-Δώνης (Καρακώστας)

Μπάρας 17.00 Τρίκαλα-Αλμυρός Ευφραιμίδης Σ.-Τοπαλίδης-Μιχέλης (Γκούτας)

ΣΣ Κατερίνης 17.00 Πιερικός Αρχέλαος-Κου.Πα. Κιλκίς Μαραμής-Κλεπουσνιώτου-Σκρίνος (Γιαμούζης)

Άργους Ορεστικό 17.00 Άργος Ορ.-Αετοί Βέροιας Τσαρδούλιας Τ.-Αθανασιάδης Βλ.-Αβρονιδάκης (Πλεξίδας)

5ος Όμιλος

Κυριακή 26/11

Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-Σταυρούπολη Κοντογιάννης-Ντόνης-Μιχέλη (Φωτιάδης)

Σιδηροκάστρου 18.00 Ρούπελ Σιδ.-Ναύαρχος Βότσης Ελευθεριάδης-Θεοδωρίδης-Καρυπίδης (Δημάδης)

Κορδελιού 17.00 Όλυμπος ΕΚΕ-Ακ. Μπάσκετ Μουδ. Χατζηκώστας-Χάνος-Γεωργουσόπουλος (Σιμητόπουλος Ιωάν.)

Βασιλικών 17.00 ΓΑΣ Βασιλικών-Ασπίς Ξάνθης Χατζηχαρίσης-Ράπτης-Νικολαϊδης (Παπαδόπουλος Ιωάν.)

Λαγυνών 17.00 Εθνικός Λ.-ΜΠΑΣ Αγ. Βαρβάρας Γιαννούλης-Κάννης-Γκαρτζονίκας (Καυχίτσας)

Ν. Μουδανιών 17.00 ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Ιωνικός Ιωνίας Παπαγερίδης-Πράττος-Αναστασιάδης Π. (Μανιός)

Related posts

Διέλυσαν τη Νήαρ Ηστ και εδραιώνονται στην κορυφή οι Vikos Φalcons!

Κώστας Γεωργιάδης

Ροζ φύλλο και ανάσα για τον ΠΑΣ Γιάννινα

Κώστας Γεωργιάδης

Έναν μήνα με ήττες οι Μολοσσοί! Δεν τα κατάφεραν κόντρα τον Κρόνο Αγρινίου

Κώστας Γεωργιάδης